Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Apple M4 Max GPU (40-core) vs Radeon RX Vega 6

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Apple M4 Max GPU (40-core) та Radeon RX Vega 6 допоможе визначити, яка відеокарта краще підходить для ваших завдань. M4 Max – новітня інтегрована графіка Apple з високою енергоефективністю, тоді як Vega 6 – старіша інтегрована графіка AMD. Розглянемо їхні характеристики, бенчмарки та продуктивність в іграх і професійних додатках.

Короткий висновок. Apple M4 Max GPU (40-core) значно перевершує Radeon RX Vega 6 за продуктивністю в бенчмарках: GB6 Compute Score у 116754 проти 8112. Він також демонструє кращі результати в ігрових тестах (33% проти 25%) та професійних застосунках (26% проти 2%). Однак Vega 6 може бути достатньою для базових завдань і має нижчу вартість пристроїв. Вибір залежить від ваших потреб у продуктивності та бюджету.

Основні відмінності

  • Apple M4 Max має набагато вищий GB6 Compute Score (116754) порівняно з Vega 6 (8112), що свідчить про значно кращу обчислювальну продуктивність.
  • M4 Max випереджає Vega 6 у всіх тестах обробки зображень: Background Blur (195 проти 17.6 img/sec), Face Detection (125.9 проти 9.06 img/sec) та інші.
  • У тесті Particle Physics M4 Max досягає 17079.9 FPS, тоді як Vega 6 – лише 879 FPS, що демонструє величезну різницю в симуляціях фізики.
  • M4 Max вийшов у 2024 році, а Vega 6 – у 2018, що пояснює технологічний розрив: новіша архітектура та підтримка сучасних API.
  • Vega 6 має оцінку Time Spy Score 836 та G3D Mark 1308, що дозволяє порівнювати її з іншими дискретними графіками свого часу, але M4 Max значно потужніший.

GeekBench 6 OpenCL

Background Blur 195 img/sec 17.6 img/sec
Face Detection 125.9 img/sec 9.06 img/sec
Horizon Detection 4.82 Gpixels/sec 0.28 Gpixels/sec
Edge Detection 7.47 Gpixels/sec 0.58 Gpixels/sec
Gaussian Blur 5.8 Gpixels/sec 0.38 Gpixels/sec
Feature Matching 1.06 Gpixels/sec 0.09 Gpixels/sec
Stereo Matching 417.4 Gpixels/sec 27.6 Gpixels/sec
Particle Physics 17079.9 FPS 879 FPS
API OpenCL OpenCL
GB6 Compute Score 116754 8112

Загальна інформація

Виробник Apple Amd
Складання Інтегрована Інтегрована
Дата виходу 30 жовтня 2024 1 лютого 2018
Форм-фактор Для ноутбука Для ноутбука
Призначення Професійна Універсальна
Сегмент Середній Початковий
Архітектура Apple M GPU GCN 5.0
Кодове ім'я Custom Raven

Графічний процесор

Базова частота 500 МГц 300 МГц
Boost частота 1800 МГц 1100-1800 МГц
Шейдерні блоки 5120 384
Текстурні блоки (TMUs) 320 24
Блоки виведення (ROPи) 160 8
Обчислювальні блоки (Pipelines) 640 6
Тензорні ядра Немає даних No
Ядра трасування променів Немає даних No

Теоретична продуктивність

Pixel Fill Rate 288 ГПікс/с 9-14 ГПікс/с
Texture Fill Rate 576 ГТекс/с 26-43 ГТекс/с
FLOPS (FP32) 18,4 терафлопс 0,84-1,38 терафлопс

Виробництво

Інтерфейс Custom IGP
TGP 62 Вт 15 Вт
Виробництво TSMC TSMC
Техпроцес 3 нм 7 нм
Максимальна температура 100°C Немає даних
Розмір кристала Немає даних 210 мм²
Кількість транзисторів Немає даних 4,94 млрд
Щільність транзисторів Немає даних 23.52 МТр/мм²

Пам'ять

Тип пам'яті System Shared System Shared
Частота пам'яті 8533 МГц Залежить від RAM
Шина 512-біт Немає даних
ECC Немає Немає
Пропускна здатність 546 ГБ/с Немає даних
Об'єм пам'яті Немає даних Залежить від RAM
Ефективна частота пам'яті Немає даних Залежить від RAM

API

Трасування променів Так Немає
DLSS No No
DirectX Немає даних 12
Vulkan Немає даних 1.2
OpenGL Немає даних 4.6
OpenCL Немає даних 2.0

3D Mark

Time Spy Score Немає даних 836

Passmark Graphics

G2D Mark Немає даних 340
DirectX 11 Немає даних 9 FPS
DirectX 12 Немає даних 6 FPS
GPU Compute Немає даних 655 Ops/s
G3D Mark Score Немає даних 1308

GFXBench 5

Aztec Ruins Normal Tier Немає даних 40.7 FPS
Car Chase Немає даних 37.8 FPS
Manhattan 3.1.1 (1440p) Немає даних 30.6 FPS
T-Rex Немає даних 153.6 FPS
Tessellation Немає даних 241.3 FPS
ALU 2 Немає даних 170.6 FPS
Driver Overhead 2 Немає даних 71.5 FPS
API Немає даних OpenGL
OS Немає даних Windows
Aztec Ruins High Tier 4K (FPS) Немає даних 7.6 FPS

Оцінки за доступними даними

Ігри

Продуктивність у DirectX, OpenCL та Vulkan

Проф. застосунки

3D моделювання, відеомонтаж та рендеринг

Енергоефективність

Енергоспоживання в різних сценаріях

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Яка відеокарта краща для ігор: Apple M4 Max чи Radeon RX Vega 6?

Apple M4 Max має вищий ігровий рейтинг (33% проти 25%) і значно кращі результати в бенчмарках, тому він краще підходить для ігор, хоча обидві є інтегрованими рішеннями.

Чи підтримують ці відеокарти трасування променів?

У наданих даних немає інформації про підтримку трасування променів. Apple M4 Max, ймовірно, підтримує апаратне трасування, тоді як Vega 6 може не мати такої можливості.

Яка відеокарта енергоефективніша?

Обидві мають однаковий рейтинг енергоефективності 100%, що свідчить про оптимальне споживання енергії відносно продуктивності, але M4 Max забезпечує значно вищу продуктивність.

Для яких завдань підходить Radeon RX Vega 6?

Vega 6 підходить для базових завдань, таких як офісна робота, веб-серфінг, відтворення відео та нетребувальні ігри. Вона не призначена для професійних навантажень.

Чи варто оновлюватися з Radeon RX Vega 6 на Apple M4 Max?

Якщо вам потрібна значно вища продуктивність у бенчмарках, іграх та професійних додатках, то оновлення виправдане. Однак це вимагатиме заміни всього пристрою, оскільки M4 Max є інтегрованою графікою в чипах Apple.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.