Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

GeForce RTX 3070 Ti Laptop vs GeForce RTX 4050 Laptop

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір відеокарти для ігрового ноутбука – завдання не з простих. GeForce RTX 3070 Ti Laptop та RTX 4050 Laptop – дві популярні моделі, які пропонують різний баланс продуктивності та енергоефективності. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати бенчмарків та ігрову продуктивність, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. GeForce RTX 3070 Ti Laptop випереджає RTX 4050 Laptop за продуктивністю в іграх та професійних застосунках, що підтверджується вищими балами в Time Spy (11348 проти 8208) та G3D Mark (17975 проти 14430). Однак RTX 4050 Laptop демонструє кращу енергоефективність і може бути вигіднішим вибором для тих, хто шукає баланс між ціною та продуктивністю. Якщо вам потрібна максимальна потужність для ігор та рендерингу, обирайте RTX 3070 Ti Laptop.

Основні відмінності

  • Продуктивність у Time Spy: RTX 3070 Ti Laptop набирає 11348 балів, що на 38% більше, ніж 8208 у RTX 4050 Laptop.
  • Обчислювальна продуктивність (GB6 Compute): RTX 3070 Ti Laptop отримує 99254 бали, тоді як RTX 4050 Laptop – 81436 балів.
  • Ігрова продуктивність (DirectX 11): RTX 3070 Ti Laptop показує 156 FPS, а RTX 4050 Laptop – 131 FPS.
  • Енергоефективність: обидві моделі мають однаковий показник 100.0, але RTX 4050 Laptop використовує OpenCL, що може впливати на сумісність.
  • Дата виходу: RTX 4050 Laptop вийшла в лютому 2023 року, тоді як RTX 3070 Ti Laptop – раніше, що може вплинути на підтримку нових технологій.

3D Mark

Time Spy Score 11348 8208

GeekBench 6 GPU Compute

Background Blur 195.6 img/sec Немає даних
Face Detection 125.7 img/sec Немає даних
Horizon Detection 4.19 Gpixels/sec Немає даних
Edge Detection 6.82 Gpixels/sec Немає даних
Gaussian Blur 5.41 Gpixels/sec Немає даних
Feature Matching 1.01 Gpixels/sec Немає даних
Stereo Matching 277.8 Gpixels/sec Немає даних
Particle Physics 9890.1 FPS Немає даних
API Vulkan Немає даних
GB6 Compute Score 99254 Немає даних

Passmark Graphics

G2D Mark 779 625
DirectX 11 156 FPS 131 FPS
DirectX 12 75 FPS 61 FPS
GPU Compute 7674 Ops/s 5927 Ops/s
G3D Mark Score 17975 14430

GFXBench 5

Aztec Ruins Normal Tier 730.7 FPS 592.3 FPS
Car Chase 624.6 FPS 522.7 FPS
Manhattan 3.1.1 (1440p) 540.8 FPS 399.5 FPS
T-Rex 2606.1 FPS 2221.6 FPS
Tessellation 3852.5 FPS 2867.8 FPS
ALU 2 3639.9 FPS 2775.2 FPS
Driver Overhead 2 256.5 FPS 258.8 FPS
API OpenGL OpenGL
OS Windows Windows
Aztec Ruins High Tier 4K (FPS) 140 FPS 94.4 FPS

Загальна інформація

Виробник Nvidia Nvidia
Складання Дискретна Дискретна
Форм-фактор Для ноутбука Для ноутбука
Призначення Ігрова Ігрова
Сегмент Високий Початковий
Архітектура Ampere Ada Lovelace
Кодове ім'я GA104 (GN20-E6) AD107 (GN21-X2)
Дата виходу Немає даних 22 лютого 2023

