Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Unisoc SC9863A vs HiSilicon Kirin 9000

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівнюємо два ARM-чипи: Unisoc SC9863A (2018 рік) та HiSilicon Kirin 9000 (2020 рік). Обидва призначені для мобільних пристроїв, але суттєво відрізняються за продуктивністю та технологіями. Розглянемо ключові параметри: CPU, GPU, енергоефективність, AI-блок та результати популярних бенчмарків, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. HiSilicon Kirin 9000 значно перевершує Unisoc SC9863A майже за всіма показниками: багатоядерна продуктивність у 5 разів вища, графіка — у 21 раз, а результати AnTuTu 10 (901517 проти 119450) та Geekbench 6 (1262/3507 проти 164/725) підтверджують цю перевагу. Обидва чипи мають однакову енергоефективність (100 балів), тому Kirin 9000 є кращим вибором для ігор та важких завдань, тоді як SC9863A підійде для базових сценаріїв.

Основні відмінності

  • Продуктивність CPU: Kirin 9000 має Multi-Core Score 3507, що в 4.8 раза вище за 725 у SC9863A.
  • Графічна продуктивність: у Kirin 9000 GPU-бал AnTuTu 315801, тоді як SC9863A — лише 14613 (різниця у 21 раз).
  • Загальна продуктивність: AnTuTu 10 показує 901517 у Kirin 9000 проти 119450 у SC9863A.
  • Техпроцес: Kirin 9000 виконаний за 5 нм технологією, що забезпечує вищу енергоефективність, хоча обидва чипи мають однаковий бал енергоефективності (100).
  • AI-блок: Kirin 9000 має спеціалізований NPU, що забезпечує кращу обробку AI-завдань, тоді як SC9863A не має виділеного AI-прискорювача.

AnTuTu 10

CPU 47324 242171
GPU 14613 315801
Memory 34991 155272
UX 22522 188275
Total score 119450 901517
Unisoc SC9863A 119450 Немає даних
HiSilicon Kirin 9000 Немає даних 901517

GeekBench 6

Asset compression 52.4 MB/sec 146.1 MB/sec
HTML 5 Browser 23 pages/sec 90.8 pages/sec
PDF Renderer 29.9 Mpixels/sec 113.9 Mpixels/sec
Image detection 9.4 images/sec 71.8 images/sec
HDR 26.1 Mpixels/sec 98.9 Mpixels/sec
Background blur 0.79 images/sec 11.8 images/sec
Photo processing 5.72 images/sec 29.7 images/sec
Ray tracing 1.3 Mpixels/sec 4.01 Mpixels/sec
Single-Core Score 164 1262
Multi-Core Score 725 3507
Compute Score (GPU) Немає даних 7580

Центральний процесор

Архітектура 4x 1.6 ГГц – Cortex-A55
4x 1.2 ГГц – Cortex-A55
1x 3.13 ГГц – Cortex-A77
3x 2.54 ГГц – Cortex-A77
4x 2.05 ГГц – Cortex-A55
Кількість ядер 8 8
Частота 1600 МГц 3130 МГц
Набір інструкцій ARMv8.2-A ARMv8.2-A
Техпроцес 28 нм 5 нм
TDP (Sustained) 3 Вт 6 Вт
Кількість транзисторів Немає даних 15,3 млрд
Виробництво Немає даних TSMC

Графічний прискорювач

GPU PowerVR GE8322 Mali-G78 MP24
Архітектура PowerVR Series8XE (Rogue) Valhall 2nd gen
Частота GPU 550 МГц 759 МГц
Обчислювальних блоків 8 24
Шейдерних блоків 8 64
Всього шейдерів 64 1536
FLOPS 70.4 Гфлопс 2331.6 Гфлопс
Версія Vulkan 1.1 1.3
Версія OpenCL 1.2 2.0

Штучний інтелект

Нейронний процесор Немає AI accelerator

Оперативна пам'ять

Тип пам'яті LPDDR4X LPDDR5
Частота пам'яті 1800 МГц 2750 МГц
Шина 2x 16 Біт 4x 16 Біт
Об'єм До 4 ГБ До 16 ГБ
Пропускна здатність Немає даних До 44 Гбіт/сек

Мультимедіа (ISP)

Тип накопичувача eMMC 5.1 UFS 3.1
Макс. роздільна здатність дисплея 2160 x 1080 3840 x 2160
Макс. роздільна здатність фотокамери 1x 16 МП, 2x 5 МП Немає даних
Запис відео 1K при 30FPS 4K при 60FPS
Відтворення відео 1080p при 30FPS 4K при 60FPS
Підтримка кодеків - H.264
- H.265
- H.264
- H.265
- VP9
Аудіо - AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV
- AAC
- AIFF
- CAF
- MP3
- MP4
- WAV

Зв'язок та мережі

Підтримка 4G LTE Cat. 7 LTE Cat. 24
Підтримка 5G Немає Так
Швидкість завантаження До 300 Мбіт/с До 4600 Мбіт/с
Швидкість завантаження До 150 Мбіт/с До 2500 Мбіт/с
Wi-Fi 4 6
Bluetooth 4.2 5.2
Навігація GPS, GLONASS, Beidou, Galileo GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, NAVIC
Модем Немає даних Balong 5000

Загальна інформація

Дата анонсу Листопад 2018 року Жовтень 2020 року
Клас Бюджетний Флагман
Офіційний сайт Немає даних Сайт HiSilicon Kirin 9000

3DMark

Stability Немає даних 54%
Graphics test Немає даних 36 FPS
Score Немає даних 6072
3DMark Wild Life Performance Немає даних 6072

Ігри

PUBG Mobile Немає даних 81 FPS
[Ultra]
Call of Duty: Mobile Немає даних 44 FPS
[Ultra]
Fortnite Немає даних 29 FPS
[Low]
World of Tanks Blitz Немає даних 51 FPS
[Ultra]
Genshin Impact Немає даних 58 FPS
[Ultra]
Mobile Legends: Bang Bang Немає даних 60 FPS
[Ultra]
Смартфон Немає даних Huawei Mate 40 Pro
1344 x 3140

Оцінки за доступними даними

Продуктивність CPU

Швидкість роботи центрального процесора

Продуктивність в іграх

Тести графіки в іграх та OpenCL/Vulkan

Енергоефективність

Рейтинг потенційної енергоефективності

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який чип краще підходить для ігор?

HiSilicon Kirin 9000 значно кращий для ігор завдяки потужнішому GPU (315801 балів AnTuTu проти 14613) та вищій продуктивності CPU.

Чи є різниця в енергоефективності?

Обидва чипи мають однаковий бал енергоефективності (100), але Kirin 9000 виконаний за новішим 5 нм техпроцесом, що потенційно забезпечує кращу економію енергії.

Який чип має кращу продуктивність CPU?

Kirin 9000 має значно вищу продуктивність CPU: Single-Core 1262 проти 164, Multi-Core 3507 проти 725 у SC9863A.

Чи підтримують чипи AI-функції?

Kirin 9000 має виділений NPU для AI-завдань, тоді як SC9863A не має спеціалізованого AI-блоку, тому гірше справляється з AI-навантаженнями.

Який чип обрати для повсякденних завдань?

Для базових завдань (дзвінки, месенджери, веб-серфінг) достатньо Unisoc SC9863A, але для більш вимогливих сценаріїв краще обрати Kirin 9000.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.