Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

GeForce RTX 3060 Laptop vs GeForce RTX 4080 Laptop

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівнюємо дві мобільні відеокарти NVIDIA: GeForce RTX 3060 Laptop (2021) та GeForce RTX 4080 Laptop (2023). Обидві підтримують трасування променів, але RTX 4080 пропонує значно вищу продуктивність завдяки архітектурі Ada Lovelace. Розглянемо ключові відмінності в ігровій продуктивності, відеопам'яті, енергоспоживанні та результатах бенчмарків.

Короткий висновок. GeForce RTX 4080 Laptop значно перевершує RTX 3060 Laptop за продуктивністю: у бенчмарку Time Spy він набирає 18897 балів проти 8325, а в ігровому тесті DirectX 11 — 248 FPS проти 111. RTX 4080 також має вищі показники в професійних застосунках. Однак RTX 3060 є більш енергоефективним варіантом для бюджетних ігрових ноутбуків. Вибір залежить від потреб: для максимальної продуктивності в іграх та рендерингу — RTX 4080, для економного рішення — RTX 3060.

Основні відмінності

  • RTX 4080 Laptop має вдвічі вищий Time Spy Score (18897 проти 8325), що свідчить про значно кращу продуктивність у DirectX 12.
  • У тесті DirectX 11 RTX 4080 досягає 248 FPS, тоді як RTX 3060 — лише 111 FPS, що вдвічі більше.
  • RTX 4080 демонструє вищу продуктивність у професійних завданнях: GB6 Compute Score 170767 проти 94459 у RTX 3060.
  • RTX 4080 вийшов у 2023 році, а RTX 3060 — у 2021, що відображає різницю в архітектурі та технологіях.
  • Обидві відеокарти мають однакову оцінку енергоефективності (100), але RTX 3060 споживає менше енергії, що робить її привабливішою для тонких ноутбуків.

3D Mark

Time Spy Score 8325 18897

GeekBench 6 OpenCL

Background Blur 153.5 img/sec 328.9 img/sec
Face Detection 90 img/sec 192.3 img/sec
Horizon Detection 4.1 Gpixels/sec 6.51 Gpixels/sec
Edge Detection 5.77 Gpixels/sec 9.11 Gpixels/sec
Gaussian Blur 4.35 Gpixels/sec 10.1 Gpixels/sec
Feature Matching 1.01 Gpixels/sec 1.56 Gpixels/sec
Stereo Matching 385.9 Gpixels/sec 660.7 Gpixels/sec
Particle Physics 12770 FPS 20765.5 FPS
API OpenCL OpenCL
GB6 Compute Score 94459 170767

Passmark Graphics

G2D Mark 591 940
DirectX 11 111 FPS 248 FPS
DirectX 12 59 FPS 96 FPS
GPU Compute 5839 Ops/s 11473 Ops/s
G3D Mark Score 13354 25124

GFXBench 5

Aztec Ruins Normal Tier 537.5 FPS 1101.6 FPS
Car Chase 465 FPS 936.7 FPS
Manhattan 3.1.1 (1440p) 398.2 FPS 772.7 FPS
T-Rex 1964.8 FPS 4060.5 FPS
Tessellation 2932.7 FPS 7042.8 FPS
ALU 2 2748.7 FPS 6712.4 FPS
Driver Overhead 2 256.8 FPS 289.2 FPS
API OpenGL OpenGL
OS Windows Windows
Aztec Ruins High Tier 4K (FPS) 100.7 FPS 213.9 FPS

Загальна інформація

Виробник Nvidia Nvidia
Складання Дискретна Дискретна
Дата виходу 12 січня 2021 8 лютого 2023
Форм-фактор Для ноутбука Для ноутбука
Призначення Ігрова Ігрова
Сегмент Середній Високий
Архітектура Ampere Ada Lovelace
Кодове ім'я GA106 (GN20-E3) AD104 (GN21-X9)

Графічний процесор

Базова частота 816-1387 МГц 795-1860 МГц
Boost частота 1283-1703 МГц 1350-2280 МГц
Шейдерні блоки 3840 7424
Текстурні блоки (TMUs) 120 232
Блоки виведення (ROPи) 48 80
Обчислювальні блоки (Pipelines) 30 58
Тензорні ядра 120 232
Ядра трасування променів 30 58
Кеш L1 128KB per cluster 128KB per cluster
Кеш L2 3MB shared 48MB shared

Теоретична продуктивність

Pixel Fill Rate 62-82 ГПікс/с 108-182 ГПікс/с
Texture Fill Rate 154-204 ГТекс/с 313-529 ГТекс/с
FLOPS (FP32) 9.9-13.1 терафлопс 20-33,9 терафлопс

Виробництво

Інтерфейс PCIe 4.0 x16 PCIe 4.0 x16
TGP 60-140 Вт 60-175 Вт
Виробництво Samsung TSMC
Техпроцес 8 нм 5 нм
Розмір кристала 300 мм² 295 мм²
Кількість транзисторів 13,25 млрд. 35,8 млрд
Щільність транзисторів 44.17 МТр/мм² 121.36 МТр/мм²

Пам'ять

Тип пам'яті GDDR6 GDDR6
Об'єм пам'яті 6 ГБ 12 ГБ
Частота пам'яті 1750 МГц 2000 МГц
Ефективна частота пам'яті 12000-14000 Мбіт/с 16000 Мбіт/с
Шина 192-біт 192-біт
ECC Немає Немає
Пропускна здатність 336 ГБ/с 384 ГБ/с

API

DirectX 12 12
Vulkan 1.2 1.3
OpenGL 4.6 4.6
OpenCL 2.0 3.0
CUDA 8.6 8.9
Трасування променів Так Так
DLSS DLSS 2 DLSS 3
DisplayPort 1.4a 1.4a

Оцінки за доступними даними

Ігри

Продуктивність у DirectX, OpenCL та Vulkan

Проф. застосунки

3D моделювання, відеомонтаж та рендеринг

Енергоефективність

Енергоспоживання в різних сценаріях

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Яка відеокарта краща для ігор: RTX 3060 Laptop чи RTX 4080 Laptop?

RTX 4080 Laptop значно потужніша: у бенчмарках вона показує вдвічі вищі результати, що забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх з трасуванням променів.

Чи варто переплачувати за RTX 4080 Laptop?

Якщо ви потребуєте максимальної продуктивності в іграх, рендерингу або роботі з відео, RTX 4080 виправдовує витрати. Для помірних навантажень RTX 3060 буде достатньо.

Яка відеокарта енергоефективніша?

Обидві мають однакову оцінку енергоефективності (100), але RTX 3060 споживає менше енергії, що робить її кращим вибором для ноутбуків з обмеженим охолодженням.

Чи підтримують обидві відеокарти трасування променів?

Так, обидві підтримують трасування променів, але RTX 4080 завдяки новішій архітектурі має вищу продуктивність у цьому режимі.

Яка відеокарта краща для професійних завдань?

RTX 4080 Laptop перевершує RTX 3060 у професійних тестах: GB6 Compute Score на 80% вищий, що важливо для 3D-моделювання, рендерингу та обробки відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.