Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Radeon 740M vs Radeon 780M

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Radeon 740M та Radeon 780M — це інтегровані графічні рішення AMD, призначені для сучасних ноутбуків. Обидві моделі вийшли у січні 2023 року та орієнтовані на різні сегменти продуктивності. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності в ігровій продуктивності, відеопам'яті, енергоспоживанні та результатах бенчмарків, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Radeon 780M значно перевершує Radeon 740M за продуктивністю в іграх та професійних застосунках. У бенчмарку Time Spy 780M набирає 2773 бали проти 1646 у 740M, а в GB6 Compute — 32713 проти 12774. Водночас 740M демонструє вищий показник енергоефективності (100 проти 100 за шкалою, але фактично обидві мають 100). Якщо вам потрібна максимальна графічна потужність для ігор та роботи з графікою, обирайте Radeon 780M. Для базових завдань і економії енергії достатньо Radeon 740M.

Основні відмінності

  • Продуктивність в іграх: Radeon 780M має оцінку 63 бали проти 66 у 740M, але за результатами DirectX 11 780M видає 67 FPS, тоді як 740M — лише 27 FPS.
  • Бенчмарки: Time Spy Score у 780M становить 2773, що майже вдвічі більше, ніж 1646 у 740M; GB6 Compute також значно вищий (32713 проти 12774).
  • Професійні застосунки: Radeon 780M отримав 5 балів у цій категорії, тоді як 740M — лише 1 бал, що вказує на кращу придатність для робочих навантажень.
  • Обробка зображень: у тестах Background Blur (86.4 img/sec проти 31.6) та Face Detection (35.8 img/sec проти 15.3) 780M демонструє перевагу в 2-3 рази.
  • Фізичні симуляції: Particle Physics у 780M сягає 4470.7 FPS, що значно вище за 1815.3 FPS у 740M.

3D Mark

Time Spy Score 1646 2773

GeekBench 6 OpenCL

Background Blur 31.6 img/sec 86.4 img/sec
Face Detection 15.3 img/sec 35.8 img/sec
Horizon Detection 0.44 Gpixels/sec 1.03 Gpixels/sec
Edge Detection 0.56 Gpixels/sec 1.36 Gpixels/sec
Gaussian Blur 0.47 Gpixels/sec 1.41 Gpixels/sec
Feature Matching 0.17 Gpixels/sec 0.41 Gpixels/sec
Stereo Matching 47 Gpixels/sec 132.4 Gpixels/sec
Particle Physics 1815.3 FPS 4470.7 FPS
API OpenCL OpenCL
GB6 Compute Score 12774 32713

Passmark Graphics

G2D Mark 805 871
DirectX 11 27 FPS 67 FPS
DirectX 12 18 FPS 31 FPS
GPU Compute 1749 Ops/s 3843 Ops/s
G3D Mark Score 3212 7057

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Складання Інтегрована Інтегрована
Дата виходу 4 січня 2023 4 січня 2023
Форм-фактор Для ноутбука Для ноутбука
Призначення Універсальна Універсальна
Сегмент Початковий Середній
Архітектура RDNA 3.0 RDNA 3.0
Кодове ім'я Phoenix Phoenix

Графічний процесор

Базова частота 800 МГц 800 МГц
Boost частота 2500-2800 МГц 2700-2800 МГц
Шейдерні блоки 256 768
Текстурні блоки (TMUs) 16 48
Блоки виведення (ROPи) 8 32
Обчислювальні блоки (Pipelines) 4 12
Ядра трасування променів 4 12
Кеш L1 128KB per cluster 128KB per cluster
Кеш L2 2MB shared 2MB shared

Теоретична продуктивність

Pixel Fill Rate 20-22 ГПікс/с 86-90 ГПікс/с
Texture Fill Rate 40-45 ГТекс/с 130-134 ГТекс/с
FLOPS (FP32) 1.28-1.43 терафлопс 4.2-4.3 терафлопс

Виробництво

Інтерфейс PCIe 4.0 x8 PCIe 4.0 x8
TGP 15 Вт 15 Вт
Виробництво TSMC TSMC
Техпроцес 4 нм 4 нм
Розмір кристала 178 мм² 178 мм²
Кількість транзисторів 25,4 млрд 25,4 млрд
Щільність транзисторів 142.7 МТр/мм² 142.7 МТр/мм²
Максимальна температура 95°C Немає даних

Пам'ять

Тип пам'яті System Shared System Shared
ECC Немає Немає даних

API

DirectX 12 12
Vulkan 1.3 1.3
OpenGL 4.6 4.6
OpenCL 2.1 2.1
Трасування променів Так Так
DLSS No No
DisplayPort 2.1 2.1

GFXBench 5

Aztec Ruins Normal Tier Немає даних 183.4 FPS
Car Chase Немає даних 202.9 FPS
Manhattan 3.1.1 (1440p) Немає даних 161.6 FPS
T-Rex Немає даних 699.9 FPS
Tessellation Немає даних 1373.8 FPS
ALU 2 Немає даних 849.2 FPS
Driver Overhead 2 Немає даних 268.9 FPS
API Немає даних OpenGL
OS Немає даних Windows
Aztec Ruins High Tier 4K (FPS) Немає даних 34.6 FPS

Оцінки за доступними даними

Ігри

Продуктивність у DirectX, OpenCL та Vulkan

Проф. застосунки

3D моделювання, відеомонтаж та рендеринг

Енергоефективність

Енергоспоживання в різних сценаріях

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Яка відеокарта краща для ігор: Radeon 740M чи 780M?

Radeon 780M забезпечує вищу ігрову продуктивність, що підтверджується бенчмарками: DirectX 11 показує 67 FPS проти 27 FPS у 740M. Однак у загальному ігровому рейтингу 740M має 66 балів, а 780M — 63, тому для конкретних ігор варто дивитися індивідуальні тести.

Чи підтримують ці відеокарти трасування променів?

Обидві моделі базуються на архітектурі RDNA 3, яка підтримує трасування променів, але через інтегрований характер продуктивність у цьому режимі буде обмеженою. Точних даних про трасування променів у наданих характеристиках немає.

Яка відеокарта енергоефективніша?

Обидві моделі мають однаковий рейтинг енергоефективності — 100 балів. Це означає, що вони споживають мінімум енергії відносно своєї продуктивності. Однак 740M, будучи слабшою, може споживати менше абсолютної потужності.

Чи достатньо Radeon 740M для професійних застосунків?

Radeon 740M має низький рейтинг у професійних застосунках (1 бал), тому для важких завдань, як-от рендеринг або відеомонтаж, краще обрати Radeon 780M з оцінкою 5 балів.

Яка відеокарта має кращі показники в бенчмарках?

Radeon 780M значно випереджає 740M у всіх наведених бенчмарках: Time Spy (2773 vs 1646), GB6 Compute (32713 vs 12774), G3D Mark (7057 vs 3212) та інших.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.