Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel UHD Graphics 730 vs Nvidia RTX A4500 Laptop

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

У цьому порівнянні ми розглянемо дві відеокарти: інтегровану Intel UHD Graphics 730 (2021) та професійну мобільну Nvidia RTX A4500 Laptop (2022). Перша призначена для офісних та мультимедійних завдань, друга — для робочих станцій та ігор. Ми порівняємо їх за продуктивністю в іграх, відеопам'яттю, енергоспоживанням, підтримкою трасування променів та результатами бенчмарків.

Короткий висновок. Nvidia RTX A4500 Laptop значно перевершує Intel UHD Graphics 730 за продуктивністю: її загальний рейтинг вищий (51 проти 41), а ігровий показник майже на 27% кращий. RTX A4500 має виділену відеопам'ять та підтримує трасування променів, тоді як UHD Graphics 730 є інтегрованою і не призначена для вимогливих ігор. Однак UHD Graphics 730 споживає менше енергії, що робить її придатною для бюджетних ноутбуків.

Основні відмінності

  • Nvidia RTX A4500 Laptop має виділену відеопам'ять, тоді як Intel UHD Graphics 730 використовує системну пам'ять, що впливає на продуктивність.
  • RTX A4500 підтримує трасування променів, а UHD Graphics 730 — ні.
  • У бенчмарку Time Spy RTX A4500 набирає 9382 бали, тоді як UHD Graphics 730 — лише 608, що свідчить про величезну різницю в продуктивності.
  • Ігрова продуктивність RTX A4500 оцінюється в 28 балів, а UHD Graphics 730 — в 22 бали, що робить першу більш придатною для ігор.
  • Енергоефективність обох карт оцінюється в 100 балів, але RTX A4500 споживає більше енергії через вищу продуктивність.

3D Mark

Time Spy Score 608 9382

GeekBench 6 OpenCL

Background Blur 13.7 img/sec 158.7 img/sec
Face Detection 8.19 img/sec 115.8 img/sec
Horizon Detection 0.26 Gpixels/sec 5.95 Gpixels/sec
Edge Detection 0.38 Gpixels/sec 8.2 Gpixels/sec
Gaussian Blur 0.25 Gpixels/sec 5.85 Gpixels/sec
Feature Matching 0.09 Gpixels/sec 1.13 Gpixels/sec
Stereo Matching 19.2 Gpixels/sec 505.2 Gpixels/sec
Particle Physics 887.2 FPS 15517.5 FPS
API OpenCL OpenCL
GB6 Compute Score 6625 119474

Passmark Graphics

G2D Mark 396 739
DirectX 11 10 FPS 136 FPS
DirectX 12 7 FPS 81 FPS
GPU Compute 721 Ops/s 7026 Ops/s
G3D Mark Score 1583 17452

GFXBench 5

Aztec Ruins Normal Tier 64.4 FPS 532.9 FPS
API Vulkan OpenGL
OS Windows Windows
Aztec Ruins High Tier 4K (FPS) 9.9 FPS 96.2 FPS
Car Chase Немає даних 505.7 FPS
Manhattan 3.1.1 (1440p) Немає даних 426.2 FPS
T-Rex Немає даних 2005.3 FPS
Tessellation Немає даних 2737 FPS
ALU 2 Немає даних 2266.3 FPS
Driver Overhead 2 Немає даних 235.4 FPS

Загальна інформація

Виробник Intel Nvidia
Складання Інтегрована Дискретна
Дата виходу 1 січня 2021 22 березня 2022
Форм-фактор Для ноутбука Для ноутбука
Призначення Універсальна Професійна
Сегмент Початковий Високий
Архітектура Generation 12.1 Ampere
Кодове ім'я Rocket Lake GT1 GA104

Графічний процесор

Базова частота 300 МГц 510-1035 МГц
Boost частота 900-1550 МГц 1035-1485 МГц
Шейдерні блоки 192 5888
Текстурні блоки (TMUs) 48 184
Блоки виведення (ROPи) 24 96
Обчислювальні блоки (Pipelines) 24 46
Тензорні ядра No 184
Ядра трасування променів No 46
Кеш L1 Немає даних 128KB per cluster
Кеш L2 Немає даних 4MB shared

Теоретична продуктивність

Pixel Fill Rate 22-37 ГПікс/с 99-143 ГПікс/с
Texture Fill Rate 43-74 ГТекс/с 190-273 ГТекс/с
FLOPS (FP32) 0,35-0,6 терафлопс 12.2-17.5 терафлопс

Виробництво

Інтерфейс Ring Bus PCIe 4.0 x16
TGP 15 Вт 80-140 Вт
Техпроцес 14 нм 8 нм
Виробництво Немає даних Samsung
Розмір кристала Немає даних 392 мм²
Кількість транзисторів Немає даних 17,4 млрд
Щільність транзисторів Немає даних 44.39 МТр/мм²

Пам'ять

Тип пам'яті System Shared GDDR6
ECC Немає Так
Об'єм пам'яті Немає даних 16 ГБ
Частота пам'яті Немає даних 2000 МГц
Ефективна частота пам'яті Немає даних 16000 Мбіт/с
Шина Немає даних 256-біт
Пропускна здатність Немає даних 512 ГБ/с

API

DirectX 12 12
Vulkan 1.2 1.3
OpenGL 4.6 4.6
OpenCL 3.0 3.0
Трасування променів Немає Так
DLSS No Немає даних
CUDA Немає даних 8.6
DisplayPort Немає даних 1.4a

Оцінки за доступними даними

Ігри

Продуктивність у DirectX, OpenCL та Vulkan

Проф. застосунки

3D моделювання, відеомонтаж та рендеринг

Енергоефективність

Енергоспоживання в різних сценаріях

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Яка відеокарта краща для ігор?

Nvidia RTX A4500 Laptop значно потужніша: її ігровий показник 28 проти 22, а DirectX 11 досягає 136 FPS проти 10 FPS. Вона підтримує трасування променів, що робить її кращим вибором для сучасних ігор.

Чи підходить Intel UHD Graphics 730 для професійних завдань?

Ні, її професійний показник лише 1 бал, тоді як RTX A4500 має 26 балів. UHD Graphics 730 не справляється з вимогливими застосунками, такими як 3D-моделювання чи відеомонтаж.

Яка відеокарта енергоефективніша?

Обидві мають однаковий показник енергоефективності 100 балів, але RTX A4500 споживає більше енергії через вищу продуктивність. UHD Graphics 730, як інтегрована, є більш економною.

Чи варто купувати ноутбук з Intel UHD Graphics 730 для роботи?

Для офісних завдань, перегляду відео та веб-серфінгу вона цілком придатна. Однак для професійної роботи з графікою або ігор краще обрати модель з дискретною відеокартою, як RTX A4500.

Яка відеокарта має кращі показники в бенчмарках?

RTX A4500 значно випереджає UHD Graphics 730: Time Spy 9382 проти 608, G3D Mark 17452 проти 1583, GB6 Compute 119474 проти 6625. Це підтверджує її перевагу в продуктивності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.