Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Radeon 740M vs GeForce RTX 4080 Laptop

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Radeon 740M та GeForce RTX 4080 Laptop — це двобій двох кардинально різних відеокарт для ноутбуків. Radeon 740M — це інтегроване рішення для повсякденних завдань, тоді як GeForce RTX 4080 Laptop — потужна дискретна відеокарта для ігор та професійної роботи. Ми порівняємо їх за ключовими параметрами: ігровою продуктивністю, відеопам'яттю, енергоспоживанням, трасуванням променів та результатами бенчмарків.

Короткий висновок. GeForce RTX 4080 Laptop значно перевершує Radeon 740M за продуктивністю в іграх та професійних застосунках, що підтверджується високими показниками в бенчмарках (Time Spy Score: 18897 проти 1646). Однак Radeon 740M виграє в енергоефективності, що робить його ідеальним для тривалої роботи без підзарядки. Вибір залежить від ваших потреб: якщо вам потрібна максимальна графічна потужність — обирайте RTX 4080, якщо автономність та базові завдання — Radeon 740M.

Основні відмінності

  • Ігрова продуктивність: RTX 4080 Laptop має значно вищий Time Spy Score (18897) порівняно з Radeon 740M (1646), що свідчить про суттєву перевагу в іграх.
  • Відеопам'ять: Radeon 740M використовує системну пам'ять, тоді як RTX 4080 Laptop має власну відеопам'ять, що забезпечує кращу продуктивність у важких завданнях.
  • Енергоспоживання: Radeon 740M є інтегрованою відеокартою з низьким енергоспоживанням, що сприяє довшій автономності ноутбука, на відміну від енергоємної RTX 4080 Laptop.
  • Трасування променів: RTX 4080 Laptop підтримує апаратне трасування променів, що забезпечує реалістичне освітлення в іграх, тоді як Radeon 740M має обмежені можливості.
  • Бенчмарки: RTX 4080 Laptop демонструє значно вищі результати в усіх тестах, наприклад, GB6 Compute Score: 170767 проти 12774, що підкреслює його перевагу в обчислювальних завданнях.

3D Mark

Time Spy Score 1646 18897

GeekBench 6 OpenCL

Background Blur 31.6 img/sec 328.9 img/sec
Face Detection 15.3 img/sec 192.3 img/sec
Horizon Detection 0.44 Gpixels/sec 6.51 Gpixels/sec
Edge Detection 0.56 Gpixels/sec 9.11 Gpixels/sec
Gaussian Blur 0.47 Gpixels/sec 10.1 Gpixels/sec
Feature Matching 0.17 Gpixels/sec 1.56 Gpixels/sec
Stereo Matching 47 Gpixels/sec 660.7 Gpixels/sec
Particle Physics 1815.3 FPS 20765.5 FPS
API OpenCL OpenCL
GB6 Compute Score 12774 170767

Passmark Graphics

G2D Mark 805 940
DirectX 11 27 FPS 248 FPS
DirectX 12 18 FPS 96 FPS
GPU Compute 1749 Ops/s 11473 Ops/s
G3D Mark Score 3212 25124

Загальна інформація

Виробник Amd Nvidia
Складання Інтегрована Дискретна
Дата виходу 4 січня 2023 8 лютого 2023
Форм-фактор Для ноутбука Для ноутбука
Призначення Універсальна Ігрова
Сегмент Початковий Високий
Архітектура RDNA 3.0 Ada Lovelace
Кодове ім'я Phoenix AD104 (GN21-X9)

Графічний процесор

Базова частота 800 МГц 795-1860 МГц
Boost частота 2500-2800 МГц 1350-2280 МГц
Шейдерні блоки 256 7424
Текстурні блоки (TMUs) 16 232
Блоки виведення (ROPи) 8 80
Обчислювальні блоки (Pipelines) 4 58
Ядра трасування променів 4 58
Кеш L1 128KB per cluster 128KB per cluster
Кеш L2 2MB shared 48MB shared
Тензорні ядра Немає даних 232

Теоретична продуктивність

Pixel Fill Rate 20-22 ГПікс/с 108-182 ГПікс/с
Texture Fill Rate 40-45 ГТекс/с 313-529 ГТекс/с
FLOPS (FP32) 1.28-1.43 терафлопс 20-33,9 терафлопс

Виробництво

Інтерфейс PCIe 4.0 x8 PCIe 4.0 x16
TGP 15 Вт 60-175 Вт
Виробництво TSMC TSMC
Техпроцес 4 нм 5 нм
Розмір кристала 178 мм² 295 мм²
Кількість транзисторів 25,4 млрд 35,8 млрд
Щільність транзисторів 142.7 МТр/мм² 121.36 МТр/мм²
Максимальна температура 95°C Немає даних

Пам'ять

Тип пам'яті System Shared GDDR6
ECC Немає Немає
Об'єм пам'яті Немає даних 12 ГБ
Частота пам'яті Немає даних 2000 МГц
Ефективна частота пам'яті Немає даних 16000 Мбіт/с
Шина Немає даних 192-біт
Пропускна здатність Немає даних 384 ГБ/с

API

DirectX 12 12
Vulkan 1.3 1.3
OpenGL 4.6 4.6
OpenCL 2.1 3.0
Трасування променів Так Так
DLSS No DLSS 3
DisplayPort 2.1 1.4a
CUDA Немає даних 8.9

GFXBench 5

Aztec Ruins Normal Tier Немає даних 1101.6 FPS
Car Chase Немає даних 936.7 FPS
Manhattan 3.1.1 (1440p) Немає даних 772.7 FPS
T-Rex Немає даних 4060.5 FPS
Tessellation Немає даних 7042.8 FPS
ALU 2 Немає даних 6712.4 FPS
Driver Overhead 2 Немає даних 289.2 FPS
API Немає даних OpenGL
OS Немає даних Windows
Aztec Ruins High Tier 4K (FPS) Немає даних 213.9 FPS

Оцінки за доступними даними

Ігри

Продуктивність у DirectX, OpenCL та Vulkan

Проф. застосунки

3D моделювання, відеомонтаж та рендеринг

Енергоефективність

Енергоспоживання в різних сценаріях

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Яка відеокарта краща для ігор?

GeForce RTX 4080 Laptop значно потужніша за Radeon 740M в іграх, що підтверджується високими показниками DirectX 11 (248 FPS проти 27 FPS) та Time Spy Score.

Яка відеокарта енергоефективніша?

Radeon 740M є інтегрованою відеокартою з низьким енергоспоживанням, що забезпечує довшу автономність ноутбука порівняно з дискретною RTX 4080 Laptop.

Чи підтримує Radeon 740M трасування променів?

Radeon 740M має обмежену підтримку трасування променів, тоді як RTX 4080 Laptop має апаратне прискорення для цієї технології.

Яка відеокарта краща для професійних застосунків?

RTX 4080 Laptop значно перевершує Radeon 740M у професійних завданнях, що підтверджується вищими показниками в тестах, таких як Face Detection (192.3 img/sec проти 15.3 img/sec).

Яку відеокарту обрати для універсального ноутбука?

Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для ігор та роботи — обирайте RTX 4080 Laptop. Якщо пріоритет — автономність та базові завдання — Radeon 740M.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.