Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel UHD Graphics 730 vs GeForce RTX 4090

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel UHD Graphics 730 та GeForce RTX 4090 – це дві абсолютно різні відеокарти, які належать до різних сегментів. Перша – інтегроване рішення для офісних та мультимедійних завдань, друга – флагманська дискретна відеокарта для ігор та професійної роботи. Порівняння допоможе зрозуміти, наскільки велика різниця в продуктивності та чи варто переплачувати за RTX 4090.

Короткий висновок. Intel UHD Graphics 730 підходить для базових завдань: перегляд відео, робота з документами, нетребувальні ігри. GeForce RTX 4090 – це найпотужніша споживча відеокарта, яка забезпечує високу продуктивність у сучасних іграх з трасуванням променів та професійних застосунках. Різниця в бенчмарках (Time Spy: 608 vs 36334) та ігрових показниках (DirectX 11: 10 FPS vs 334 FPS) колосальна. Вибір залежить від потреб: для ігор та роботи з графікою – RTX 4090, для офісних завдань – достатньо UHD 730.

Основні відмінності

  • Ігрова продуктивність: Intel UHD Graphics 730 має оцінку 22 бали, а GeForce RTX 4090 – 78 балів за шкалою Harakter.
  • Бенчмарки: Time Spy Score 608 у Intel проти 36334 у RTX 4090; GB6 Compute Score 6625 проти 316301.
  • DirectX 11: Intel показує 10 FPS, RTX 4090 – 334 FPS, що в 33 рази більше.
  • Професійні застосунки: RTX 4090 має оцінку 75 балів, у Intel – лише 1 бал.
  • Енергоефективність: обидві карти мають 100 балів, але RTX 4090 споживає значно більше енергії при навантаженні.

3D Mark

Time Spy Score 608 36334

GeekBench 6 OpenCL

Background Blur 13.7 img/sec 318.9 img/sec
Face Detection 8.19 img/sec 222.8 img/sec
Horizon Detection 0.26 Gpixels/sec 14.2 Gpixels/sec
Edge Detection 0.38 Gpixels/sec 21 Gpixels/sec
Gaussian Blur 0.25 Gpixels/sec 23.9 Gpixels/sec
Feature Matching 0.09 Gpixels/sec 2.38 Gpixels/sec
Stereo Matching 19.2 Gpixels/sec 1950 Gpixels/sec
Particle Physics 887.2 FPS 48090.4 FPS
API OpenCL OpenCL
GB6 Compute Score 6625 316301

Passmark Graphics

G2D Mark 396 1295
DirectX 11 10 FPS 334 FPS
DirectX 12 7 FPS 148 FPS
GPU Compute 721 Ops/s 28611 Ops/s
G3D Mark Score 1583 38590

GFXBench 5

Aztec Ruins Normal Tier 64.4 FPS 1617.6 FPS
API Vulkan OpenGL
OS Windows Windows
Aztec Ruins High Tier 4K (FPS) 9.9 FPS 615.9 FPS
Car Chase Немає даних 1228.6 FPS
Manhattan 3.1.1 (1440p) Немає даних 1234.6 FPS
T-Rex Немає даних 6286 FPS
Tessellation Немає даних 12119.1 FPS
ALU 2 Немає даних 15073.4 FPS
Driver Overhead 2 Немає даних 303.7 FPS

Загальна інформація

Виробник Intel Nvidia
Складання Інтегрована Дискретна
Дата виходу 1 січня 2021 12 жовтня 2022
Форм-фактор Для ноутбука Десктоп
Призначення Універсальна Ігрова
Сегмент Початковий Високий
Архітектура Generation 12.1 Ada Lovelace
Кодове ім'я Rocket Lake GT1 AD102
Ціна на старті Немає даних 1599 $

Графічний процесор

Базова частота 300 МГц 2235 МГц
Boost частота 900-1550 МГц 2520 МГц
Шейдерні блоки 192 16384
Текстурні блоки (TMUs) 48 512
Блоки виведення (ROPи) 24 176
Обчислювальні блоки (Pipelines) 24 128
Тензорні ядра No 512
Ядра трасування променів No 128
Кеш L1 Немає даних 128KB per cluster
Кеш L2 Немає даних 72MB shared

Теоретична продуктивність

Pixel Fill Rate 22-37 ГПікс/с 444 ГПікс/с
Texture Fill Rate 43-74 ГТекс/с 1290 ГТекс/с
FLOPS (FP32) 0,35-0,6 терафлопс 82,6 терафлопс

Виробництво

Інтерфейс Ring Bus PCIe 4.0 x16
TGP 15 Вт 450 Вт
Техпроцес 14 нм 5 нм
Виробництво Немає даних TSMC
Розмір кристала Немає даних 609 мм²
Кількість транзисторів Немає даних 76,3 млрд
Щільність транзисторів Немає даних 125.29 МТр/мм²

Пам'ять

Тип пам'яті System Shared GDDR6X
ECC Немає Немає
Об'єм пам'яті Немає даних 24 ГБ
Частота пам'яті Немає даних 2625 МГц
Ефективна частота пам'яті Немає даних 21000 Мбіт/с
Шина Немає даних 384-біт
Пропускна здатність Немає даних 1010 ГБ/с

API

DirectX 12 12
Vulkan 1.2 1.3
OpenGL 4.6 4.6
OpenCL 3.0 3.0
Трасування променів Немає Так
DLSS No DLSS 3
CUDA Немає даних 8.9
DisplayPort Немає даних 1.4a

Оцінки за доступними даними

Ігри

Продуктивність у DirectX, OpenCL та Vulkan

Проф. застосунки

3D моделювання, відеомонтаж та рендеринг

Енергоефективність

Енергоспоживання в різних сценаріях

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Яка відеокарта краща для ігор?

GeForce RTX 4090 значно потужніша: ігровий скор 78 проти 22 у Intel. Вона забезпечує високий FPS у сучасних іграх з трасуванням променів, тоді як Intel UHD 730 підходить лише для старих або нетребувальних ігор.

Чи підходить Intel UHD Graphics 730 для роботи з графікою?

Ні, її продуктивність у професійних застосунках оцінюється в 1 бал. Для рендерингу, відеомонтажу чи 3D-моделювання краще обрати RTX 4090 (75 балів).

Яка відеокарта енергоефективніша?

Обидві мають 100 балів енергоефективності, але RTX 4090 споживає до 450 Вт під навантаженням, тоді як Intel UHD 730 – значно менше. Для економії електроенергії краще Intel.

Чи підтримує Intel UHD Graphics 730 трасування променів?

Ні, ця відеокарта не підтримує апаратне трасування променів. RTX 4090 має повну підтримку, що забезпечує реалістичне освітлення в іграх.

Яку відеокарту вибрати для офісних завдань?

Intel UHD Graphics 730 цілком достатньо для роботи з документами, браузером та відео. RTX 4090 буде надлишковою і дорогою для таких завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.