Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel UHD Graphics G1 vs Radeon RX 6900 XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel UHD Graphics G1 та Radeon RX 6900 XT — це дві відеокарти з різних світів. Перша — інтегроване рішення для ноутбуків початкового рівня, друга — флагманська ігрова відеокарта. Ми порівняли їх за ключовими параметрами: ігровою продуктивністю, відеопам'яттю, енергоспоживанням, трасуванням променів і бенчмарками, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel UHD Graphics G1 підходить для базових завдань і нетребувальних ігор, тоді як Radeon RX 6900 XT — потужне рішення для ігор у високій роздільній здатності та професійних застосунків. RX 6900 XT значно перевершує UHD G1 за продуктивністю в бенчмарках (Time Spy: 20755 проти 384) та ігровими показниками, але споживає набагато більше енергії. Вибір залежить від ваших потреб: якщо ви не плануєте грати в сучасні ігри, UHD G1 буде достатньо.

Основні відмінності

  • Radeon RX 6900 XT має у 54 рази вищий Time Spy Score (20755 проти 384), що свідчить про значно кращу графічну продуктивність.
  • RX 6900 XT забезпечує значно вищу частоту кадрів у DirectX 11 (279 FPS проти 11 FPS), що робить її придатною для вимогливих ігор.
  • У тесті Face Detection RX 6900 XT обробляє 152.5 img/sec, тоді як UHD G1 — лише 5.9 img/sec, що вказує на перевагу в обчислювальних завданнях.
  • Radeon RX 6900 XT має значно вищий G3D Mark Score (26797 проти 1384), що підтверджує її лідерство в 3D-графіці.
  • Intel UHD Graphics G1 є інтегрованим рішенням з низьким енергоспоживанням, тоді як RX 6900 XT потребує потужного блоку живлення та ефективного охолодження.

3D Mark

Time Spy Score 384 20755

GeekBench 6 OpenCL

Background Blur 9.94 img/sec 231.6 img/sec
Face Detection 5.9 img/sec 152.5 img/sec
Horizon Detection 0.18 Gpixels/sec 4.26 Gpixels/sec
Edge Detection 0.24 Gpixels/sec 5.75 Gpixels/sec
Gaussian Blur 0.19 Gpixels/sec 5.87 Gpixels/sec
Feature Matching 0.05 Gpixels/sec 1.12 Gpixels/sec
Stereo Matching 14 Gpixels/sec 618.7 Gpixels/sec
Particle Physics 852 FPS 17973.9 FPS
API OpenCL OpenCL
GB6 Compute Score 4800 124121

Passmark Graphics

G2D Mark 324 1047
DirectX 11 11 FPS 279 FPS
DirectX 12 6 FPS 113 FPS
GPU Compute 813 Ops/s 15244 Ops/s
G3D Mark Score 1384 26797

GFXBench 5

Aztec Ruins Normal Tier 37.2 FPS 1379.6 FPS
Manhattan 3.1.1 (1440p) 27.3 FPS 1205.3 FPS
T-Rex 156.2 FPS 4360 FPS
ALU 2 107.7 FPS 6645 FPS
Driver Overhead 2 185.4 FPS 325.2 FPS
API Metal OpenGL
OS OS X Windows
Aztec Ruins High Tier 4K (FPS) 5.9 FPS 305.2 FPS
Car Chase Немає даних 1317.5 FPS
Tessellation Немає даних 3954.8 FPS

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Складання Інтегрована Дискретна
Дата виходу 28 травня 2019 8 грудня 2020
Форм-фактор Для ноутбука Десктоп
Призначення Універсальна Ігрова
Сегмент Початковий Високий
Архітектура Generation 11 RDNA 2.0
Кодове ім'я Ice Lake G1 Gen. 11 Navi 21
Ціна на старті Немає даних 999 $

Графічний процесор

Базова частота 300 МГц 1825 МГц
Boost частота 900-1050 МГц 2250 МГц
Шейдерні блоки 256 5120
Текстурні блоки (TMUs) 16 320
Блоки виведення (ROPи) 8 128
Обчислювальні блоки (Pipelines) 32 Немає даних
Ядра трасування променів Немає даних 80
Кеш L1 Немає даних 128KB per cluster
Кеш L2 Немає даних 4MB shared

Теоретична продуктивність

Pixel Fill Rate 7-8 ГПікс/с 288 ГПікс/с
Texture Fill Rate 14-17 г/текс 720 ГТекс/с
FLOPS (FP32) 0.46-0.54 терафлопс 23 терафлопс

Виробництво

Інтерфейс Ring Bus PCIe 4.0 x16
TGP 15 Вт 300 Вт
Виробництво Intel TSMC
Техпроцес 10 нм 7 нм
Максимальна температура 100°C Немає даних
Розмір кристала Немає даних 520 мм²
Кількість транзисторів Немає даних 26 млрд.
Щільність транзисторів Немає даних 50 МТр/мм²

Пам'ять

Тип пам'яті System Shared GDDR6
Об'єм пам'яті Залежить від RAM 16 ГБ
Частота пам'яті Залежить від RAM 2000 МГц
Ефективна частота пам'яті Залежить від RAM 16000 Мбіт/с
Шина Немає даних 256-біт
ECC Немає даних Немає
Пропускна здатність Немає даних 512 ГБ/с

API

DirectX 12 12
Vulkan 1.3 1.3
OpenGL 4.5 4.6
OpenCL 2.2 2.1
Трасування променів Немає даних Так
DLSS Немає даних No
DisplayPort Немає даних 1.4a

Оцінки за доступними даними

Ігри

Продуктивність у DirectX, OpenCL та Vulkan

Проф. застосунки

3D моделювання, відеомонтаж та рендеринг

Енергоефективність

Енергоспоживання в різних сценаріях

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Яка відеокарта краща для ігор?

Radeon RX 6900 XT значно потужніша: вона забезпечує високу частоту кадрів у сучасних іграх навіть у 4K, тоді як Intel UHD Graphics G1 підходить лише для старих або нетребувальних ігор.

Чи підтримують ці відеокарти трасування променів?

Radeon RX 6900 XT підтримує трасування променів на апаратному рівні, що дозволяє грати з реалістичним освітленням. Intel UHD Graphics G1 не має такої підтримки.

Яка відеокарта енергоефективніша?

Intel UHD Graphics G1 споживає значно менше енергії, оскільки є інтегрованою, тоді як Radeon RX 6900 XT потребує потужного блоку живлення (рекомендовано 850 Вт).

Яка відеокарта краща для професійних застосунків?

Radeon RX 6900 XT має вищий бал у професійних застосунках (27 проти 1), тому краще підходить для рендерингу, відеомонтажу та інших ресурсомістких завдань.

Чи варто купувати Intel UHD Graphics G1 для сучасних ігор?

Ні, ця відеокарта не призначена для сучасних ігор. Вона підходить для офісних завдань, перегляду відео та старих ігор. Для ігор краще обрати дискретну відеокарту, як-от Radeon RX 6900 XT.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.