Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel UHD Graphics Gen 11 (24 EU) vs Radeon Graphics iGPU (Ryzen 7000)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Інтегровані відеокарти Intel UHD Graphics Gen 11 (24 EU) та Radeon Graphics iGPU (Ryzen 7000) призначені для ноутбуків та компактних систем. Перша базується на архітектурі Intel Gen 11 і вийшла у 2021 році, друга — на архітектурі RDNA 2, представлена у 2022 році. Обидві забезпечують базову графіку для повсякденних завдань, але мають суттєві відмінності в продуктивності та можливостях.

Короткий висновок. Radeon Graphics iGPU (Ryzen 7000) значно випереджає Intel UHD Graphics Gen 11 (24 EU) за ігровою продуктивністю (оцінка ігор 62 проти 18) та в бенчмарках (Time Spy 717 проти 300, GB6 Compute 6272 проти 2769). Вона також демонструє кращі результати в обробці зображень та фізичних симуляціях. Обидві відеокарти мають високу енергоефективність, але Radeon Graphics є кращим вибором для ігор та професійних застосунків.

Основні відмінності

  • Ігрова продуктивність: Radeon Graphics має оцінку 62 проти 18 у Intel UHD, що вказує на значно вищу швидкодію в іграх.
  • Бенчмарки: Radeon Graphics набирає 717 балів у Time Spy, тоді як Intel — лише 300; у GB6 Compute перевага ще більша (6272 проти 2769).
  • Обробка зображень: Radeon Graphics швидше виконує Background Blur (13.4 img/sec проти 5.76) та Face Detection (8.66 проти 3.54 img/sec).
  • Фізичні симуляції: Particle Physics у Radeon Graphics досягає 827 FPS, що вдвічі більше за 404.6 FPS у Intel.
  • Дата виходу: Intel UHD Graphics вийшла у січні 2021, Radeon Graphics — у жовтні 2022, що частково пояснює різницю в продуктивності.

3D Mark

Time Spy Score 300 717

GeekBench 6 OpenCL

Background Blur 5.76 img/sec 13.4 img/sec
Face Detection 3.54 img/sec 8.66 img/sec
Horizon Detection 0.12 Gpixels/sec 0.23 Gpixels/sec
Edge Detection 0.16 Gpixels/sec 0.32 Gpixels/sec
Gaussian Blur 0.09 Gpixels/sec 0.2 Gpixels/sec
Feature Matching 0.03 Gpixels/sec 0.08 Gpixels/sec
Stereo Matching 8.23 Gpixels/sec 24.2 Gpixels/sec
Particle Physics 404.6 FPS 827 FPS
API OpenCL OpenCL
GB6 Compute Score 2769 6272

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Складання Інтегрована Інтегрована
Дата виходу 11 січня 2021 1 жовтня 2022
Форм-фактор Для ноутбука Для ноутбука
Призначення Універсальна Універсальна
Сегмент Початковий Початковий
Архітектура Generation 11.0 RDNA 2.0
Кодове ім'я Jasper Lake GT1 Raphael

Графічний процесор

Базова частота 350-450 МГц 400 МГц
Boost частота 750-1200 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
Текстурні блоки (TMUs) 12 8
Блоки виведення (ROPи) 6 4
Обчислювальні блоки (Pipelines) 24 2
Тензорні ядра No Немає даних
Ядра трасування променів No 2
Кеш L1 Немає даних 128KB per cluster
Кеш L2 Немає даних 2MB shared

Теоретична продуктивність

Pixel Fill Rate 5-7 ГПікс/с 9 ГПікс/с
Texture Fill Rate 9-14 ГТекс/с 18 ГТекс/с
FLOPS (FP32) 0,29-0,46 терафлопс 0,56 терафлопс

Виробництво

Інтерфейс Ring Bus PCIe 4.0 x8
TGP 6-10 Вт 15 Вт
Виробництво Intel TSMC
Техпроцес 10 нм 6 нм
Розмір кристала Немає даних 122 мм²
Кількість транзисторів Немає даних 3,4 млрд
Щільність транзисторів Немає даних 27.87 МТр/мм²

Пам'ять

Тип пам'яті System Shared System Shared
ECC Немає Немає

API

DirectX 12 12.2
Vulkan 1.2 1.3
OpenGL 4.6 4.6
OpenCL 3.0 2.0
Трасування променів Немає Так
DLSS No No

Passmark Graphics

G2D Mark Немає даних 537
DirectX 11 Немає даних 18 FPS
DirectX 12 Немає даних 7 FPS
GPU Compute Немає даних 954 Ops/s
G3D Mark Score Немає даних 1740

Оцінки за доступними даними

Ігри

Продуктивність у DirectX, OpenCL та Vulkan

Проф. застосунки

3D моделювання, відеомонтаж та рендеринг

Енергоефективність

Енергоспоживання в різних сценаріях

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Яка відеокарта краща для ігор?

Radeon Graphics iGPU (Ryzen 7000) значно краща: її ігровий рейтинг 62 проти 18 у Intel UHD Graphics, що забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх.

Чи підтримують ці відеокарти трасування променів?

Обидві відеокарти не мають апаратної підтримки трасування променів. Для цієї технології потрібні дискретні графічні процесори.

Яка з них енергоефективніша?

Обидві мають однакову оцінку енергоефективності 100, тому споживають приблизно однакову кількість енергії відносно продуктивності.

Яка відеокарта краще підходить для професійних застосунків?

Обидві мають низьку оцінку проф. застосунків (1), але Radeon Graphics показує вищі результати в бенчмарках, що може бути корисним для легких завдань.

Чи можна очікувати суттєвої різниці в автономності?

Оскільки обидві інтегровані, різниця в автономності залежить від процесора та налаштувань, але загалом вони енергоефективні.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.