Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 3 2200G vs AMD Ryzen 3 7440U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 3 2200G вийшов у 2018 році як бюджетне рішення з інтегрованою графікою Vega для офісних ПК та легких ігор. Натомість AMD Ryzen 3 7440U — це сучасний мобільний процесор 2023 року на архітектурі Zen 4, орієнтований на тонкі ноутбуки з високою енергоефективністю. У цьому порівнянні ми розберемо, наскільки новіша модель випереджає попередницю в синтетичних тестах та реальних завданнях.

Короткий висновок. AMD Ryzen 3 7440U значно перевершує Ryzen 3 2200G за всіма показниками продуктивності: одноядерний Cinebench R23 вищий на 70%, багатоядерний — у 2.5 рази. Незважаючи на те, що 2200G має потужнішу інтегровану графіку для свого часу, 7440U забезпечує кращу енергоефективність (обидва мають 100% у цьому параметрі) та сучаснішу архітектуру. Якщо вам потрібен процесор для сучасного ноутбука з тривалим часом автономної роботи, 7440U — очевидний вибір. 2200G залишається актуальним лише для бюджетних десктопних збірок зі старими компонентами.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 3 7440U набирає 1599 балів у Cinebench R23 (одноядерний) проти 942 у 2200G, що на 70% більше.
  • Багатоядерна потужність: у Geekbench 6 багатоядерний результат 7440U становить 6571 бал, тоді як 2200G — лише 3101 бал.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але 7440U виготовлений за новішим техпроцесом (4 нм проти 14 нм), що забезпечує менше тепловиділення.
  • Інтегрована графіка: 7440U отримав 26 балів за графіку проти 16 у 2200G, що робить його придатнішим для сучасних відеозавдань.
  • Дата виходу: 2200G вийшов у лютому 2018 року, а 7440U — у жовтні 2023 року, що пояснює значний розрив у технологіях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 942 1599
Cinebench R23 (багатоядерний) 3587 8992

GeekBench v6

File compression 344.7 MB/sec 728.4 MB/sec
Clang compilation 19.5 Klines/sec 41.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 73.8 pages/sec 125.1 pages/sec
PDF Renderer 101.6 Mpixels/sec 163.3 Mpixels/sec
Text processing 90.3 pages/sec 235.2 pages/sec
Background blur 15.2 images/sec 33.6 images/sec
Photo processing 31.2 images/sec 54.6 images/sec
Ray tracing 4.11 Mpixels/sec 8.96 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1083 2323
Geekbench 6 (багатоядерний) 3101 6571

PassMark

Integer math 19.4 GOps/sec 36.8 GOps/sec
Floating point math 12.6 GOps/sec 20.3 GOps/sec
Find prime numbers 23M Primes/sec 40M Primes/sec
Random string sorting 10.1M Strings/sec 21.5M Strings/sec
Data encryption 4.3 GBytes/sec 9.2 GBytes/sec
Data compression 82.6 MBytes/sec 153.7 MBytes/sec
Physics 394 Frames/sec 939 Frames/sec
Extended instructions 4.5B Matrices/sec 10.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2049 2614
Passmark CPU (багатоядерний) 6756 12991

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 12 лютого 2018 10 жовтня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen (Raven Ridge) Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Radeon Vega 8 Radeon 740M

Процесор

Ядер 4 1
Потоковий 4 2
Частота 3.5 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 4,7 ГГц
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 4 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 35x 30x
Кеш 1-го рівня 128КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 3
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.3 ГГц

Пакет

Кількість транзисторів 4,9 млрд 20,9 млрд
Техпроцес 14 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 15-30 Вт
Сокет AM4 FP8
Критична температура 95°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon Vega 8 Radeon 740M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 512 256
TMUs 32 16
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 8 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,13 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 43,71 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 3 2200G Сайт AMD Ryzen 3 7440U
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 12 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 3 2200G чи Ryzen 3 7440U?

Ryzen 3 7440U має вищу однопотокову продуктивність (1599 проти 942 у Cinebench R23), що дає перевагу в сучасних іграх. Однак 2200G має потужнішу інтегровану графіку Vega, тому для старих ігор він може бути кращим.

Чи варто міняти Ryzen 3 2200G на Ryzen 3 7440U?

Так, якщо вам потрібна значно вища продуктивність у багатозадачності та сучасних додатках. 7440U у 2.5 рази швидший у багатоядерних тестах (8992 проти 3587 у Cinebench R23).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але 7440U виготовлений за техпроцесом 4 нм, що забезпечує менше тепловиділення та довшу автономність у ноутбуках.

Чи підходить Ryzen 3 2200G для сучасних завдань у 2024 році?

Лише для базових офісних завдань та старих ігор. Для відеомонтажу, рендерингу чи сучасних ігор його продуктивності недостатньо (одноядерний Passmark 2049 проти 2614 у 7440U).

Який процесор кращий для роботи з фото та відео?

Ryzen 3 7440U значно швидший: обробка фото — 54.6 зображень/сек проти 31.2, а рендеринг PDF — 163.3 Mpixels/сек проти 101.6. Він краще впорається з мультимедійними завданнями.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.