Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

GeForce RTX 3060 Laptop vs GeForce RTX 4080

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівнюємо дві відеокарти NVIDIA: мобільну GeForce RTX 3060 Laptop, випущену в січні 2021 року, та потужну десктопну GeForce RTX 4080, яка з'явилася у вересні 2022 року. Хоча обидві належать до лінійки RTX 30 та 40 серій, вони суттєво різняться за продуктивністю, призначенням і технологіями. RTX 3060 Laptop орієнтована на ігрові ноутбуки середнього рівня, тоді як RTX 4080 — флагманська десктопна модель для вимогливих геймерів і професіоналів. Розглянемо ключові відмінності в ігровій продуктивності, відеопам'яті, енергоспоживанні, трасуванні променів та результатах бенчмарків.

Короткий висновок. GeForce RTX 4080 значно перевершує RTX 3060 Laptop за всіма показниками: вищий загальний бал (68 проти 47), кращі результати в іграх (58 проти 25) та професійних застосунках (45 проти 17). RTX 4080 демонструє вдвічі вищий G3D Mark (34618 проти 13354) та значно вищу продуктивність у бенчмарках, як-от DirectX 11 (317 FPS проти 111 FPS). Однак RTX 3060 Laptop має перевагу в енергоефективності (обидві мають 100 балів, але мобільна версія споживає менше енергії) і доступніша. Вибір залежить від потреб: RTX 4080 для максимальної продуктивності на робочому столі, RTX 3060 Laptop — для ігор у ноутбуці.

Основні відмінності

  • Продуктивність: RTX 4080 має майже в 2,6 рази вищий G3D Mark (34618) порівняно з RTX 3060 Laptop (13354).
  • Ігрова продуктивність: RTX 4080 набирає 58 балів в іграх проти 25 у RTX 3060 Laptop, що вказує на значно вищий FPS у сучасних іграх.
  • Професійні застосунки: RTX 4080 отримує 45 балів у професійних застосунках, тоді як RTX 3060 Laptop — лише 17, що свідчить про кращу роботу з рендерингом та AI.
  • Бенчмарки: RTX 4080 показує 317 FPS у DirectX 11 та 130 FPS у DirectX 12, тоді як RTX 3060 Laptop — лише 111 FPS у DirectX 11 (дані DirectX 12 відсутні).
  • Енергоспоживання: RTX 3060 Laptop призначена для мобільних пристроїв і має нижче TDP, що робить її енергоефективнішою, хоча обидві карти мають однаковий бал енергоефективності (100).

3D Mark

Time Spy Score 8325 Немає даних

GeekBench 6 OpenCL

Background Blur 153.5 img/sec 250.4 img/sec
Face Detection 90 img/sec 190 img/sec
Horizon Detection 4.1 Gpixels/sec 9.56 Gpixels/sec
Edge Detection 5.77 Gpixels/sec 12.8 Gpixels/sec
Gaussian Blur 4.35 Gpixels/sec 15.3 Gpixels/sec
Feature Matching 1.01 Gpixels/sec 1.97 Gpixels/sec
Stereo Matching 385.9 Gpixels/sec 1130 Gpixels/sec
Particle Physics 12770 FPS 28795.5 FPS
API OpenCL OpenCL
GB6 Compute Score 94459 217712

Passmark Graphics

G2D Mark 591 1232
DirectX 11 111 FPS 317 FPS
DirectX 12 59 FPS 130 FPS
GPU Compute 5839 Ops/s 21359 Ops/s
G3D Mark Score 13354 34618

GFXBench 5

Aztec Ruins Normal Tier 537.5 FPS 1476.2 FPS
Car Chase 465 FPS 1250 FPS
Manhattan 3.1.1 (1440p) 398.2 FPS 1062.9 FPS
T-Rex 1964.8 FPS 5492.1 FPS
Tessellation 2932.7 FPS 9274.8 FPS
ALU 2 2748.7 FPS 9330.7 FPS
Driver Overhead 2 256.8 FPS 291.3 FPS
API OpenGL OpenGL
OS Windows Windows
Aztec Ruins High Tier 4K (FPS) 100.7 FPS 320.9 FPS

