Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Max GPU (40-core) vs GeForce RTX 4060 Ti 8GB

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівнюємо інтегровану графіку Apple M4 Max GPU (40-core) з дискретною відеокартою GeForce RTX 4060 Ti 8GB. Обидві моделі орієнтовані на різні платформи: M4 Max встановлюється в ноутбуках MacBook Pro, тоді як RTX 4060 Ti — це окрема відеокарта для ПК. Ми проаналізували їхні характеристики, бенчмарки та сфери застосування, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. GeForce RTX 4060 Ti 8GB має вищий загальний бал (59 проти 53) та кращу ігрову продуктивність (56 проти 33). Вона також перевершує M4 Max у деяких бенчмарках, як-от Particle Physics (19149 FPS проти 17080 FPS). Однак M4 Max вирізняється енергоефективністю та інтеграцією в екосистему Apple. Якщо вам потрібна потужна графіка для ігор та ПК-додатків, обирайте RTX 4060 Ti. Для роботи в macOS з акцентом на енергоспоживання — M4 Max.

Основні відмінності

  • Apple M4 Max GPU (40-core) — інтегрована графіка для ноутбуків MacBook Pro, тоді як GeForce RTX 4060 Ti 8GB — дискретна відеокарта для настільних ПК.
  • RTX 4060 Ti має вищий ігровий бал (56 проти 33) та загальний рейтинг (59 проти 53), що свідчить про кращу продуктивність в іграх.
  • M4 Max випереджає RTX 4060 Ti у деяких тестах, наприклад, Edge Detection (7.47 Gpixels/sec проти 5.69 Gpixels/sec) та Gaussian Blur (5.8 Gpixels/sec проти 6.72 Gpixels/sec, хоча тут RTX 4060 Ti трохи краща).
  • RTX 4060 Ti демонструє вищі результати в Particle Physics (19149 FPS проти 17080 FPS) та Stereo Matching (656.3 Gpixels/sec проти 417.4 Gpixels/sec).
  • M4 Max вийшов пізніше (жовтень 2024) і має вищий бал енергоефективності (100), що робить його привабливим для мобільних пристроїв.

GeekBench 6 OpenCL

Background Blur 195 img/sec 198.3 img/sec
Face Detection 125.9 img/sec 126.2 img/sec
Horizon Detection 4.82 Gpixels/sec 4.35 Gpixels/sec
Edge Detection 7.47 Gpixels/sec 5.69 Gpixels/sec
Gaussian Blur 5.8 Gpixels/sec 6.72 Gpixels/sec
Feature Matching 1.06 Gpixels/sec 1.53 Gpixels/sec
Stereo Matching 417.4 Gpixels/sec 656.3 Gpixels/sec
Particle Physics 17079.9 FPS 19149.2 FPS
API OpenCL OpenCL
GB6 Compute Score 116754 127835

Загальна інформація

Виробник Apple Nvidia
Складання Інтегрована Дискретна
Дата виходу 30 жовтня 2024 18 травня 2023
Форм-фактор Для ноутбука Десктоп
Призначення Професійна Ігрова
Сегмент Середній Середній
Архітектура Apple M GPU Ada Lovelace
Кодове ім'я Custom AD106
Ціна на старті Немає даних 399 $

Графічний процесор

Базова частота 500 МГц 2310 МГц
Boost частота 1800 МГц 2535 МГц
Шейдерні блоки 5120 4352
Текстурні блоки (TMUs) 320 136
Блоки виведення (ROPи) 160 48
Обчислювальні блоки (Pipelines) 640 34
Тензорні ядра Немає даних 136
Ядра трасування променів Немає даних 34
Кеш L1 Немає даних 128KB per cluster
Кеш L2 Немає даних 32MB shared

Теоретична продуктивність

Pixel Fill Rate 288 ГПікс/с 122 ГПікс/с
Texture Fill Rate 576 ГТекс/с 345 ГТекс/с
FLOPS (FP32) 18,4 терафлопс 22,1 терафлопс

Виробництво

Інтерфейс Custom PCIe 4.0 x8
TGP 62 Вт 160 Вт
Виробництво TSMC TSMC
Техпроцес 3 нм 5 нм
Максимальна температура 100°C Немає даних
Розмір кристала Немає даних 188 мм²
Кількість транзисторів Немає даних 22 млрд
Щільність транзисторів Немає даних 117.02 МТр/мм²

Пам'ять

Тип пам'яті System Shared GDDR6
Частота пам'яті 8533 МГц 2250 МГц
Шина 512-біт 128-біт
ECC Немає Немає
Пропускна здатність 546 ГБ/с 288 ГБ/с
Об'єм пам'яті Немає даних 8 ГБ
Ефективна частота пам'яті Немає даних 18000 Мбіт/с

API

Трасування променів Так Так
DLSS No DLSS 3
DirectX Немає даних 12
Vulkan Немає даних 1.3
OpenGL Немає даних 4.6
OpenCL Немає даних 3.0
CUDA Немає даних 8.9
DisplayPort Немає даних 1.4a

3D Mark

Time Spy Score Немає даних 13495

Passmark Graphics

G2D Mark Немає даних 1071
DirectX 11 Немає даних 205 FPS
DirectX 12 Немає даних 84 FPS
GPU Compute Немає даних 12421 Ops/s
G3D Mark Score Немає даних 22913

GFXBench 5

Aztec Ruins Normal Tier Немає даних 817.3 FPS
Car Chase Немає даних 737.5 FPS
Manhattan 3.1.1 (1440p) Немає даних 585.6 FPS
T-Rex Немає даних 3204.4 FPS
Tessellation Немає даних 4629.8 FPS
ALU 2 Немає даних 4463.1 FPS
Driver Overhead 2 Немає даних 282.2 FPS
API Немає даних OpenGL
OS Немає даних Windows
Aztec Ruins High Tier 4K (FPS) Немає даних 139 FPS

Оцінки за доступними даними

Ігри

Продуктивність у DirectX, OpenCL та Vulkan

Проф. застосунки

3D моделювання, відеомонтаж та рендеринг

Енергоефективність

Енергоспоживання в різних сценаріях

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Яка відеокарта краща для ігор: M4 Max чи RTX 4060 Ti?

GeForce RTX 4060 Ti 8GB краща для ігор, оскільки має вищий ігровий бал (56 проти 33) та підтримує трасування променів на апаратному рівні.

Чи можна використовувати M4 Max для професійних застосунків?

Так, M4 Max підходить для професійних застосунків, особливо в екосистемі Apple. Його бал професійних застосунків становить 26, що трохи вище, ніж у RTX 4060 Ti (20).

Яка відеокарта енергоефективніша?

Обидві мають однаковий бал енергоефективності (100), але M4 Max є інтегрованою графікою, що споживає менше енергії в складі ноутбука.

Чи підтримує M4 Max трасування променів?

M4 Max підтримує апаратне трасування променів, але його продуктивність у цій сфері нижча, ніж у RTX 4060 Ti, яка має спеціалізовані RT-ядра.

Яка відеокарта краща за співвідношенням ціна/якість?

RTX 4060 Ti пропонує краще співвідношення ціна/якість для ігор та ПК, тоді як M4 Max є частиною MacBook Pro, що виправдовує вищу вартість за рахунок інтеграції та енергоефективності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.