Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 GPU (8-core) vs Radeon 660M

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівнюємо дві інтегровані відеокарти для ноутбуків: Apple M4 GPU (8-core) з архітектурою Apple M GPU та Radeon 660M на базі RDNA 2. Обидві моделі вийшли в різний час (2024 та 2022 роки відповідно) та орієнтовані на середній сегмент. Розглянемо їхню продуктивність в іграх, енергоспоживання, підтримку трасування променів та результати бенчмарків.

Короткий висновок. Radeon 660M має вищий ігровий бал (44 проти 37) та кращу сумісність з DirectX, що робить її кращим вибором для ігор. Натомість Apple M4 GPU (8-core) демонструє значно вищий показник GB6 Compute Score (31734 проти 14065) та новішу архітектуру, що може бути корисним для професійних завдань. Обидві карти мають однакову енергоефективність (100 балів).

Основні відмінності

  • Apple M4 GPU (8-core) має вищий GB6 Compute Score (31734) порівняно з Radeon 660M (14065), що вказує на кращу продуктивність в обчислювальних завданнях.
  • Radeon 660M має вищий ігровий бал (44) та підтримує DirectX 11 (162 FPS), тоді як Apple M4 GPU (8-core) має нижчий ігровий бал (37) і не підтримує DirectX.
  • Apple M4 GPU (8-core) має вищу boost частоту (1800 МГц) порівняно з Radeon 660M (базова частота не вказана), що може впливати на пікову продуктивність.
  • Radeon 660M має більше даних бенчмарків, включаючи Time Spy Score (1536) та G3D Mark (6286), що дозволяє краще оцінити її продуктивність.
  • Apple M4 GPU (8-core) вийшла в 2024 році, тоді як Radeon 660M — у 2022, що робить першу більш сучасною, але з меншою кількістю ігор з підтримкою.

GeekBench 6 OpenCL

API OpenCL OpenCL
GB6 Compute Score 31734 14065
Background Blur Немає даних 36 img/sec
Face Detection Немає даних 16.4 img/sec
Horizon Detection Немає даних 0.48 Gpixels/sec
Edge Detection Немає даних 0.65 Gpixels/sec
Gaussian Blur Немає даних 0.53 Gpixels/sec
Feature Matching Немає даних 0.18 Gpixels/sec
Stereo Matching Немає даних 46.5 Gpixels/sec
Particle Physics Немає даних 2056.5 FPS

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Складання Інтегрована Інтегрована
Дата виходу 29 жовтня 2024 1 січня 2022
Форм-фактор Для ноутбука Для ноутбука
Призначення Професійна Універсальна
Сегмент Середній Початковий
Архітектура Apple M GPU RDNA 2.0
Кодове ім'я Custom Rembrandt

Графічний процесор

Базова частота 500 МГц 400 МГц
Boost частота 1800 МГц 1800-1900 МГц
Шейдерні блоки 1024 384
Текстурні блоки (TMUs) 64 24
Блоки виведення (ROPи) 32 16
Обчислювальні блоки (Pipelines) 128 6
Ядра трасування променів Немає даних 6
Кеш L1 Немає даних 128KB per cluster
Кеш L2 Немає даних 1024KB shared

Теоретична продуктивність

Pixel Fill Rate 58 ГПікс/с 29-30 ГПікс/с
Texture Fill Rate 115 ГТекс/с 43-46 ГТекс/с
FLOPS (FP32) 3,7 терафлопс 1.38-1.46 терафлопс

Виробництво

Інтерфейс Custom PCIe 4.0 x8
TGP 15 Вт 15 Вт
Виробництво TSMC TSMC
Техпроцес 3 нм 6 нм
Кількість транзисторів 28 млрд. 13,1 млрд
Максимальна температура 100°C Немає даних
Розмір кристала Немає даних 208 мм²
Щільність транзисторів Немає даних 62.98 МТр/мм²

Пам'ять

Тип пам'яті System Shared System Shared
Частота пам'яті 7500 МГц Немає даних
Ефективна частота пам'яті 15000 Мбіт/с Немає даних
Шина 128-біт Немає даних
ECC Немає Немає
Пропускна здатність 120 ГБ/с Немає даних

3D Mark

Time Spy Score Немає даних 1536

Passmark Graphics

G2D Mark Немає даних 795
DirectX 11 Немає даних 162 FPS
DirectX 12 Немає даних 80 FPS
GPU Compute Немає даних 2969 Ops/s
G3D Mark Score Немає даних 6286

GFXBench 5

Aztec Ruins Normal Tier Немає даних 109.1 FPS
Car Chase Немає даних 106.4 FPS
Manhattan 3.1.1 (1440p) Немає даних 87.7 FPS
T-Rex Немає даних 368.5 FPS
Tessellation Немає даних 320.9 FPS
ALU 2 Немає даних 451.3 FPS
Driver Overhead 2 Немає даних 170.1 FPS
API Немає даних OpenGL
OS Немає даних Windows
Aztec Ruins High Tier 4K (FPS) Немає даних 18.1 FPS

API

DirectX Немає даних 12
Vulkan Немає даних 1.2
OpenGL Немає даних 4.6
OpenCL Немає даних 2.0
Трасування променів Немає даних Так
DLSS Немає даних No

Оцінки за доступними даними

Ігри

Продуктивність у DirectX, OpenCL та Vulkan

Проф. застосунки

3D моделювання, відеомонтаж та рендеринг

Енергоефективність

Енергоспоживання в різних сценаріях

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Яка відеокарта краща для ігор: Apple M4 GPU чи Radeon 660M?

Radeon 660M має вищий ігровий бал (44 проти 37) та підтримку DirectX, тому вона краще підходить для ігор, особливо для Windows-сумісних проектів.

Яка відеокарта продуктивніша в професійних застосунках?

Apple M4 GPU (8-core) має значно вищий GB6 Compute Score (31734), що вказує на кращу продуктивність в обчислювальних завданнях, таких як рендеринг або відеомонтаж.

Чи підтримують ці відеокарти трасування променів?

Дані про підтримку трасування променів відсутні. Обидві карти можуть мати обмежену апаратну підтримку, але це не підтверджено.

Яка відеокарта енергоефективніша?

Обидві відеокарти мають однаковий бал енергоефективності (100), тому вони приблизно рівні за споживанням енергії відносно продуктивності.

Чи варто вибирати Apple M4 GPU через новизну?

Apple M4 GPU (8-core) новіша (2024 рік) і має кращу обчислювальну продуктивність, але для ігор краще підійде Radeon 660M. Вибір залежить від ваших завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.