Apple M4 Max GPU (40-core) vs Radeon RX 6800 XT
Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарківУ цьому порівнянні ми розглядаємо дві відеокарти: інтегровану Apple M4 Max GPU (40-core) для ноутбуків MacBook Pro та дискретну Radeon RX 6800 XT для настільних ПК. Обидві пропонують високу продуктивність, але мають різне призначення та характеристики. Ми порівняємо їх за ігровою продуктивністю, відеопам'яттю, енергоспоживанням, трасуванням променів та результатами бенчмарків, щоб допомогти вам зробити вибір.
Короткий висновок. Apple M4 Max GPU (40-core) та Radeon RX 6800 XT — це відеокарти різних класів. Radeon RX 6800 XT має вищий загальний бал (57 проти 53) та кращу ігрову продуктивність (47 проти 33), що підтверджується вищими показниками в бенчмарках, таких як GB6 Compute (138858 проти 116754). Однак M4 Max GPU виграє в енергоефективності (обидві мають 100, але M4 Max споживає менше) та є інтегрованим рішенням для ноутбуків, що забезпечує мобільність. Вибір залежить від ваших потреб: для ігор та важких завдань на стаціонарному ПК краще RX 6800 XT, для мобільної роботи з графікою — MacBook з M4 Max.
Основні відмінності
- Apple M4 Max GPU (40-core) є інтегрованою відеокартою для ноутбуків, тоді як Radeon RX 6800 XT — дискретна для настільних ПК.
- Radeon RX 6800 XT має вищий бал в ігровій продуктивності (47 проти 33) та загальний бал (57 проти 53).
- У бенчмарку GB6 Compute Radeon RX 6800 XT набирає 138858 балів, що перевищує 116754 у M4 Max GPU.
- M4 Max GPU демонструє вищу енергоефективність (обидві мають 100, але M4 Max споживає менше енергії завдяки інтеграції).
- Radeon RX 6800 XT має кращі показники в тестах Background Blur (335.7 проти 195 img/sec) та Face Detection (221.1 проти 125.9 img/sec).
GeekBench 6 OpenCL
| Background Blur | 195 img/sec | 335.7 img/sec |
| Face Detection | 125.9 img/sec | 221.1 img/sec |
| Horizon Detection | 4.82 Gpixels/sec | 6.16 Gpixels/sec |
| Edge Detection | 7.47 Gpixels/sec | 8.96 Gpixels/sec |
| Gaussian Blur | 5.8 Gpixels/sec | 7.44 Gpixels/sec |
| Feature Matching | 1.06 Gpixels/sec | 1.31 Gpixels/sec |
| Stereo Matching | 417.4 Gpixels/sec | 263 Gpixels/sec |
| Particle Physics | 17079.9 FPS | 14755 FPS |
| API | OpenCL | OpenCL |
| GB6 Compute Score | 116754 | 138858 |
Загальна інформація
| Виробник | Apple | Amd |
| Складання | Інтегрована | Дискретна |
| Дата виходу | 30 жовтня 2024 | 18 листопада 2020 |
| Форм-фактор | Для ноутбука | Десктоп |
| Призначення | Професійна | Ігрова |
| Сегмент | Середній | Високий |
| Архітектура | Apple M GPU | RDNA 2.0 |
| Кодове ім'я | Custom | Navi 21 |
| Ціна на старті | Немає даних | 649 $ |
Графічний процесор
| Базова частота | 500 МГц | 1825 МГц |
| Boost частота | 1800 МГц | 2250 МГц |
| Шейдерні блоки | 5120 | 4608 |
| Текстурні блоки (TMUs) | 320 | 288 |
| Блоки виведення (ROPи) | 160 | 128 |
| Обчислювальні блоки (Pipelines) | 640 | Немає даних |
| Ядра трасування променів | Немає даних | 72 |
| Кеш L1 | Немає даних | 128KB per cluster |
| Кеш L2 | Немає даних | 4MB shared |
Теоретична продуктивність
| Pixel Fill Rate | 288 ГПікс/с | 288 ГПікс/с |
| Texture Fill Rate | 576 ГТекс/с | 648 ГТекс/с |
| FLOPS (FP32) | 18,4 терафлопс | 20,7 терафлопс |
Виробництво
| Інтерфейс | Custom | PCIe 4.0 x16 |
| TGP | 62 Вт | 300 Вт |
| Виробництво | TSMC | TSMC |
| Техпроцес | 3 нм | 7 нм |
| Максимальна температура | 100°C | Немає даних |
| Розмір кристала | Немає даних | 520 мм² |
| Кількість транзисторів | Немає даних | 26 млрд. |
| Щільність транзисторів | Немає даних | 50 МТр/мм² |
Пам'ять
| Тип пам'яті | System Shared | GDDR6 |
| Частота пам'яті | 8533 МГц | 2000 МГц |
| Шина | 512-біт | 256-біт |
| ECC | Немає | Немає |
| Пропускна здатність | 546 ГБ/с | 512 ГБ/с |
| Об'єм пам'яті | Немає даних | 16 ГБ |
| Ефективна частота пам'яті | Немає даних | 16000 Мбіт/с |
API
| Трасування променів | Так | Так |
| DLSS | No | No |
| DirectX | Немає даних | 12 |
| Vulkan | Немає даних | 1.3 |
| OpenGL | Немає даних | 4.6 |
| OpenCL | Немає даних | 2.1 |
| DisplayPort | Немає даних | 1.4a |
3D Mark
| Time Spy Score | Немає даних | 19315 |
Passmark Graphics
| G2D Mark | Немає даних | 1018 |
| DirectX 11 | Немає даних | 264 FPS |
| DirectX 12 | Немає даних | 100 FPS |
| GPU Compute | Немає даних | 13982 Ops/s |
| G3D Mark Score | Немає даних | 25036 |
GFXBench 5
| Aztec Ruins Normal Tier | Немає даних | 1271.6 FPS |
| Car Chase | Немає даних | 1173.9 FPS |
| Manhattan 3.1.1 (1440p) | Немає даних | 1067.6 FPS |
| T-Rex | Немає даних | 4026.9 FPS |
| Tessellation | Немає даних | 3567 FPS |
| ALU 2 | Немає даних | 5306.3 FPS |
| Driver Overhead 2 | Немає даних | 261.8 FPS |
| API | Немає даних | OpenGL |
| OS | Немає даних | Windows |
| Aztec Ruins High Tier 4K (FPS) | Немає даних | 264.2 FPS |