Графічний процесор

Базова частота 510-1035 МГц 1140-2070 МГц
Boost частота 1035-1485 МГц 1605-2370 МГц
Шейдерні блоки 5632 2560
Текстурні блоки (TMUs) 176 80
Блоки виведення (ROPи) 80 32
Обчислювальні блоки (Pipelines) 44 20
Тензорні ядра 176 80
Ядра трасування променів 44 20
Кеш L1 128KB per cluster 128KB per cluster
Кеш L2 4MB shared 12MB shared

Теоретична продуктивність

Pixel Fill Rate 83-119 ГПікс/с 51-76 ГПікс/с
Texture Fill Rate 182-261 ГТекс/с 128-190 ГТекс/с
FLOPS (FP32) 11.7-16.7 терафлопс 8.2-12.1 терафлопс

Виробництво

Інтерфейс PCIe 4.0 x16 PCIe 4.0 x16
TGP 80-150 Вт 35-140 Вт
Виробництво Samsung TSMC
Техпроцес 8 нм 5 нм
Розмір кристала 392 мм² 156 мм²
Кількість транзисторів 17,4 млрд 18,9 млрд
Щільність транзисторів 44.39 МТр/мм² 121.15 МТр/мм²

Пам'ять

Тип пам'яті GDDR6 GDDR6
Об'єм пам'яті 8 ГБ 6 ГБ
Частота пам'яті 1750 МГц 2000 МГц
Ефективна частота пам'яті 14000 Мбіт/с 16000 Мбіт/с
Шина 256-біт 96-біт
ECC Немає Немає
Пропускна здатність 448 ГБ/с 192 ГБ/с

API

DirectX 12 12
Vulkan 1.2 1.3
OpenGL 4.6 4.6
OpenCL 3.0 3.0
CUDA 8.6 8.9
Трасування променів Так Так
DLSS DLSS 2 DLSS 3
DisplayPort 1.4a 1.4a

GeekBench 6 OpenCL

Background Blur Немає даних 141.4 img/sec
Face Detection Немає даних 84.1 img/sec
Horizon Detection Немає даних 3.07 Gpixels/sec
Edge Detection Немає даних 3.91 Gpixels/sec
Gaussian Blur Немає даних 3.85 Gpixels/sec
Feature Matching Немає даних 1.1 Gpixels/sec
Stereo Matching Немає даних 325.9 Gpixels/sec
Particle Physics Немає даних 11008.8 FPS
API Немає даних OpenCL
GB6 Compute Score Немає даних 81436

Оцінки за доступними даними

Ігри

Продуктивність у DirectX, OpenCL та Vulkan

Проф. застосунки

3D моделювання, відеомонтаж та рендеринг

Енергоефективність

Енергоспоживання в різних сценаріях

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Яка відеокарта краща для ігор: RTX 3070 Ti Laptop чи RTX 4050 Laptop?

RTX 3070 Ti Laptop забезпечує вищу ігрову продуктивність, що підтверджується бенчмарками (Time Spy 11348 проти 8208). Вона краще підходить для вимогливих ігор з високими налаштуваннями.

Чи підтримують обидві відеокарти трасування променів?

Так, обидві моделі підтримують трасування променів, оскільки належать до лінійки GeForce RTX. Однак RTX 3070 Ti Laptop має більше ядер RT, що забезпечує кращу продуктивність у цьому режимі.

Яка відеокарта енергоефективніша?

Обидві моделі мають однаковий показник енергоефективності (100.0), але RTX 4050 Laptop може бути економнішою в реальних умовах завдяки новішій архітектурі.

Чи варто переплачувати за RTX 3070 Ti Laptop?

Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для ігор або професійних завдань, RTX 3070 Ti Laptop виправдовує свою ціну. Для більш бюджетного вибору з хорошою продуктивністю підійде RTX 4050 Laptop.

Яка відеокарта має більше відеопам'яті?

Точний обсяг відеопам'яті не вказано, але RTX 3070 Ti Laptop зазвичай має 8 ГБ GDDR6, а RTX 4050 Laptop – 6 ГБ GDDR6. Це впливає на продуктивність у завданнях з великими текстурами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.