Загальна інформація

Виробник Nvidia Nvidia
Складання Дискретна Дискретна
Дата виходу 12 січня 2021 20 вересня 2022
Форм-фактор Для ноутбука Десктоп
Призначення Ігрова Ігрова
Сегмент Середній Високий
Архітектура Ampere Ada Lovelace
Кодове ім'я GA106 (GN20-E3) AD103
Ціна на старті Немає даних 1199 $

Графічний процесор

Базова частота 816-1387 МГц 2205 МГц
Boost частота 1283-1703 МГц 2505 МГц
Шейдерні блоки 3840 9728
Текстурні блоки (TMUs) 120 304
Блоки виведення (ROPи) 48 112
Обчислювальні блоки (Pipelines) 30 76
Тензорні ядра 120 304
Ядра трасування променів 30 76
Кеш L1 128KB per cluster 128KB per cluster
Кеш L2 3MB shared 64MB shared

Теоретична продуктивність

Pixel Fill Rate 62-82 ГПікс/с 281 ГПікс/с
Texture Fill Rate 154-204 ГТекс/с 762 ГТекс/с
FLOPS (FP32) 9.9-13.1 терафлопс 48,7 терафлопс

Виробництво

Інтерфейс PCIe 4.0 x16 PCIe 4.0 x16
TGP 60-140 Вт 320 Вт
Виробництво Samsung TSMC
Техпроцес 8 нм 5 нм
Розмір кристала 300 мм² 379 мм²
Кількість транзисторів 13,25 млрд. 45 млрд.
Щільність транзисторів 44.17 МТр/мм² 118.73 МТр/мм²

Пам'ять

Тип пам'яті GDDR6 GDDR6X
Об'єм пам'яті 6 ГБ 16 ГБ
Частота пам'яті 1750 МГц 1400 МГц
Ефективна частота пам'яті 12000-14000 Мбіт/с 22400 Мбіт/с
Шина 192-біт 256-біт
ECC Немає Немає
Пропускна здатність 336 ГБ/с 716.8 ГБ/с

API

DirectX 12 12
Vulkan 1.2 1.3
OpenGL 4.6 4.6
OpenCL 2.0 3.0
CUDA 8.6 8.9
Трасування променів Так Так
DLSS DLSS 2 DLSS 3
DisplayPort 1.4a 1.4a

Оцінки за доступними даними

Ігри

Продуктивність у DirectX, OpenCL та Vulkan

Проф. застосунки

3D моделювання, відеомонтаж та рендеринг

Енергоефективність

Енергоспоживання в різних сценаріях

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Яка відеокарта краща для ігор: RTX 3060 Laptop чи RTX 4080?

RTX 4080 значно потужніша: її ігровий бал 58 проти 25 у RTX 3060 Laptop. Вона забезпечує вищий FPS у сучасних іграх, особливо з трасуванням променів.

Чи підтримують обидві карти трасування променів?

Так, обидві підтримують трасування променів, але RTX 4080 має більше ядер RT (третього покоління), що забезпечує кращу продуктивність у цій технології.

Яка відеокарта енергоефективніша?

RTX 3060 Laptop споживає менше енергії (зазвичай 60-130 Вт) порівняно з RTX 4080 (320 Вт), що робить її кращою для ноутбуків, хоча обидві мають однаковий бал енергоефективності.

Чи варто купувати RTX 3060 Laptop у 2025 році?

RTX 3060 Laptop все ще здатна запускати сучасні ігри на середніх налаштуваннях, але для високих налаштувань і трасування променів краще обрати RTX 4080 або новіші моделі.

Яка відеокарта краща для професійних завдань (рендеринг, AI)?

RTX 4080 має вищий бал професійних застосунків (45 проти 17) і кращі результати в бенчмарках, тому вона значно продуктивніша для рендерингу та AI.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.