Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel UHD Graphics 730 vs Radeon RX 7700 XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel UHD Graphics 730 та Radeon RX 7700 XT — це двобій вбудованого графічного ядра Intel та потужної дискретної відеокарти AMD. Intel UHD Graphics 730 дебютувала у 2021 році як інтегроване рішення для офісних та мультимедійних завдань, тоді як Radeon RX 7700 XT вийшла у 2023 році та орієнтована на геймерів і професіоналів. Розглянемо ключові відмінності в продуктивності, відеопам'яті, енергоспоживанні та підтримці трасування променів.

Короткий висновок. Radeon RX 7700 XT значно перевершує Intel UHD Graphics 730 за всіма показниками продуктивності: її бенчмарки (Time Spy Score 17009 проти 608, GB6 Compute Score 132843 проти 6625) вказують на величезну перевагу в іграх та професійних застосунках. Вона також підтримує трасування променів на апаратному рівні, має виділену відеопам'ять та вищу енергоефективність у перерахунку на продуктивність. Intel UHD Graphics 730 підходить лише для базових завдань, тоді як RX 7700 XT — для сучасних ігор та робочих навантажень.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Radeon RX 7700 XT має Time Spy Score 17009, що у 28 разів вище за 608 у Intel UHD Graphics 730.
  • Відеопам'ять: Intel UHD Graphics 730 використовує системну пам'ять, тоді як RX 7700 XT має виділену відеопам'ять (обсяг не вказано, але значно більше).
  • Трасування променів: RX 7700 XT підтримує апаратне трасування променів, Intel UHD Graphics 730 — ні.
  • Енергоспоживання: Intel UHD Graphics 730 споживає значно менше енергії (вбудоване рішення), але RX 7700 XT має кращу енергоефективність за продуктивністю (обидві мають 100 балів за енергоефективність).
  • Бенчмарки: Radeon RX 7700 XT перевершує Intel UHD Graphics 730 у всіх тестах: DirectX 11 233 FPS проти 10 FPS, Particle Physics 19410.5 FPS проти 887.2 FPS.

3D Mark

Time Spy Score 608 17009

GeekBench 6 OpenCL

Background Blur 13.7 img/sec 285.8 img/sec
Face Detection 8.19 img/sec 181.6 img/sec
Horizon Detection 0.26 Gpixels/sec 4.9 Gpixels/sec
Edge Detection 0.38 Gpixels/sec 6.66 Gpixels/sec
Gaussian Blur 0.25 Gpixels/sec 5.68 Gpixels/sec
Feature Matching 0.09 Gpixels/sec 1.18 Gpixels/sec
Stereo Matching 19.2 Gpixels/sec 493 Gpixels/sec
Particle Physics 887.2 FPS 19410.5 FPS
API OpenCL OpenCL
GB6 Compute Score 6625 132843

Passmark Graphics

G2D Mark 396 1092
DirectX 11 10 FPS 233 FPS
DirectX 12 7 FPS 75 FPS
GPU Compute 721 Ops/s 13103 Ops/s
G3D Mark Score 1583 22360

GFXBench 5

Aztec Ruins Normal Tier 64.4 FPS 1097.3 FPS
API Vulkan OpenGL
OS Windows Windows
Aztec Ruins High Tier 4K (FPS) 9.9 FPS 174.9 FPS
Car Chase Немає даних 1007.5 FPS
Manhattan 3.1.1 (1440p) Немає даних 806.1 FPS
T-Rex Немає даних 2719 FPS
Tessellation Немає даних 4717 FPS
ALU 2 Немає даних 5953.9 FPS
Driver Overhead 2 Немає даних 193.7 FPS

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Складання Інтегрована Дискретна
Дата виходу 1 січня 2021 6 вересня 2023
Форм-фактор Для ноутбука Десктоп
Призначення Універсальна Ігрова
Сегмент Початковий Високий
Архітектура Generation 12.1 RDNA 3.0
Кодове ім'я Rocket Lake GT1 Navi 32
Ціна на старті Немає даних 449 $

Графічний процесор

Базова частота 300 МГц 1435 МГц
Boost частота 900-1550 МГц 2544 МГц
Шейдерні блоки 192 3456
Текстурні блоки (TMUs) 48 216
Блоки виведення (ROPи) 24 96
Обчислювальні блоки (Pipelines) 24 Немає даних
Тензорні ядра No Немає даних
Ядра трасування променів No 54
Кеш L1 Немає даних 128KB per cluster
Кеш L2 Немає даних 2MB shared

Теоретична продуктивність

Pixel Fill Rate 22-37 ГПікс/с 244 ГПікс/с
Texture Fill Rate 43-74 ГТекс/с 550 ГТекс/с
FLOPS (FP32) 0,35-0,6 терафлопс 35,2 терафлопс

Виробництво

Інтерфейс Ring Bus PCIe 4.0 x16
TGP 15 Вт 245 Вт
Техпроцес 14 нм 5 нм
Виробництво Немає даних TSMC
Розмір кристала Немає даних 346 мм²
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд.
Щільність транзисторів Немає даних 80,92 МТр/мм²

Пам'ять

Тип пам'яті System Shared GDDR6
ECC Немає Немає
Об'єм пам'яті Немає даних 12 ГБ
Частота пам'яті Немає даних 2250 МГц
Ефективна частота пам'яті Немає даних 18000 Мбіт/с
Шина Немає даних 192-біт
Пропускна здатність Немає даних 432 ГБ/с

API

DirectX 12 12
Vulkan 1.2 1.3
OpenGL 4.6 4.6
OpenCL 3.0 2.2
Трасування променів Немає Так
DLSS No No
DisplayPort Немає даних 2.1

Оцінки за доступними даними

Ігри

Продуктивність у DirectX, OpenCL та Vulkan

Проф. застосунки

3D моделювання, відеомонтаж та рендеринг

Енергоефективність

Енергоспоживання в різних сценаріях

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Яка відеокарта краща для ігор?

Radeon RX 7700 XT значно краща для ігор завдяки вищій продуктивності (47 балів проти 22) та підтримці трасування променів.

Чи можна використовувати Intel UHD Graphics 730 для ігор?

Так, але лише для старих або нетребувальних ігор на низьких налаштуваннях; сучасні ігри працюватимуть із дуже низькою частотою кадрів.

Яка відеокарта енергоефективніша?

Обидві мають однаковий бал енергоефективності (100), але Intel UHD Graphics 730 споживає менше енергії абсолютно, тоді як RX 7700 XT дає більше продуктивності на ват.

Чи підтримує Intel UHD Graphics 730 трасування променів?

Ні, Intel UHD Graphics 730 не має апаратної підтримки трасування променів, на відміну від Radeon RX 7700 XT.

Яка відеокарта краща для професійних застосунків?

Radeon RX 7700 XT значно потужніша (20 балів проти 1) і краще підходить для рендерингу, відеомонтажу та інших завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.