Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Arc 140V vs GeForce RTX 2060 Mobile

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Arc 140V та GeForce RTX 2060 Mobile — це відеокарти для ноутбуків, що представляють різні покоління. Arc 140V вийшла у 2024 році, тоді як RTX 2060 Mobile дебютувала у 2019. Обидві підтримують трасування променів, але мають відмінності в архітектурі, продуктивності та енергоефективності. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та ігрову продуктивність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Arc 140V має вищий загальний рейтинг (49 проти 45) та кращу енергоефективність (100 балів), що робить її привабливою для тривалої роботи від батареї. Однак GeForce RTX 2060 Mobile демонструє вищу продуктивність у професійних застосунках (9 проти 5) та значно кращі результати в обчислювальних тестах (GB6 Compute Score 73982 проти 30059). Для ігор Arc 140V має перевагу (41 проти 25), але реальна продуктивність залежить від конкретних ігор та налаштувань. Вибір залежить від пріоритетів: енергоефективність та сучасність проти сирих обчислювальних можливостей.

Основні відмінності

  • Дата виходу: Intel Arc 140V вийшла у вересні 2024 року, тоді як GeForce RTX 2060 Mobile — у січні 2019 року, що робить Arc 140V значно новішою.
  • Обчислювальна продуктивність: RTX 2060 Mobile має вищий GB6 Compute Score (73982 проти 30059), що вказує на кращу продуктивність у професійних завданнях.
  • Ігрова продуктивність: Arc 140V отримала вищий бал в іграх (41 проти 25), що може свідчити про кращу оптимізацію для сучасних ігор.
  • Енергоефективність: Обидві карти мають однаковий бал 100, що означає високу енергоефективність, але Arc 140V може бути більш економною завдяки новішій архітектурі.
  • Трасування променів: Обидві підтримують трасування променів, але Arc 140V, ймовірно, має кращу підтримку через новітню архітектуру Intel Xe HPG.

GeekBench 6 OpenCL

Background Blur 73.6 img/sec 150.7 img/sec
Face Detection 39 img/sec 75.5 img/sec
Horizon Detection 0.79 Gpixels/sec 2.83 Gpixels/sec
Edge Detection 1.11 Gpixels/sec 3.68 Gpixels/sec
Gaussian Blur 1.6 Gpixels/sec 4.08 Gpixels/sec
Feature Matching 0.38 Gpixels/sec 0.89 Gpixels/sec
Stereo Matching 107.1 Gpixels/sec 257.7 Gpixels/sec
Particle Physics 4521.5 FPS 9069.6 FPS
API OpenCL OpenCL
GB6 Compute Score 30059 73982

GFXBench 5

Aztec Ruins Normal Tier 161.8 FPS 326.8 FPS
Car Chase 132.1 FPS 290.3 FPS
Tessellation 998.2 FPS 1656.1 FPS
ALU 2 764.1 FPS 1494.6 FPS
Driver Overhead 2 122.5 FPS 202.7 FPS
API OpenGL OpenGL
OS Windows Windows
Aztec Ruins High Tier 4K (FPS) 28.3 FPS 59.7 FPS
Manhattan 3.1.1 (1440p) Немає даних 264.8 FPS
T-Rex Немає даних 1326.4 FPS

Загальна інформація

Виробник Intel Nvidia
Складання Інтегрована Дискретна
Дата виходу 4 вересня 2024 29 січня 2019
Форм-фактор Для ноутбука Для ноутбука
Призначення Універсальна Ігрова
Сегмент Середній Високий
Архітектура Xe2 Turing
Кодове ім'я Lunar Lake iGPU TU106 (N18E-G1-B)

Графічний процесор

Базова частота 600 МГц 960 МГц
Boost частота 1950-2050 МГц 1175-1200 МГц
Шейдерні блоки 1024 1920
Ядра трасування променів 8 30
Текстурні блоки (TMUs) Немає даних 120
Блоки виведення (ROPи) Немає даних 48
Обчислювальні блоки (Pipelines) Немає даних 30
Тензорні ядра Немає даних 240
Кеш L1 Немає даних 64KB per cluster
Кеш L2 Немає даних 3MB shared

Теоретична продуктивність

FLOPS (FP32) 4-4,2 терафлопс 4.5-4.6 терафлопс
Pixel Fill Rate Немає даних 56-58 ГПікс/с
Texture Fill Rate Немає даних 141-144 ГТекс/с

Виробництво

Інтерфейс Ring Bus PCIe 3.0 x16
Техпроцес 3 нм 12 нм
TGP Немає даних 80-115 Вт
Виробництво Немає даних TSMC
Розмір кристала Немає даних 445 мм²
Кількість транзисторів Немає даних 10,8 млрд
Щільність транзисторів Немає даних 24,27 МТр/мм²

Пам'ять

Тип пам'яті System Shared GDDR6
Об'єм пам'яті Немає даних 6 ГБ
Частота пам'яті Немає даних 1375 МГц
Ефективна частота пам'яті Немає даних 11000 Мбіт/с
Шина Немає даних 192-біт
ECC Немає даних Немає
Пропускна здатність Немає даних 264 ГБ/с

API

DirectX 12.2 12
OpenGL 4.6 4.6
OpenCL 3.0 1.2
CUDA No 7.5
Трасування променів Так Так
DLSS No DLSS 2
DisplayPort 2.1 1.4
Vulkan Немає даних 1.2

3D Mark

Time Spy Score Немає даних 5961

Passmark Graphics

G2D Mark Немає даних 540
DirectX 11 Немає даних 96 FPS
DirectX 12 Немає даних 39 FPS
GPU Compute Немає даних 3992 Ops/s
G3D Mark Score Немає даних 11355

Оцінки за доступними даними

Ігри

Продуктивність у DirectX, OpenCL та Vulkan

Проф. застосунки

3D моделювання, відеомонтаж та рендеринг

Енергоефективність

Енергоспоживання в різних сценаріях

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Яка відеокарта краща для ігор: Intel Arc 140V чи RTX 2060 Mobile?

Intel Arc 140V має вищий ігровий бал (41 проти 25), що може свідчити про кращу продуктивність у сучасних іграх. Однак результати можуть відрізнятися залежно від конкретної гри та налаштувань.

Чи підтримують обидві відеокарти трасування променів?

Так, обидві відеокарти підтримують трасування променів. Intel Arc 140V використовує архітектуру Xe HPG, а RTX 2060 Mobile — архітектуру Turing зі спеціалізованими RT-ядрами.

Яка відеокарта енергоефективніша?

Обидві карти мають однаковий бал енергоефективності (100), але Intel Arc 140V, будучи новішою, може мати кращу оптимізацію енергоспоживання завдяки техпроцесу та архітектурі.

Чи варто вибирати RTX 2060 Mobile для професійних застосунків?

Так, RTX 2060 Mobile має вищий бал у професійних застосунках (9 проти 5) та значно вищий GB6 Compute Score, що робить її кращим вибором для рендерингу, 3D-моделювання та інших обчислювальних завдань.

Яка відеокарта має кращі показники в бенчмарках?

GeForce RTX 2060 Mobile демонструє вищі результати в більшості тестів, зокрема GB6 Compute Score (73982 проти 30059), Background Blur (150.7 img/sec проти 73.6) та Particle Physics (9069.6 FPS проти 4521.5). Однак Arc 140V має вищі бали в ігрових тестах, таких як Car Chase (132.1 FPS) та Tessellation (998.2 FPS).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.