Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Radeon 780M vs GeForce RTX 3080

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Radeon 780M та GeForce RTX 3080 допоможе визначити, яка відеокарта краще відповідає вашим потребам. Radeon 780M – це інтегроване рішення для ноутбуків, випущене в 2023 році, тоді як GeForce RTX 3080 – потужна дискретна відеокарта для настільних ПК, що з'явилася у 2020 році. Ми проаналізували ігрову продуктивність, відеопам'ять, енергоспоживання та результати бенчмарків, щоб надати об'єктивне порівняння.

Короткий висновок. GeForce RTX 3080 значно перевершує Radeon 780M за продуктивністю в іграх та професійних застосунках: її показники Time Spy, GB6 Compute та DirectX 11 у декілька разів вищі. Однак Radeon 780M має вищий рейтинг енергоефективності (100 проти 100, але з меншим енергоспоживанням) та новіший рік випуску. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для ігор або рендерингу, обирайте RTX 3080. Для енергоефективних ноутбуків з інтегрованою графікою – Radeon 780M.

Основні відмінності

  • Ігрова продуктивність: RTX 3080 має значно вищий Time Spy Score (17660 проти 2773) та DirectX 11 (208 FPS проти 67 FPS).
  • Професійні застосунки: RTX 3080 показує кращі результати в бенчмарках, таких як GB6 Compute (161903 проти 32713) та Particle Physics (22538.5 FPS проти 4470.7 FPS).
  • Енергоспоживання: Radeon 780M є інтегрованою графікою з меншим енергоспоживанням, тоді як RTX 3080 потребує окремого живлення та має вище TDP.
  • Технології: RTX 3080 підтримує трасування променів та DLSS, тоді як Radeon 780M – лише базові функції.
  • Дата виходу: Radeon 780M новіший (2023), але RTX 3080 (2020) залишається потужнішим рішенням.

3D Mark

Time Spy Score 2773 17660

GeekBench 6 OpenCL

Background Blur 86.4 img/sec 217.3 img/sec
Face Detection 35.8 img/sec 141.9 img/sec
Horizon Detection 1.03 Gpixels/sec 8.19 Gpixels/sec
Edge Detection 1.36 Gpixels/sec 11 Gpixels/sec
Gaussian Blur 1.41 Gpixels/sec 8.43 Gpixels/sec
Feature Matching 0.41 Gpixels/sec 1.29 Gpixels/sec
Stereo Matching 132.4 Gpixels/sec 780.7 Gpixels/sec
Particle Physics 4470.7 FPS 22538.5 FPS
API OpenCL OpenCL
GB6 Compute Score 32713 161903

Passmark Graphics

G2D Mark 871 1039
DirectX 11 67 FPS 208 FPS
DirectX 12 31 FPS 101 FPS
GPU Compute 3843 Ops/s 14850 Ops/s
G3D Mark Score 7057 25225

GFXBench 5

Aztec Ruins Normal Tier 183.4 FPS 950.5 FPS
Car Chase 202.9 FPS 809.5 FPS
Manhattan 3.1.1 (1440p) 161.6 FPS 705.4 FPS
T-Rex 699.9 FPS 3523.2 FPS
Tessellation 1373.8 FPS 6034.6 FPS
ALU 2 849.2 FPS 6005.6 FPS
Driver Overhead 2 268.9 FPS 283.8 FPS
API OpenGL OpenGL
OS Windows Windows
Aztec Ruins High Tier 4K (FPS) 34.6 FPS 211.5 FPS

Загальна інформація

Виробник Amd Nvidia
Складання Інтегрована Дискретна
Дата виходу 4 січня 2023 1 вересня 2020
Форм-фактор Для ноутбука Десктоп
Призначення Універсальна Ігрова
Сегмент Середній Високий
Архітектура RDNA 3.0 Ampere
Кодове ім'я Phoenix GA102
Ціна на старті Немає даних 699 $

Графічний процесор

Базова частота 800 МГц 1440 МГц
Boost частота 2700-2800 МГц 1710 МГц
Шейдерні блоки 768 8704
Текстурні блоки (TMUs) 48 272
Блоки виведення (ROPи) 32 96
Обчислювальні блоки (Pipelines) 12 68
Ядра трасування променів 12 68
Кеш L1 128KB per cluster 128KB per cluster
Кеш L2 2MB shared 5MB shared
Тензорні ядра Немає даних 272

Теоретична продуктивність

Pixel Fill Rate 86-90 ГПікс/с 164 ГПікс/с
Texture Fill Rate 130-134 ГТекс/с 465 ГТекс/с
FLOPS (FP32) 4.2-4.3 терафлопс 29,8 терафлопс

Виробництво

Інтерфейс PCIe 4.0 x8 PCIe 4.0 x16
TGP 15 Вт 320 Вт
Виробництво TSMC Samsung
Техпроцес 4 нм 8 нм
Розмір кристала 178 мм² 628 мм²
Кількість транзисторів 25,4 млрд 28 млрд.
Щільність транзисторів 142.7 МТр/мм² 44.59 МТр/мм²

Пам'ять

Тип пам'яті System Shared GDDR6X
Об'єм пам'яті Немає даних 10 ГБ
Частота пам'яті Немає даних 1188 МГц
Ефективна частота пам'яті Немає даних 19000 Мбіт/с
Шина Немає даних 320-біт
ECC Немає даних Немає
Пропускна здатність Немає даних 380 ГБ/с

API

DirectX 12 12
Vulkan 1.3 1.3
OpenGL 4.6 4.6
OpenCL 2.1 3.0
Трасування променів Так Так
DLSS No DLSS 2
DisplayPort 2.1 1.4a
CUDA Немає даних 8.6

Оцінки за доступними даними

Ігри

Продуктивність у DirectX, OpenCL та Vulkan

Проф. застосунки

3D моделювання, відеомонтаж та рендеринг

Енергоефективність

Енергоспоживання в різних сценаріях

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Яка відеокарта краща для ігор: Radeon 780M чи GeForce RTX 3080?

GeForce RTX 3080 значно потужніша: її DirectX 11 продуктивність у 3 рази вища, а Time Spy Score – у 6 разів. Для сучасних ігор на високих налаштуваннях обирайте RTX 3080.

Чи підходить Radeon 780M для професійної роботи?

Radeon 780M має низькі показники в професійних застосунках (5 балів), тому для рендерингу або відеомонтажу краще обрати RTX 3080.

Яка відеокарта енергоефективніша?

Обидві мають 100 балів енергоефективності, але Radeon 780M споживає набагато менше енергії, оскільки є інтегрованою. RTX 3080 потребує потужного блоку живлення.

Чи підтримує Radeon 780M трасування променів?

Radeon 780M має базову підтримку трасування променів, але продуктивність значно нижча, ніж у RTX 3080, яка оптимізована для цієї технології.

Яка відеокарта краща для ноутбука?

Radeon 780M призначена для ноутбуків, тому вона компактна та енергоефективна. RTX 3080 зазвичай встановлюється в потужні ноутбуки або настільні ПК.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.