Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Arc 140V vs GeForce RTX 4090 Laptop

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel Arc 140V та GeForce RTX 4090 Laptop — це двобій між інтегрованою графікою нового покоління та флагманською дискретною відеокартою для ноутбуків. Intel Arc 140V, випущена у 2024 році, пропонує високу енергоефективність, тоді як RTX 4090 Laptop (2023) вражає сирою потужністю. Ми порівняли їх за ключовими параметрами: ігровою продуктивністю, відеопам'яттю, енергоспоживанням, трасуванням променів та бенчмарками.

Короткий висновок. GeForce RTX 4090 Laptop значно випереджає Intel Arc 140V за продуктивністю в іграх та професійних застосунках, що підтверджується результатами бенчмарків (наприклад, GB6 Compute Score: 203263 проти 30059). Однак Intel Arc 140V виграє в енергоефективності та може бути достатньою для легких ігор і повсякденних завдань. Вибір залежить від ваших потреб: максимальна продуктивність чи економія енергії.

Основні відмінності

  • GeForce RTX 4090 Laptop має значно вищий GB6 Compute Score (203263) порівняно з Intel Arc 140V (30059), що свідчить про перевагу в обчислювальній потужності.
  • У тесті Background Blur RTX 4090 Laptop показує 264 img/sec, тоді як Arc 140V — лише 73.6 img/sec, що вказує на кращу продуктивність у завданнях обробки зображень.
  • RTX 4090 Laptop демонструє вищу частоту кадрів в ігрових бенчмарках: наприклад, у Tessellation 998.2 FPS проти 4521.5 FPS? (увага: цифра Arc 140V менша, але вказана як 998.2 FPS, що може бути помилкою; насправді RTX 4090 має 29225.1 FPS у Particle Physics).
  • Intel Arc 140V вирізняється вищою енергоефективністю (100 балів), що робить її привабливою для тонких ноутбуків із тривалим часом автономної роботи.
  • RTX 4090 Laptop підтримує трасування променів на апаратному рівні, тоді як Arc 140V має обмежені можливості в цій сфері, що впливає на якість графіки в сучасних іграх.

GeekBench 6 OpenCL

Background Blur 73.6 img/sec 264 img/sec
Face Detection 39 img/sec 134.3 img/sec
Horizon Detection 0.79 Gpixels/sec 9.27 Gpixels/sec
Edge Detection 1.11 Gpixels/sec 12.7 Gpixels/sec
Gaussian Blur 1.6 Gpixels/sec 13.2 Gpixels/sec
Feature Matching 0.38 Gpixels/sec 1.92 Gpixels/sec
Stereo Matching 107.1 Gpixels/sec 1060 Gpixels/sec
Particle Physics 4521.5 FPS 29225.1 FPS
API OpenCL OpenCL
GB6 Compute Score 30059 203263

GFXBench 5

Aztec Ruins Normal Tier 161.8 FPS 1214.2 FPS
Car Chase 132.1 FPS 1057.1 FPS
Tessellation 998.2 FPS 7941 FPS
ALU 2 764.1 FPS 7621.1 FPS
Driver Overhead 2 122.5 FPS 295.6 FPS
API OpenGL OpenGL
OS Windows Windows
Aztec Ruins High Tier 4K (FPS) 28.3 FPS 254.9 FPS
Manhattan 3.1.1 (1440p) Немає даних 937.1 FPS
T-Rex Немає даних 4618.7 FPS

Загальна інформація

Виробник Intel Nvidia
Складання Інтегрована Дискретна
Дата виходу 4 вересня 2024 8 лютого 2023
Форм-фактор Для ноутбука Для ноутбука
Призначення Універсальна Ігрова
Сегмент Середній Високий
Архітектура Xe2 Ada Lovelace
Кодове ім'я Lunar Lake iGPU AD103 (GN21-X11)

Графічний процесор

Базова частота 600 МГц 930-1620 МГц
Boost частота 1950-2050 МГц 1455-2040 МГц
Шейдерні блоки 1024 9728
Ядра трасування променів 8 76
Текстурні блоки (TMUs) Немає даних 304
Блоки виведення (ROPи) Немає даних 112
Обчислювальні блоки (Pipelines) Немає даних 76
Тензорні ядра Немає даних 304
Кеш L1 Немає даних 128KB per cluster
Кеш L2 Немає даних 64MB shared

Теоретична продуктивність

FLOPS (FP32) 4-4,2 терафлопс 28.3-39.7 терафлопс
Pixel Fill Rate Немає даних 163-228 ГПікс/с
Texture Fill Rate Немає даних 442-620 ГТекс/с

Виробництво

Інтерфейс Ring Bus PCIe 4.0 x16
Техпроцес 3 нм 5 нм
TGP Немає даних 80-175 Вт
Виробництво Немає даних TSMC
Розмір кристала Немає даних 379 мм²
Кількість транзисторів Немає даних 45,9 млрд
Щільність транзисторів Немає даних 121.11 МТр/мм²

Пам'ять

Тип пам'яті System Shared GDDR6
Об'єм пам'яті Немає даних 16 ГБ
Частота пам'яті Немає даних 2000 МГц
Ефективна частота пам'яті Немає даних 16000 Мбіт/с
Шина Немає даних 256-біт
ECC Немає даних Немає
Пропускна здатність Немає даних 512 ГБ/с

API

DirectX 12.2 12
OpenGL 4.6 4.6
OpenCL 3.0 3.0
CUDA No 8.9
Трасування променів Так Так
DLSS No DLSS 3
DisplayPort 2.1 1.4a
Vulkan Немає даних 1.3

3D Mark

Time Spy Score Немає даних 21575

Passmark Graphics

G2D Mark Немає даних 974
DirectX 11 Немає даних 271 FPS
DirectX 12 Немає даних 106 FPS
GPU Compute Немає даних 12652 Ops/s
G3D Mark Score Немає даних 27735

Оцінки за доступними даними

Ігри

Продуктивність у DirectX, OpenCL та Vulkan

Проф. застосунки

3D моделювання, відеомонтаж та рендеринг

Енергоефективність

Енергоспоживання в різних сценаріях

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Яка відеокарта краща для ігор?

GeForce RTX 4090 Laptop значно потужніша: вона показує вищі частоти кадрів у бенчмарках (наприклад, 271 FPS у DirectX 11) і краще справляється з трасуванням променів.

Чи варто обирати Intel Arc 140V для роботи з графікою?

Для професійних застосунків RTX 4090 Laptop має вищий бал (44 проти 5), тому Arc 140V підійде хіба що для базових завдань.

Яка відеокарта енергоефективніша?

Intel Arc 140V отримала 100 балів за енергоефективність, що робить її кращим вибором для ноутбуків з акцентом на автономність.

Чи підтримує Intel Arc 140V трасування променів?

Так, але продуктивність значно нижча, ніж у RTX 4090 Laptop, яка має спеціалізовані ядра RT.

Яка відеокарта краща за співвідношенням ціна/якість?

Ціни не вказані, але RTX 4090 Laptop зазвичай значно дорожча. Arc 140V може бути вигіднішою для бюджетних збірок.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.