Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 3 2200G vs AMD Ryzen 9 7845HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 3 2200G та AMD Ryzen 9 7845HX — це два процесори з різних епох та призначень. Перший, випущений у 2018 році, є бюджетним рішенням для офісних ПК з інтегрованою графікою. Другий, представлений у 2023 році, — це потужний мобільний чип для ноутбуків, орієнтований на високопродуктивні завдання та ігри. Порівняємо їхні характеристики, бенчмарки та сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7845HX значно перевершує Ryzen 3 2200G за всіма показниками продуктивності: багатоядерний Cinebench R23 у 7,4 раза вищий (26647 проти 3587), а однопотоковий Geekbench 6 — у 2,7 раза (2927 проти 1083). Ryzen 3 2200G може бути цікавим лише для бюджетних збірок без дискретної відеокарти завдяки вбудованій графіці, тоді як Ryzen 9 7845HX — це вибір для потужних ноутбуків, де потрібна максимальна швидкість у рендерингу, кодуванні та іграх.

Основні відмінності

  • Ryzen 9 7845HX має значно вищу багатоядерну продуктивність: Cinebench R23 (багатоядерний) 26647 проти 3587 у Ryzen 3 2200G.
  • Однопотокова продуктивність Ryzen 9 7845HX майже вдвічі вища: Geekbench 6 (одноядерний) 2927 проти 1083.
  • Ryzen 3 2200G оснащений інтегрованою графікою Radeon Vega 8, тоді як Ryzen 9 7845HX має вбудовану графіку RDNA 2, що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена однаково (100 балів), але Ryzen 9 7845HX споживає більше енергії (55 Вт проти 65 Вт TDP у Ryzen 3 2200G, хоча фактичне споживання може відрізнятися).
  • Ryzen 9 7845HX підтримує новіші технології, зокрема PCIe 5.0 та DDR5, тоді як Ryzen 3 2200G обмежений PCIe 3.0 та DDR4.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 942 1871
Cinebench R23 (багатоядерний) 3587 26647

GeekBench v6

File compression 344.7 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 19.5 Klines/sec 120.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 73.8 pages/sec 312.5 pages/sec
PDF Renderer 101.6 Mpixels/sec 392.8 Mpixels/sec
Text processing 90.3 pages/sec 269.8 pages/sec
Background blur 15.2 images/sec 64.2 images/sec
Photo processing 31.2 images/sec 107.2 images/sec
Ray tracing 4.11 Mpixels/sec 16.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1083 2927
Geekbench 6 (багатоядерний) 3101 15129

PassMark

Integer math 19.4 GOps/sec 158.6 GOps/sec
Floating point math 12.6 GOps/sec 96.4 GOps/sec
Find prime numbers 23M Primes/sec 330M Primes/sec
Random string sorting 10.1M Strings/sec 62.6M Strings/sec
Data encryption 4.3 GBytes/sec 33.5 GBytes/sec
Data compression 82.6 MBytes/sec 555.6 MBytes/sec
Physics 394 Frames/sec 2325 Frames/sec
Extended instructions 4.5B Matrices/sec 41.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2049 3963
Passmark CPU (багатоядерний) 6756 45644

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 12 лютого 2018 4 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen (Raven Ridge) Zen 4 (Dragon Range)
Інтегрована графіка Radeon Vega 8 Radeon 610M

Процесор

Ядер 4 12
Потоковий 4 24
Частота 3.5 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 5,2 ГГц
Кількість ядер 4 12
Кількість потоків 4 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 35x 30x
Кеш 1-го рівня 128КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Кількість транзисторів 4,9 млрд 13,1 млрд
Техпроцес 14 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 45-75 Вт
Сокет AM4 FL1
Критична температура 95°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon Vega 8 Radeon 610M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1100 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 512 128
TMUs 32 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 8 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,13 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 43,71 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 3 2200G Сайт AMD Ryzen 9 7845HX
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 12 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

AMD Ryzen 9 7845HX значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності та новішій інтегрованій графіці. Однак для серйозних ігор обидва потребують дискретної відеокарти.

Чи підходить Ryzen 3 2200G для сучасних завдань?

Для базових офісних завдань, веб-серфінгу та мультимедіа Ryzen 3 2200G ще актуальний, але для рендерингу, кодування або важких додатків він значно поступається Ryzen 9 7845HX.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ryzen 9 7845HX має новішу графіку RDNA 2, яка забезпечує вищу продуктивність у порівнянні з Vega 8 у Ryzen 3 2200G. Це помітно в легких іграх та відео.

Чи варто купувати Ryzen 3 2200G у 2024 році?

Тільки для надзвичайно бюджетного ПК без дискретної відеокарти. Для більшості сучасних завдань краще розглянути новіші моделі, навіть бюджетні, через кращу продуктивність.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ryzen 9 7845HX споживає більше енергії при навантаженні, хоча й забезпечує значно вищу продуктивність на ват.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.