Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel UHD Graphics Xe (32 EU) vs Radeon RX 6500M

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel UHD Graphics Xe (32 EU) та Radeon RX 6500M — це дві відеокарти, які вийшли в січні 2022 року, але належать до різних сегментів. Перша — інтегрована графіка Intel, друга — дискретна мобільна карта AMD. У цьому порівнянні ми розглянемо їхню продуктивність в іграх, професійних застосунках, енергоефективність та інші ключові параметри, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Radeon RX 6500M значно перевершує Intel UHD Graphics Xe (32 EU) за ігровою продуктивністю: її рейтинг ігор становить 63 проти 37. Вона також має вищі показники в бенчмарках (Time Spy 4140 vs 671) та професійних застосунках. Обидві карти мають однакову енергоефективність (100 балів), але RX 6500M потребує окремого живлення. Якщо вам потрібна дискретна графіка для ігор та роботи — обирайте Radeon RX 6500M, а для базових завдань вистачить Intel UHD.

Основні відмінності

  • Radeon RX 6500M має значно вищий ігровий рейтинг (63) порівняно з Intel UHD (37), що вказує на кращу продуктивність в іграх.
  • У бенчмарку Time Spy RX 6500M набирає 4140 балів, тоді як Intel UHD — лише 671, що свідчить про перевагу AMD у 3D-графіці.
  • RX 6500M демонструє вищу продуктивність у професійних застосунках (рейтинг 6 проти 1), що робить її кращим вибором для робочих завдань.
  • Intel UHD Graphics Xe є інтегрованою графікою, що споживає менше енергії та не потребує окремого живлення, на відміну від дискретної RX 6500M.
  • RX 6500M перевершує Intel UHD у всіх тестах обробки зображень: Face Detection (61.7 vs 12.1 img/sec), Gaussian Blur (1.81 vs 0.32 Gpixels/sec) тощо.

3D Mark

Time Spy Score 671 4140

GeekBench 6 OpenCL

Background Blur 18.6 img/sec 112.4 img/sec
Face Detection 12.1 img/sec 61.7 img/sec
Horizon Detection 0.34 Gpixels/sec 1.49 Gpixels/sec
Edge Detection 0.53 Gpixels/sec 2.01 Gpixels/sec
Gaussian Blur 0.32 Gpixels/sec 1.81 Gpixels/sec
Feature Matching 0.1 Gpixels/sec 0.58 Gpixels/sec
Stereo Matching 20.8 Gpixels/sec 183 Gpixels/sec
Particle Physics 1203.8 FPS 6313.2 FPS
API OpenCL OpenCL
GB6 Compute Score 8545 46706

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Складання Інтегрована Дискретна
Дата виходу 4 січня 2022 4 січня 2022
Форм-фактор Для ноутбука Для ноутбука
Призначення Універсальна Ігрова
Сегмент Початковий Початковий
Архітектура Generation 12.2 RDNA 2.0
Кодове ім'я Alder Lake GT1 Navi 24

Графічний процесор

Базова частота 300 МГц 2000 МГц
Boost частота 1450-1650 МГц 2190 МГц
Шейдерні блоки 256 1024
Текстурні блоки (TMUs) 16 64
Блоки виведення (ROPи) 8 32
Обчислювальні блоки (Pipelines) 32 16
Тензорні ядра No Немає даних
Ядра трасування променів No 16
Кеш L2 1024KB shared 1MB shared
Кеш L1 Немає даних 128KB per cluster

Теоретична продуктивність

Pixel Fill Rate 12-13 ГПікс/с 70 ГПікс/с
Texture Fill Rate 23-26 Гтекс/с 140 ГТекс/с
FLOPS (FP32) 0.74-0.84 терафлопс 4,5 терафлопс

Виробництво

Інтерфейс Ring Bus PCIe 4.0 x4
TGP 45 Вт 50 Вт
Виробництво Intel TSMC
Техпроцес 10 нм 6 нм
Розмір кристала Немає даних 107 мм²
Кількість транзисторів Немає даних 5,4 млрд
Щільність транзисторів Немає даних 50.47 МТр/мм²

Пам'ять

Тип пам'яті System Shared GDDR6
ECC Немає Немає
Об'єм пам'яті Немає даних 4 ГБ
Частота пам'яті Немає даних 2000 МГц
Ефективна частота пам'яті Немає даних 16000 Мбіт/с
Шина Немає даних 64-біт
Пропускна здатність Немає даних 128 ГБ/с

API

DirectX 12 12
Vulkan 1.3 1.3
OpenGL 4.6 4.6
OpenCL 3.0 2.2
Трасування променів Немає Так
DLSS No No
DisplayPort 1.4a 1.4

Passmark Graphics

G2D Mark Немає даних 394
DirectX 11 Немає даних 72 FPS
DirectX 12 Немає даних 35 FPS
GPU Compute Немає даних 2877 Ops/s
G3D Mark Score Немає даних 7768

GFXBench 5

Aztec Ruins Normal Tier Немає даних 321.3 FPS
Car Chase Немає даних 313.5 FPS
Manhattan 3.1.1 (1440p) Немає даних 246.9 FPS
T-Rex Немає даних 1072.1 FPS
Tessellation Немає даних 1048.6 FPS
ALU 2 Немає даних 1137.9 FPS
Driver Overhead 2 Немає даних 254.5 FPS
API Немає даних OpenGL
OS Немає даних Windows
Aztec Ruins High Tier 4K (FPS) Немає даних 47.7 FPS

Оцінки за доступними даними

Ігри

Продуктивність у DirectX, OpenCL та Vulkan

Проф. застосунки

3D моделювання, відеомонтаж та рендеринг

Енергоефективність

Енергоспоживання в різних сценаріях

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Яка відеокарта краща для ігор?

Radeon RX 6500M значно краща для ігор завдяки вищому ігровому рейтингу (63 проти 37) та кращим результатам у 3D-бенчмарках.

Чи підтримують ці відеокарти трасування променів?

На основі наданих даних немає інформації про підтримку трасування променів. Рекомендуємо перевірити специфікації виробника.

Яка відеокарта енергоефективніша?

Обидві карти мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Intel UHD Graphics Xe споживає менше енергії, оскільки є інтегрованою.

Чи можна використовувати Intel UHD Graphics Xe для роботи з графікою?

Так, але її продуктивність у професійних застосунках низька (рейтинг 1). Для серйозної роботи краще обрати Radeon RX 6500M.

Яка відеокарта має більше відеопам'яті?

У наданих даних обсяг відеопам'яті не вказано. Рекомендуємо звернутися до специфікацій виробника.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.