Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Arc iGPU (8-Cores) vs Radeon 680M

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Обидві відеокарти — інтегровані рішення для ноутбуків, які забезпечують гідну продуктивність у повсякденних завданнях та іграх. Intel Arc iGPU (8-Cores) вийшла у грудні 2023 року, а Radeon 680M дебютувала на початку 2022 року. Вони мають однаковий загальний рейтинг 51, але відрізняються в бенчмарках та ігрових тестах. Розгляньмо їхні сильні сторони.

Короткий висновок. Обидві відеокарти демонструють близьку ігрову продуктивність: Radeon 680M має трохи вищий ігровий скор (50 проти 48), але Intel Arc iGPU випереджає в обчислювальному тесті GB6 (30062 проти 28675). Radeon 680M показує кращі результати в Time Spy (2342) та G3D Mark (6167), тоді як Intel Arc iGPU лідирує в Particle Physics (6543.8 FPS проти 4640 FPS). Вибір залежить від конкретних завдань: для ігор трохи краща Radeon 680M, для обчислень — Intel Arc iGPU.

Основні відмінності

  • Intel Arc iGPU має вищий обчислювальний бал GB6 (30062) порівняно з Radeon 680M (28675).
  • Radeon 680M перевершує в ігровому тесті Time Spy (2342) та G3D Mark (6167).
  • Intel Arc iGPU значно швидша в тесті Particle Physics (6543.8 FPS проти 4640 FPS).
  • Radeon 680M трохи краща в Background Blur (73.8 img/sec проти 66.6 img/sec) та Face Detection (30.1 img/sec проти 28.4 img/sec).
  • Обидві відеокарти мають однакову енергоефективність (100 балів) та використовують OpenCL API.

GeekBench 6 OpenCL

Background Blur 66.6 img/sec 73.8 img/sec
Face Detection 28.4 img/sec 30.1 img/sec
Horizon Detection 0.87 Gpixels/sec 0.93 Gpixels/sec
Edge Detection 1.24 Gpixels/sec 1.17 Gpixels/sec
Gaussian Blur 1.82 Gpixels/sec 1.17 Gpixels/sec
Feature Matching 0.3 Gpixels/sec 0.37 Gpixels/sec
Stereo Matching 102.4 Gpixels/sec 105 Gpixels/sec
Particle Physics 6543.8 FPS 4640 FPS
API OpenCL OpenCL
GB6 Compute Score 30062 28675

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Складання Інтегрована Інтегрована
Дата виходу 14 грудня 2023 1 січня 2022
Форм-фактор Для ноутбука Для ноутбука
Призначення Універсальна Універсальна
Сегмент Середній Початковий
Архітектура Xe LPG RDNA 2.0
Кодове ім'я Немає даних Rembrandt

Графічний процесор

Базова частота 300 МГц 400 МГц
Boost частота 2200-2350 МГц 2200-2400 МГц
Шейдерні блоки 1024 768
Текстурні блоки (TMUs) 64 48
Блоки виведення (ROPи) 32 32
Обчислювальні блоки (Pipelines) 128 12
Ядра трасування променів 8 12
Кеш L1 1536KB shared 128KB per cluster
Кеш L2 Немає даних 1024KB shared

Теоретична продуктивність

Pixel Fill Rate 70-75 ГПікс/с 70-77 ГПікс/с
Texture Fill Rate 141-150 ГТекс/с 106-115 ГТекс/с
FLOPS (FP32) 4.5-4.8 терафлопс 3.4-3.7 терафлопс

Виробництво

Інтерфейс Ring Bus PCIe 4.0 x8
TGP 28 Вт 15 Вт
Виробництво TSMC TSMC
Техпроцес 5 нм 6 нм
Розмір кристала Немає даних 208 мм²
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Щільність транзисторів Немає даних 62.98 МТр/мм²

Пам'ять

Тип пам'яті System Shared System Shared
ECC Немає даних Немає

API

DirectX 12 12
Vulkan 1.3 1.2
OpenGL 4.6 4.6
OpenCL 3.0 2.0
Трасування променів Так Так
DLSS No No
DisplayPort 2.1 Немає даних

3D Mark

Time Spy Score Немає даних 2342

Passmark Graphics

G2D Mark Немає даних 827
DirectX 11 Немає даних 62 FPS
DirectX 12 Немає даних 25 FPS
GPU Compute Немає даних 2941 Ops/s
G3D Mark Score Немає даних 6167

GFXBench 5

Aztec Ruins Normal Tier Немає даних 142 FPS
API Немає даних Vulkan
OS Немає даних Windows
Aztec Ruins High Tier 4K (FPS) Немає даних 27.3 FPS

Оцінки за доступними даними

Ігри

Продуктивність у DirectX, OpenCL та Vulkan

Проф. застосунки

3D моделювання, відеомонтаж та рендеринг

Енергоефективність

Енергоспоживання в різних сценаріях

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Яка відеокарта краща для ігор?

Radeon 680M має трохи вищий ігровий скор (50 проти 48) та кращі результати в Time Spy, тому для ігор вона може бути кращим вибором, хоча різниця невелика.

Чи підтримують ці відеокарти трасування променів?

Обидві відеокарти є інтегрованими і не мають виділених ядер для трасування променів, тому їхня продуктивність у цій технології буде обмеженою.

Яка відеокарта енергоефективніша?

Обидві мають однаковий бал енергоефективності (100), тому споживають приблизно однакову кількість енергії.

Яка відеокарта краща для професійних застосунків?

Intel Arc iGPU має вищий бал у професійних застосунках (6 проти 4), що може свідчити про кращу продуктивність у деяких обчислювальних задачах.

Чи варто вибирати між ними для звичайного використання?

Для повсякденних завдань (веб-серфінг, офісні програми, відео) обидві відеокарти підійдуть однаково добре, оскільки їхні відмінності проявляються в основному в бенчмарках.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.