Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Max GPU (40-core) vs Nvidia RTX 4000 Laptop (Ada)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівнюємо дві потужні відеокарти для ноутбуків: Apple M4 Max GPU з 40 ядрами та Nvidia RTX 4000 Laptop на архітектурі Ada. Обидві моделі призначені для професійної роботи та ігор, але мають різні підходи до продуктивності та енергоефективності. Розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання.

Короткий висновок. Nvidia RTX 4000 Laptop (Ada) має вищий загальний рейтинг (56 проти 53) та кращі показники в іграх (36 проти 33) і професійних застосунках (33 проти 26). Вона також демонструє вищі результати в бенчмарках GB6 Compute (139462 проти 116754) та кращу продуктивність у задачах обробки зображень. Водночас Apple M4 Max GPU (40-core) вирізняється інтеграцією в екосистему Apple та може бути ефективнішою в оптимізованих застосунках. Вибір залежить від ваших потреб: RTX 4000 краща для ігор та універсальних завдань, M4 Max — для роботи в macOS.

Основні відмінності

  • Nvidia RTX 4000 Laptop (Ada) має вищий загальний рейтинг (56) порівняно з Apple M4 Max GPU (40-core) (53).
  • RTX 4000 перевершує M4 Max в ігровій продуктивності (36 проти 33) та професійних застосунках (33 проти 26).
  • У бенчмарку GB6 Compute RTX 4000 набирає 139462 бали, тоді як M4 Max — 116754.
  • RTX 4000 демонструє кращі результати в обробці зображень: Face Detection (139.5 img/sec проти 125.9), Horizon Detection (5.71 Gpixels/sec проти 4.82), Edge Detection (8.53 Gpixels/sec проти 7.47).
  • Apple M4 Max GPU (40-core) випущена пізніше (жовтень 2024) і є інтегрованою відеокартою, тоді як RTX 4000 (березень 2023) — дискретна.

GeekBench 6 OpenCL

Background Blur 195 img/sec 187.1 img/sec
Face Detection 125.9 img/sec 139.5 img/sec
Horizon Detection 4.82 Gpixels/sec 5.71 Gpixels/sec
Edge Detection 7.47 Gpixels/sec 8.53 Gpixels/sec
Gaussian Blur 5.8 Gpixels/sec 8.38 Gpixels/sec
Feature Matching 1.06 Gpixels/sec 1.55 Gpixels/sec
Stereo Matching 417.4 Gpixels/sec 577.7 Gpixels/sec
Particle Physics 17079.9 FPS 16849 FPS
API OpenCL OpenCL
GB6 Compute Score 116754 139462

Загальна інформація

Виробник Apple Nvidia
Складання Інтегрована Дискретна
Дата виходу 30 жовтня 2024 21 березня 2023
Форм-фактор Для ноутбука Для ноутбука
Призначення Професійна Професійна
Сегмент Середній Високий
Архітектура Apple M GPU Ada Lovelace
Кодове ім'я Custom AD104

Графічний процесор

Базова частота 500 МГц Немає даних
Boost частота 1800 МГц 1465-2260 МГц
Шейдерні блоки 5120 7424
Текстурні блоки (TMUs) 320 232
Блоки виведення (ROPи) 160 80
Обчислювальні блоки (Pipelines) 640 58
Тензорні ядра Немає даних 232
Ядра трасування променів Немає даних 58
Кеш L1 Немає даних 128KB per cluster
Кеш L2 Немає даних 48MB shared

Теоретична продуктивність

Pixel Fill Rate 288 ГПікс/с 117-181 ГПікс/с
Texture Fill Rate 576 ГТекс/с 340-524 ГТекс/с
FLOPS (FP32) 18,4 терафлопс 21.8-33.6 терафлопс

Виробництво

Інтерфейс Custom PCIe 4.0 x16
TGP 62 Вт 60-175 Вт
Виробництво TSMC TSMC
Техпроцес 3 нм 5 нм
Максимальна температура 100°C 95°C
Розмір кристала Немає даних 294 мм²
Кількість транзисторів Немає даних 35,8 млрд
Щільність транзисторів Немає даних 121.77 МТр/мм²

Пам'ять

Тип пам'яті System Shared GDDR6
Частота пам'яті 8533 МГц 2250 МГц
Шина 512-біт 192-біт
ECC Немає Так
Пропускна здатність 546 ГБ/с 432 ГБ/с
Об'єм пам'яті Немає даних 12 ГБ
Ефективна частота пам'яті Немає даних 18000 Мбіт/с

API

Трасування променів Так Так
DLSS No DLSS 3
DirectX Немає даних 12
Vulkan Немає даних 1.3
OpenGL Немає даних 4.6
OpenCL Немає даних 3.0
CUDA Немає даних 8.9
DisplayPort Немає даних 1.4a

3D Mark

Time Spy Score Немає даних 15328

Passmark Graphics

G2D Mark Немає даних 743
DirectX 11 Немає даних 226 FPS
DirectX 12 Немає даних 102 FPS
GPU Compute Немає даних 9185 Ops/s
G3D Mark Score Немає даних 23047

GFXBench 5

Aztec Ruins Normal Tier Немає даних 719.5 FPS
Car Chase Немає даних 718.7 FPS
Manhattan 3.1.1 (1440p) Немає даних 616.3 FPS
T-Rex Немає даних 2863.5 FPS
Tessellation Немає даних 4850.3 FPS
ALU 2 Немає даних 4471.9 FPS
Driver Overhead 2 Немає даних 252.7 FPS
API Немає даних OpenGL
OS Немає даних Windows
Aztec Ruins High Tier 4K (FPS) Немає даних 134.4 FPS

Оцінки за доступними даними

Ігри

Продуктивність у DirectX, OpenCL та Vulkan

Проф. застосунки

3D моделювання, відеомонтаж та рендеринг

Енергоефективність

Енергоспоживання в різних сценаріях

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Яка відеокарта краща для ігор?

Nvidia RTX 4000 Laptop (Ada) має вищий ігровий рейтинг (36 проти 33) і кращі результати в бенчмарках, тому вона більш підходить для ігор.

Яка відеокарта енергоефективніша?

Обидві моделі мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), тому вони приблизно рівні за цим параметром.

Чи підтримують вони трасування променів?

Nvidia RTX 4000 Laptop (Ada) підтримує трасування променів завдяки архітектурі Ada. Apple M4 Max GPU також підтримує трасування променів, але точні дані про продуктивність відсутні.

Яка відеокарта краща для професійних застосунків?

Nvidia RTX 4000 Laptop (Ada) має вищий рейтинг у професійних застосунках (33 проти 26) і кращі показники в бенчмарках, тому вона краща для роботи з відеомонтажем, 3D-моделюванням тощо.

Яка відеокарта новіша?

Apple M4 Max GPU (40-core) випущена в жовтні 2024 року, тоді як Nvidia RTX 4000 Laptop (Ada) — у березні 2023 року.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.