Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel UHD Graphics Xe (32 EU) vs GeForce RTX 3080 Ti Laptop

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel UHD Graphics Xe (32 EU) та GeForce RTX 3080 Ti Laptop допоможе визначити, яка відеокарта краще підходить для ваших завдань. Intel UHD Graphics Xe — інтегроване рішення з енергоефективністю 100 балів, тоді як RTX 3080 Ti Laptop — потужна дискретна відеокарта з високими показниками в бенчмарках. Розглянемо ключові відмінності в ігровій продуктивності, відеопам'яті, енергоспоживанні та підтримці трасування променів.

Короткий висновок. GeForce RTX 3080 Ti Laptop значно перевершує Intel UHD Graphics Xe (32 EU) за продуктивністю в іграх та професійних застосунках: її Time Spy Score у 19 разів вищий (12919 проти 671). Вона також має кращі показники в обробці зображень та фізиці. Однак Intel UHD Graphics Xe виграє в енергоефективності, що важливо для ноутбуків з автономною роботою. Якщо вам потрібна максимальна графічна потужність — обирайте RTX 3080 Ti Laptop; для офісних завдань та економії енергії підійде Intel UHD Graphics Xe.

Основні відмінності

  • Продуктивність в іграх: RTX 3080 Ti Laptop має Time Spy Score 12919, що значно вище за 671 у Intel UHD Graphics Xe (32 EU).
  • Обчислювальна потужність: GB6 Compute Score RTX 3080 Ti Laptop становить 133659 проти 8545 у Intel UHD Graphics Xe.
  • Обробка зображень: RTX 3080 Ti Laptop демонструє вищу швидкість у Background Blur (200.9 img/sec) та Face Detection (131.2 img/sec) порівняно з Intel UHD Graphics Xe (18.6 та 12.1 img/sec відповідно).
  • Фізичні симуляції: Particle Physics у RTX 3080 Ti Laptop сягає 17240.3 FPS, тоді як Intel UHD Graphics Xe — лише 1203.8 FPS.
  • Енергоефективність: Обидві відеокарти мають однаковий бал енергоефективності (100), але Intel UHD Graphics Xe є інтегрованою, що споживає менше енергії.

3D Mark

Time Spy Score 671 12919

GeekBench 6 OpenCL

Background Blur 18.6 img/sec 200.9 img/sec
Face Detection 12.1 img/sec 131.2 img/sec
Horizon Detection 0.34 Gpixels/sec 6.49 Gpixels/sec
Edge Detection 0.53 Gpixels/sec 8.9 Gpixels/sec
Gaussian Blur 0.32 Gpixels/sec 6.34 Gpixels/sec
Feature Matching 0.1 Gpixels/sec 1.2 Gpixels/sec
Stereo Matching 20.8 Gpixels/sec 571 Gpixels/sec
Particle Physics 1203.8 FPS 17240.3 FPS
API OpenCL OpenCL
GB6 Compute Score 8545 133659

Загальна інформація

Виробник Intel Nvidia
Складання Інтегрована Дискретна
Дата виходу 4 січня 2022 1 січня 2022
Форм-фактор Для ноутбука Для ноутбука
Призначення Універсальна Ігрова
Сегмент Початковий Високий
Архітектура Generation 12.2 Ampere
Кодове ім'я Alder Lake GT1 GA103 (GN20-E8)

Графічний процесор

Базова частота 300 МГц 585-1230 МГц
Boost частота 1450-1650 МГц 1125-1590 МГц
Шейдерні блоки 256 7424
Текстурні блоки (TMUs) 16 232
Блоки виведення (ROPи) 8 96
Обчислювальні блоки (Pipelines) 32 58
Тензорні ядра No 232
Ядра трасування променів No 58
Кеш L2 1024KB shared 4MB shared
Кеш L1 Немає даних 128KB per cluster

Теоретична продуктивність

Pixel Fill Rate 12-13 ГПікс/с 108-153 ГПікс/с
Texture Fill Rate 23-26 Гтекс/с 261-369 ГТекс/с
FLOPS (FP32) 0.74-0.84 терафлопс 16.7-23.6 терафлопс

Виробництво

Інтерфейс Ring Bus PCIe 4.0 x16
TGP 45 Вт 80-175 Вт
Виробництво Intel Samsung
Техпроцес 10 нм 8 нм
Розмір кристала Немає даних 496 мм²
Кількість транзисторів Немає даних 22 млрд
Щільність транзисторів Немає даних 44.35 МТр/мм²

Пам'ять

Тип пам'яті System Shared GDDR6
ECC Немає Немає
Об'єм пам'яті Немає даних 16 ГБ
Частота пам'яті Немає даних 2000 МГц
Ефективна частота пам'яті Немає даних 16000 Мбіт/с
Шина Немає даних 256-біт
Пропускна здатність Немає даних 512 ГБ/с

API

DirectX 12 12
Vulkan 1.3 1.2
OpenGL 4.6 4.6
OpenCL 3.0 3.0
Трасування променів Немає Так
DLSS No DLSS 2
DisplayPort 1.4a 1.4a
CUDA Немає даних 8.6

Passmark Graphics

G2D Mark Немає даних 835
DirectX 11 Немає даних 166 FPS
DirectX 12 Немає даних 91 FPS
GPU Compute Немає даних 8687 Ops/s
G3D Mark Score Немає даних 19716

GFXBench 5

Aztec Ruins Normal Tier Немає даних 627.4 FPS
Car Chase Немає даних 599.5 FPS
Manhattan 3.1.1 (1440p) Немає даних 508 FPS
T-Rex Немає даних 2599 FPS
Tessellation Немає даних 4095.8 FPS
ALU 2 Немає даних 4030.4 FPS
Driver Overhead 2 Немає даних 264.8 FPS
API Немає даних OpenGL
OS Немає даних Windows
Aztec Ruins High Tier 4K (FPS) Немає даних 149.7 FPS

Оцінки за доступними даними

Ігри

Продуктивність у DirectX, OpenCL та Vulkan

Проф. застосунки

3D моделювання, відеомонтаж та рендеринг

Енергоефективність

Енергоспоживання в різних сценаріях

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Яка відеокарта краща для ігор?

GeForce RTX 3080 Ti Laptop значно потужніша для ігор завдяки вищому Time Spy Score та підтримці трасування променів. Intel UHD Graphics Xe підходить лише для нетребувальних ігор.

Чи підтримує Intel UHD Graphics Xe трасування променів?

Intel UHD Graphics Xe (32 EU) не має спеціалізованих ядер для трасування променів, тому ця технологія не підтримується або працює дуже повільно.

Яка відеокарта енергоефективніша?

Обидві мають однаковий бал енергоефективності (100), але Intel UHD Graphics Xe споживає менше енергії, оскільки є інтегрованою, що подовжує час автономної роботи ноутбука.

Яка відеокарта краща для професійних застосунків?

GeForce RTX 3080 Ti Laptop має значно вищий бал у проф. застосунках (33 проти 1) та швидше виконує завдання обробки зображень і відео.

Чи варто купувати ноутбук з Intel UHD Graphics Xe для роботи?

Так, для офісних завдань, перегляду відео та нетребувальних додатків Intel UHD Graphics Xe цілком достатньо і забезпечує хорошу автономність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.