Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel UHD Graphics (64 EU) vs Intel Arc A380

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel UHD Graphics (64 EU) та Intel Arc A380 — це дві відеокарти від Intel, які суттєво відрізняються за призначенням. Перша є інтегрованою графікою, що входить до складу процесорів Intel 12-го покоління, тоді як друга — дискретна відеокарта початкового рівня. У цьому порівнянні ми розглянемо їхню продуктивність в іграх, бенчмарках, енергоспоживання та підтримку сучасних технологій, щоб допомогти вам визначитися з вибором.

Короткий висновок. Intel Arc A380 значно перевершує Intel UHD Graphics (64 EU) за продуктивністю в іграх та професійних застосунках. У бенчмарку Time Spy Arc A380 набирає 4295 балів проти 1068, а в GB6 Compute — 39896 проти 12607. Arc A380 також має вищу швидкість в обробці зображень та фізичних симуляціях. Однак UHD Graphics (64 EU) є більш енергоефективною, оскільки споживає менше енергії як інтегрована графіка. Якщо вам потрібна ігрова продуктивність або робота з графікою, обирайте Arc A380. Для базових завдань та економії енергії підійде UHD Graphics.

Основні відмінності

  • Тип графіки: Intel UHD Graphics (64 EU) — інтегрована, Intel Arc A380 — дискретна.
  • Ігрова продуктивність: Arc A380 має значно вищий показник в категорії «Ігри» (61 проти 17) та кращі результати в Time Spy (4295 vs 1068).
  • Обчислювальна потужність: Arc A380 показує вищі результати в GB6 Compute (39896 vs 12607) та G3D Mark (6205).
  • Швидкість обробки зображень: Arc A380 швидше виконує Gaussian Blur (2.45 vs 0.37 Gpixels/sec) та Stereo Matching (146.5 vs 33 Gpixels/sec).
  • Енергоефективність: UHD Graphics (64 EU) має вищий показник енергоефективності (100 vs 100, але як інтегрована графіка споживає менше енергії).

3D Mark

Time Spy Score 1068 4295

GeekBench 6 OpenCL

Background Blur 27.6 img/sec 81.3 img/sec
Face Detection 19.2 img/sec 38.4 img/sec
Horizon Detection 0.52 Gpixels/sec 1.18 Gpixels/sec
Edge Detection 0.76 Gpixels/sec 1.65 Gpixels/sec
Gaussian Blur 0.37 Gpixels/sec 2.45 Gpixels/sec
Feature Matching 0.14 Gpixels/sec 0.46 Gpixels/sec
Stereo Matching 33 Gpixels/sec 146.5 Gpixels/sec
Particle Physics 2055.2 FPS 7107.7 FPS
API OpenCL OpenCL
GB6 Compute Score 12607 39896

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Складання Інтегрована Дискретна
Дата виходу 4 січня 2022 14 січня 2022
Форм-фактор Для ноутбука Десктоп
Призначення Універсальна Ігрова
Сегмент Початковий Середній
Архітектура Xe architecture (Gen12) Generation 12.7
Кодове ім'я Alder Lake GT1 DG2-128
Ціна на старті Немає даних 139 $

Графічний процесор

Базова частота 300 МГц 2000 МГц
Boost частота 850-1500 МГц 2050 МГц
Шейдерні блоки 512 1024
Текстурні блоки (TMUs) 32 64
Блоки виведення (ROPи) 16 32
Обчислювальні блоки (Pipelines) 64 Немає даних
Тензорні ядра No 128
Ядра трасування променів No 8
Кеш L2 1024KB shared 4MB shared

Теоретична продуктивність

Pixel Fill Rate 14-24 ГПікс/с 66 ГПікс/с
Texture Fill Rate 27-48 ГТекс/с 131 ГТекс/с
FLOPS (FP32) 0.87-1.54 терафлопс 4,2 терафлопс

Виробництво

Інтерфейс Ring Bus PCIe 4.0 x8
TGP 45 Вт 75 Вт
Виробництво Intel TSMC
Техпроцес 10 нм 6 нм
Розмір кристала Немає даних 157 мм²
Кількість транзисторів Немає даних 7 млрд.
Щільність транзисторів Немає даних 44.59 МТр/мм²

Пам'ять

Тип пам'яті System Shared GDDR6
ECC Немає Немає
Об'єм пам'яті Немає даних 6 ГБ
Частота пам'яті Немає даних 1937 МГц
Ефективна частота пам'яті Немає даних 15500 Мбіт/с
Шина Немає даних 96-біт
Пропускна здатність Немає даних 186 ГБ/с

API

DirectX 12 12
Vulkan 1.3 1.3
OpenGL 4.6 4.6
OpenCL 3.0 3.0
Трасування променів Немає Так
DLSS No No
DisplayPort 1.4a 2.0

Passmark Graphics

G2D Mark Немає даних 608
DirectX 11 Немає даних 39 FPS
DirectX 12 Немає даних 34 FPS
GPU Compute Немає даних 2795 Ops/s
G3D Mark Score Немає даних 6205

GFXBench 5

Aztec Ruins Normal Tier Немає даних 268.6 FPS
Car Chase Немає даних 190.4 FPS
Manhattan 3.1.1 (1440p) Немає даних 179 FPS
T-Rex Немає даних 1033.3 FPS
Tessellation Немає даних 1466.6 FPS
ALU 2 Немає даних 1103.3 FPS
Driver Overhead 2 Немає даних 169.3 FPS
API Немає даних OpenGL
OS Немає даних Windows
Aztec Ruins High Tier 4K (FPS) Немає даних 47.3 FPS

Оцінки за доступними даними

Ігри

Продуктивність у DirectX, OpenCL та Vulkan

Проф. застосунки

3D моделювання, відеомонтаж та рендеринг

Енергоефективність

Енергоспоживання в різних сценаріях

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Яка відеокарта краща для ігор?

Intel Arc A380 значно продуктивніша в іграх завдяки вищому балу в категорії «Ігри» (61 проти 17) та кращим результатам у бенчмарках.

Чи підтримують ці відеокарти трасування променів?

Intel Arc A380 підтримує трасування променів, тоді як Intel UHD Graphics (64 EU) не має апаратної підтримки цієї технології.

Яка відеокарта енергоефективніша?

Обидві мають високий показник енергоефективності (100), але UHD Graphics (64 EU) як інтегрована графіка споживає менше енергії.

Чи можна використовувати Intel UHD Graphics (64 EU) для професійних застосунків?

Так, але її продуктивність у професійних застосунках значно нижча (2 бали) порівняно з Arc A380 (5 балів).

Яка відеокарта має більше відеопам'яті?

Intel Arc A380 має 6 ГБ GDDR6 відеопам'яті, тоді як Intel UHD Graphics (64 EU) використовує системну пам'ять.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.