Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Arc 140V vs Nvidia RTX A3000 Laptop

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Arc 140V та Nvidia RTX A3000 Laptop — це дві відеокарти для ноутбуків, які належать до різних поколінь. Arc 140V вийшла у 2024 році, тоді як RTX A3000 — у 2021. Обидві пропонують різний рівень продуктивності в іграх та професійних застосунках, а також відрізняються енергоефективністю. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, бенчмарки та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Arc 140V має вищий ігровий рейтинг (41 проти 23) і кращу енергоефективність (обидві 100). Однак Nvidia RTX A3000 Laptop значно випереджає в професійних застосунках (18 проти 5) і має вищий загальний бал GB6 Compute (89769 проти 30059). Для ігор Arc 140V виглядає привабливіше, але RTX A3000 краще підходить для робочих навантажень. Вибір залежить від ваших потреб.

Основні відмінності

  • Intel Arc 140V має вищий ігровий рейтинг (41) порівняно з Nvidia RTX A3000 (23), що свідчить про кращу продуктивність в іграх.
  • Nvidia RTX A3000 Laptop значно перевершує Arc 140V у професійних застосунках (18 проти 5), що робить її кращим вибором для рендерингу та обчислень.
  • Arc 140V демонструє вищу частоту кадрів у тестах Aztec Ruins Normal Tier (161.8 FPS) та Car Chase (132.1 FPS), тоді як RTX A3000 має перевагу в Particle Physics (12769.8 FPS).
  • Nvidia RTX A3000 Laptop має вищий показник GB6 Compute Score (89769) проти Arc 140V (30059), що вказує на кращу загальну обчислювальну потужність.
  • Intel Arc 140V вийшла у 2024 році, тоді як RTX A3000 — у 2021, тому Arc 140V може мати новіші технології та кращу енергоефективність.

GeekBench 6 OpenCL

Background Blur 73.6 img/sec 140.7 img/sec
Face Detection 39 img/sec 73 img/sec
Horizon Detection 0.79 Gpixels/sec 4.08 Gpixels/sec
Edge Detection 1.11 Gpixels/sec 5.52 Gpixels/sec
Gaussian Blur 1.6 Gpixels/sec 4.3 Gpixels/sec
Feature Matching 0.38 Gpixels/sec 0.9 Gpixels/sec
Stereo Matching 107.1 Gpixels/sec 414.8 Gpixels/sec
Particle Physics 4521.5 FPS 12769.8 FPS
API OpenCL OpenCL
GB6 Compute Score 30059 89769

GFXBench 5

Aztec Ruins Normal Tier 161.8 FPS 400.8 FPS
Car Chase 132.1 FPS 394.6 FPS
Tessellation 998.2 FPS 2592.4 FPS
ALU 2 764.1 FPS 2349.7 FPS
Driver Overhead 2 122.5 FPS 232.4 FPS
API OpenGL OpenGL
OS Windows Windows
Aztec Ruins High Tier 4K (FPS) 28.3 FPS 73.3 FPS
Manhattan 3.1.1 (1440p) Немає даних 350.9 FPS
T-Rex Немає даних 1914.8 FPS

Загальна інформація

Виробник Intel Nvidia
Складання Інтегрована Дискретна
Дата виходу 4 вересня 2024 12 квітня 2021
Форм-фактор Для ноутбука Для ноутбука
Призначення Універсальна Професійна
Сегмент Середній Середній
Архітектура Xe2 Ampere
Кодове ім'я Lunar Lake iGPU GA104

Графічний процесор

Базова частота 600 МГц 600-1080 МГц
Boost частота 1950-2050 МГц 1180-1560 МГц
Шейдерні блоки 1024 4096
Ядра трасування променів 8 32
Текстурні блоки (TMUs) Немає даних 128
Блоки виведення (ROPи) Немає даних 64
Обчислювальні блоки (Pipelines) Немає даних 32
Тензорні ядра Немає даних 128
Кеш L1 Немає даних 128KB per cluster
Кеш L2 Немає даних 4MB shared

Теоретична продуктивність

FLOPS (FP32) 4-4,2 терафлопс 9.7-12.8 терафлопс
Pixel Fill Rate Немає даних 76-100 ГПікс/с
Texture Fill Rate Немає даних 151-200 ГТекс/с

Виробництво

Інтерфейс Ring Bus PCIe 4.0 x16
Техпроцес 3 нм 8 нм
TGP Немає даних 60-130 Вт
Виробництво Немає даних Samsung
Розмір кристала Немає даних 392 мм²
Кількість транзисторів Немає даних 17,4 млрд
Щільність транзисторів Немає даних 44.39 МТр/мм²

Пам'ять

Тип пам'яті System Shared GDDR6
Об'єм пам'яті Немає даних 6 ГБ
Частота пам'яті Немає даних 1375 МГц
Ефективна частота пам'яті Немає даних 11000 Мбіт/с
Шина Немає даних 192-біт
ECC Немає даних Так
Пропускна здатність Немає даних 264 ГБ/с

API

DirectX 12.2 12
OpenGL 4.6 4.6
OpenCL 3.0 3.0
CUDA No 8.6
Трасування променів Так Так
DLSS No DLSS 2
DisplayPort 2.1 1.4a
Vulkan Немає даних 1.3

3D Mark

Time Spy Score Немає даних 7566

Passmark Graphics

G2D Mark Немає даних 512
DirectX 11 Немає даних 104 FPS
DirectX 12 Немає даних 56 FPS
GPU Compute Немає даних 5589 Ops/s
G3D Mark Score Немає даних 12501

Оцінки за доступними даними

Ігри

Продуктивність у DirectX, OpenCL та Vulkan

Проф. застосунки

3D моделювання, відеомонтаж та рендеринг

Енергоефективність

Енергоспоживання в різних сценаріях

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Яка відеокарта краща для ігор: Intel Arc 140V чи Nvidia RTX A3000 Laptop?

Intel Arc 140V має вищий ігровий рейтинг (41 проти 23) і показує кращі результати в деяких бенчмарках, тому вона може бути кращим вибором для ігор.

Яка відеокарта продуктивніша в професійних застосунках?

Nvidia RTX A3000 Laptop має вищий рейтинг професійних застосунків (18 проти 5) і значно вищий GB6 Compute Score, що робить її кращою для робочих навантажень.

Чи підтримують ці відеокарти трасування променів?

Обидві відеокарти підтримують трасування променів, але точна продуктивність залежить від конкретної гри та налаштувань. Для детальної інформації зверніться до тестів.

Яка відеокарта енергоефективніша?

Обидві відеокарти мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), тому вони приблизно рівні за цим параметром.

Яку відеокарту обрати для ноутбука: Intel Arc 140V чи Nvidia RTX A3000 Laptop?

Вибір залежить від ваших потреб: для ігор краще Arc 140V, для професійної роботи — RTX A3000. Також враховуйте, що Arc 140V новіша, а RTX A3000 може бути доступнішою.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.