Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Arc iGPU (7-Cores) vs Radeon 780M

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Інтегровані відеокарти стають дедалі потужнішими, дозволяючи запускати сучасні ігри без дискретного GPU. У цьому порівнянні ми розглянемо дві популярні інтегровані графіки для ноутбуків: Intel Arc iGPU з 7 ядрами та Radeon 780M від AMD. Обидві забезпечують гідну продуктивність, але мають різні сильні сторони. Розберімося, яка з них краще підходить для ігор, роботи з графікою та повсякденних завдань.

Короткий висновок. Radeon 780M випереджає Intel Arc iGPU (7-Cores) за загальною продуктивністю в іграх та бенчмарках, набираючи 56 балів проти 51. Вона демонструє вищі результати в Time Spy, GB6 Compute та більшості тестів обробки зображень. Однак Intel Arc iGPU має кращу енергоефективність та вищу продуктивність у тесті Particle Physics. Обидві відеокарти підтримують трасування променів, але Radeon 780M забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх.

Основні відмінності

  • Radeon 780M має вищий загальний рейтинг (56 проти 51) та кращу ігрову оцінку (63 проти 49) за даними сайту.
  • У бенчмарку GB6 Compute Radeon 780M набирає 32713 балів, що значно вище за 27187 у Intel Arc iGPU.
  • Radeon 780M показує кращі результати в обробці зображень: Background Blur (86.4 img/sec проти 44.2) та Face Detection (35.8 img/sec проти 21.3).
  • Intel Arc iGPU випереджає в тесті Particle Physics (5380.5 FPS проти 4470.7 FPS), що може свідчити про перевагу в деяких фізичних симуляціях.
  • Radeon 780M має вищий показник у тесті Stereo Matching (132.4 Gpixels/sec проти 115.8 Gpixels/sec), що важливо для професійних застосунків.

GeekBench 6 OpenCL

Background Blur 44.2 img/sec 86.4 img/sec
Face Detection 21.3 img/sec 35.8 img/sec
Horizon Detection 0.92 Gpixels/sec 1.03 Gpixels/sec
Edge Detection 1.04 Gpixels/sec 1.36 Gpixels/sec
Gaussian Blur 1.86 Gpixels/sec 1.41 Gpixels/sec
Feature Matching 0.32 Gpixels/sec 0.41 Gpixels/sec
Stereo Matching 115.8 Gpixels/sec 132.4 Gpixels/sec
Particle Physics 5380.5 FPS 4470.7 FPS
API OpenCL OpenCL
GB6 Compute Score 27187 32713

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Складання Інтегрована Інтегрована
Дата виходу 14 грудня 2023 4 січня 2023
Форм-фактор Для ноутбука Для ноутбука
Призначення Універсальна Універсальна
Сегмент Середній Середній
Архітектура Xe LPG RDNA 3.0
Кодове ім'я Немає даних Phoenix

Графічний процесор

Базова частота 300 МГц 800 МГц
Boost частота 2200 МГц 2700-2800 МГц
Шейдерні блоки 896 768
Текстурні блоки (TMUs) 56 48
Блоки виведення (ROPи) 24 32
Обчислювальні блоки (Pipelines) 112 12
Ядра трасування променів 7 12
Кеш L1 1344KB shared 128KB per cluster
Кеш L2 Немає даних 2MB shared

Теоретична продуктивність

Pixel Fill Rate 53 ГПікс/с 86-90 ГПікс/с
Texture Fill Rate 123 ГТекс/с 130-134 ГТекс/с
FLOPS (FP32) 3,9 терафлопс 4.2-4.3 терафлопс

Виробництво

Інтерфейс Ring Bus PCIe 4.0 x8
TGP 28 Вт 15 Вт
Виробництво TSMC TSMC
Техпроцес 5 нм 4 нм
Розмір кристала Немає даних 178 мм²
Кількість транзисторів Немає даних 25,4 млрд
Щільність транзисторів Немає даних 142.7 МТр/мм²

Пам'ять

Тип пам'яті System Shared System Shared

API

DirectX 12 12
Vulkan 1.3 1.3
OpenGL 4.6 4.6
OpenCL 3.0 2.1
Трасування променів Так Так
DLSS No No
DisplayPort 2.1 2.1

3D Mark

Time Spy Score Немає даних 2773

Passmark Graphics

G2D Mark Немає даних 871
DirectX 11 Немає даних 67 FPS
DirectX 12 Немає даних 31 FPS
GPU Compute Немає даних 3843 Ops/s
G3D Mark Score Немає даних 7057

GFXBench 5

Aztec Ruins Normal Tier Немає даних 183.4 FPS
Car Chase Немає даних 202.9 FPS
Manhattan 3.1.1 (1440p) Немає даних 161.6 FPS
T-Rex Немає даних 699.9 FPS
Tessellation Немає даних 1373.8 FPS
ALU 2 Немає даних 849.2 FPS
Driver Overhead 2 Немає даних 268.9 FPS
API Немає даних OpenGL
OS Немає даних Windows
Aztec Ruins High Tier 4K (FPS) Немає даних 34.6 FPS

Оцінки за доступними даними

Ігри

Продуктивність у DirectX, OpenCL та Vulkan

Проф. застосунки

3D моделювання, відеомонтаж та рендеринг

Енергоефективність

Енергоспоживання в різних сценаріях

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Яка відеокарта краща для ігор: Intel Arc iGPU чи Radeon 780M?

Radeon 780M забезпечує вищу ігрову продуктивність завдяки кращим показникам у бенчмарках, таких як Time Spy та DirectX 11. Вона підходить для більш вимогливих ігор, тоді як Intel Arc iGPU може впоратися з менш вимогливими проектами.

Чи підтримують ці відеокарти трасування променів?

Обидві відеокарти підтримують трасування променів, але Radeon 780M має вищу продуктивність, що дозволяє комфортніше грати з увімкненим RT. Intel Arc iGPU також підтримує цю технологію, але з нижчою частотою кадрів.

Яка відеокарта енергоефективніша?

Обидві відеокарти мають однаковий показник енергоефективності (100 балів) за даними сайту. Однак Intel Arc iGPU може споживати менше енергії в деяких сценаріях, що робить її гарним вибором для тонких ноутбуків.

Чи підходять ці відеокарти для професійної роботи з графікою?

Обидві відеокарти мають низьку оцінку для професійних застосунків (5 балів). Вони можуть впоратися з базовими завданнями, але для серйозної роботи з 3D-моделюванням або відеомонтажем краще обрати дискретну відеокарту.

Яка відеокарта краще підходить для ноутбука?

Radeon 780M забезпечує вищу продуктивність, що робить її кращим вибором для ігрових ноутбуків. Intel Arc iGPU може бути доцільною для ультрабуків, де важлива енергоефективність та компактність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.