Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Radeon 780M vs GeForce RTX 4070 Laptop

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Radeon 780M та GeForce RTX 4070 Laptop допоможе визначити, яка відеокарта краще підходить для ваших завдань. Обидві моделі вийшли у 2023 році, але належать до різних сегментів: Radeon 780M — інтегрована графіка для ноутбуків, а GeForce RTX 4070 Laptop — дискретна відеокарта. Ми проаналізували їхні характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. GeForce RTX 4070 Laptop значно перевершує Radeon 780M за продуктивністю в іграх та професійних застосунках: її Time Spy Score у 4,5 рази вищий, а G3D Mark — майже втричі. Вона також демонструє кращі результати в трасуванні променів і обробці зображень. Однак Radeon 780M має вищий показник енергоефективності та може бути достатньою для менш вимогливих ігор. Якщо вам потрібна максимальна графіка для сучасних ігор або роботи з відео, обирайте RTX 4070 Laptop. Для офісних завдань та легких ігор підійде Radeon 780M.

Основні відмінності

  • Time Spy Score: Radeon 780M набирає 2773 бали, тоді як GeForce RTX 4070 Laptop — 12420 балів, що вказує на значно вищу продуктивність останньої.
  • G3D Mark: Radeon 780M отримує 7057 балів, а RTX 4070 Laptop — 19540 балів, що майже втричі більше.
  • DirectX 11: Radeon 780M показує 67 FPS, тоді як RTX 4070 Laptop — 178 FPS, що робить її кращою для ігор.
  • Енергоефективність: обидві відеокарти мають однаковий показник 100.0, але Radeon 780M споживає менше енергії, оскільки є інтегрованою.
  • Професійні застосунки: RTX 4070 Laptop має оцінку 21.0 проти 5.0 у Radeon 780M, що свідчить про перевагу в рендерингу та обробці відео.

3D Mark

Time Spy Score 2773 12420

GeekBench 6 OpenCL

Background Blur 86.4 img/sec 158.5 img/sec
Face Detection 35.8 img/sec 116.5 img/sec
Horizon Detection 1.03 Gpixels/sec 4.35 Gpixels/sec
Edge Detection 1.36 Gpixels/sec 5.67 Gpixels/sec
Gaussian Blur 1.41 Gpixels/sec 6.44 Gpixels/sec
Feature Matching 0.41 Gpixels/sec 1.36 Gpixels/sec
Stereo Matching 132.4 Gpixels/sec 528.5 Gpixels/sec
Particle Physics 4470.7 FPS 16372.3 FPS
API OpenCL OpenCL
GB6 Compute Score 32713 115081

Passmark Graphics

G2D Mark 871 763
DirectX 11 67 FPS 178 FPS
DirectX 12 31 FPS 85 FPS
GPU Compute 3843 Ops/s 8341 Ops/s
G3D Mark Score 7057 19540

GFXBench 5

Aztec Ruins Normal Tier 183.4 FPS 782.9 FPS
Car Chase 202.9 FPS 702.5 FPS
Manhattan 3.1.1 (1440p) 161.6 FPS 559.2 FPS
T-Rex 699.9 FPS 2986.2 FPS
Tessellation 1373.8 FPS 4587.9 FPS
ALU 2 849.2 FPS 4439.2 FPS
Driver Overhead 2 268.9 FPS 283.8 FPS
API OpenGL OpenGL
OS Windows Windows
Aztec Ruins High Tier 4K (FPS) 34.6 FPS 135.5 FPS

Загальна інформація

Виробник Amd Nvidia
Складання Інтегрована Дискретна
Дата виходу 4 січня 2023 22 лютого 2023
Форм-фактор Для ноутбука Для ноутбука
Призначення Універсальна Ігрова
Сегмент Середній Високий
Архітектура RDNA 3.0 Ada Lovelace
Кодове ім'я Phoenix AD106 (GN21-X6)

Графічний процесор

Базова частота 800 МГц 735-2070 МГц
Boost частота 2700-2800 МГц 1230-2175 МГц
Шейдерні блоки 768 4608
Текстурні блоки (TMUs) 48 144
Блоки виведення (ROPи) 32 48
Обчислювальні блоки (Pipelines) 12 36
Ядра трасування променів 12 36
Кеш L1 128KB per cluster 128KB per cluster
Кеш L2 2MB shared 32MB shared
Тензорні ядра Немає даних 144

Теоретична продуктивність

Pixel Fill Rate 86-90 ГПікс/с 59-104 ГПікс/с
Texture Fill Rate 130-134 ГТекс/с 177-313 ГТекс/с
FLOPS (FP32) 4.2-4.3 терафлопс 11.3-20 терафлопс

Виробництво

Інтерфейс PCIe 4.0 x8 PCIe 4.0 x16
TGP 15 Вт 35-140 Вт
Виробництво TSMC TSMC
Техпроцес 4 нм 5 нм
Розмір кристала 178 мм² 186 мм²
Кількість транзисторів 25,4 млрд 22,9 млрд
Щільність транзисторів 142.7 МТр/мм² 123.12 МТр/мм²

Пам'ять

Тип пам'яті System Shared GDDR6
Об'єм пам'яті Немає даних 8 ГБ
Частота пам'яті Немає даних 2000 МГц
Ефективна частота пам'яті Немає даних 16000 Мбіт/с
Шина Немає даних 128-біт
ECC Немає даних Немає
Пропускна здатність Немає даних 256 ГБ/с

API

DirectX 12 12
Vulkan 1.3 1.3
OpenGL 4.6 4.6
OpenCL 2.1 3.0
Трасування променів Так Так
DLSS No DLSS 3
DisplayPort 2.1 1.4a
CUDA Немає даних 8.9

Оцінки за доступними даними

Ігри

Продуктивність у DirectX, OpenCL та Vulkan

Проф. застосунки

3D моделювання, відеомонтаж та рендеринг

Енергоефективність

Енергоспоживання в різних сценаріях

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Яка відеокарта краща для ігор: Radeon 780M чи GeForce RTX 4070 Laptop?

GeForce RTX 4070 Laptop значно потужніша: вона показує вищий FPS у бенчмарках (178 FPS у DirectX 11 проти 67 FPS) та краще справляється з трасуванням променів.

Чи підходить Radeon 780M для професійних завдань?

Radeon 780M має низький показник у професійних застосунках (5.0), тому для рендерингу або відеомонтажу краще обрати RTX 4070 Laptop (21.0).

Яка відеокарта енергоефективніша?

Обидві мають однакову оцінку енергоефективності (100.0), але Radeon 780M споживає менше енергії, оскільки є інтегрованою, що подовжує час автономної роботи ноутбука.

Чи варто обирати Radeon 780M замість RTX 4070 Laptop для економії?

Так, якщо ваш бюджет обмежений і ви не плануєте грати у вимогливі ігри або працювати з важким контентом. Radeon 780M забезпечує достатню продуктивність для повсякденних завдань.

Яка відеокарта має кращі показники в трасуванні променів?

GeForce RTX 4070 Laptop підтримує апаратне трасування променів і має вищий Time Spy Score, що свідчить про кращу продуктивність у цій технології.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.