Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 3 3100 vs AMD Ryzen 7 2700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 3 3100 та AMD Ryzen 7 2700X — два процесори від AMD, які належать до різних поколінь і цінових сегментів. Ryzen 3 3100, випущений у 2020 році, пропонує 4 ядра та 8 потоків, тоді як старший Ryzen 7 2700X (2018 рік) має 8 ядер і 16 потоків. Обидва CPU не мають вбудованої графіки, тому вимагають дискретної відеокарти. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант для вашого ПК.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 2700X випереджає Ryzen 3 3100 у багатопотокових завданнях завдяки вдвічі більшій кількості ядер і потоків. У Cinebench R23 багатоядерний результат 2700X (10140) майже вдвічі вищий, ніж у 3100 (5423). Однак Ryzen 3 3100 демонструє кращу енергоефективність і трохи вищу однопотокову продуктивність (Cinebench R23 одноядерний: 1105 проти 1102). Для ігор і простих завдань Ryzen 3 3100 є більш бюджетним і енергоощадним вибором, а для рендерингу, компіляції та інтенсивної багатозадачності краще підійде Ryzen 7 2700X.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Ryzen 3 3100 має 4 ядра / 8 потоків, тоді як Ryzen 7 2700X — 8 ядер / 16 потоків, що дає йому значну перевагу в багатопотокових завданнях.
  • Багатоядерна продуктивність: У Cinebench R23 багатоядерний результат Ryzen 7 2700X (10140) майже вдвічі вищий, ніж у Ryzen 3 3100 (5423). Подібна картина в Geekbench 6 (6487 проти 5607) та Passmark (17518 проти 11598).
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 3 3100 трохи швидший в одноядерних тестах: Cinebench R23 (1105 проти 1102) та Geekbench 6 (1522 проти 1269), що може давати невелику перевагу в чутливих до частоти іграх.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ryzen 3 3100 споживає менше енергії (65 Вт TDP проти 105 Вт у 2700X), що робить його більш економним.
  • Дата виходу та платформа: Ryzen 3 3100 вийшов у 2020 році на архітектурі Zen 2, тоді як Ryzen 7 2700X — у 2018 на Zen+. Незважаючи на старший вік, 2700X залишається потужним у багатопотокових сценаріях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1105 1102
Cinebench R23 (багатоядерний) 5423 10140

GeekBench v6

File compression 587.2 MB/sec 537.6 MB/sec
Clang compilation 36.6 Klines/sec 58.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 121.7 pages/sec 135.8 pages/sec
PDF Renderer 168 Mpixels/sec 215.7 Mpixels/sec
Text processing 128.1 pages/sec 114.3 pages/sec
Background blur 30.2 images/sec 29.3 images/sec
Photo processing 54.7 images/sec 50.2 images/sec
Ray tracing 8.06 Mpixels/sec 14 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1522 1269
Geekbench 6 (багатоядерний) 5607 6487

PassMark

Integer math 31.2 GOps/sec 63.6 GOps/sec
Floating point math 18.3 GOps/sec 32.6 GOps/sec
Find prime numbers 52M Primes/sec 41M Primes/sec
Random string sorting 15.4M Strings/sec 30.7M Strings/sec
Data encryption 9 GBytes/sec 17.1 GBytes/sec
Data compression 142.5 MBytes/sec 266.2 MBytes/sec
Physics 715 Frames/sec 798 Frames/sec
Extended instructions 9.4B Matrices/sec 10.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2420 2421
Passmark CPU (багатоядерний) 11598 17518

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 21 квітня 2020 19 квітня 2018
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 2 (Matisse) Немає даних
Інтегрована графіка Немає Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 3.6 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц 4,3 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 37x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 16 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 105 Вт
Сокет AM4 AM4
Критична температура 95°C 85°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR4-2933
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 3 3100 Сайт AMD Ryzen 7 2700X
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Ryzen 3 3100 чи Ryzen 7 2700X?

Для ігор Ryzen 3 3100 часто є кращим вибором завдяки трохи вищій однопотоковій продуктивності та нижчому енергоспоживанню. Однак у сучасних іграх, які використовують багато ядер, Ryzen 7 2700X може бути більш перспективним.

Чи варто купувати Ryzen 7 2700X у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна висока багатопотокова продуктивність для рендерингу, відеомонтажу або компіляції. Для суто ігрового ПК краще розглянути сучасніші моделі, але 2700X все ще здатний забезпечити хорошу продуктивність у багатьох завданнях.

Який процесор енергоефективніший?

Ryzen 3 3100 споживає значно менше енергії (65 Вт TDP) порівняно з Ryzen 7 2700X (105 Вт TDP). Обидва мають однаковий бал енергоефективності, але 3100 є більш економним у роботі.

Чи можна використовувати ці процесори без відеокарти?

Ні, обидва процесори не мають вбудованої графіки. Для роботи комп'ютера обов'язково потрібна дискретна відеокарта.

Який процесор краще справляється з багатозадачністю?

Ryzen 7 2700X значно краще підходить для багатозадачності завдяки вдвічі більшій кількості ядер і потоків. Він показує вищі результати в таких тестах, як Clang compilation (58.6 проти 36.6 Klines/sec) та PDF Renderer (215.7 проти 168 Mpixels/sec).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.