Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 3 3200G vs AMD Ryzen 7 7700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Перед вами порівняння двох процесорів AMD різних поколінь: бюджетний Ryzen 3 3200G (2019 рік) і флагманський Ryzen 7 7700X (2022 рік). Перший відомий своєю інтегрованою графікою Vega, що дозволяє грати без дискретної відеокарти. Другий — це потужний 8-ядерний чип на архітектурі Zen 4, який забезпечує високу продуктивність у важких завданнях. Розберемо ключові відмінності в тестах, енергоефективності та сценаріях використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7700X значно перевершує Ryzen 3 3200G за всіма показниками продуктивності: багатоядерний результат Cinebench R23 майже в 6 разів вищий (19872 проти 3317), а одноядерний — вдвічі (2006 проти 945). Ryzen 3 3200G виграє лише в одному — наявність потужної інтегрованої графіки дозволяє зібрати дешевий ПК для нетребувальних ігор. Якщо ваш бюджет обмежений і ви не плануєте купувати відеокарту — 3200G залишається варіантом. Для серйозної роботи, стрімінгу, монтажу відео або сучасних ігор з дискретною графікою вибір очевидний — Ryzen 7 7700X.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 7 7700X має 8 ядер і 16 потоків проти 4 ядер і 4 потоків у Ryzen 3 3200G, що дає величезну перевагу в рендерингу, компіляції та архівації.
  • Одноядерна швидкість: завдяки новішій архітектурі Zen 4, 7700X набирає 2006 балів у Cinebench R23 (одноядерний) проти 945 у 3200G — це +112%.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 3 3200G оснащений графікою Vega 8, яка дозволяє грати в легкі ігри без відеокарти. Ryzen 7 7700X має слабшу вбудовану графіку (RDNA 2), але вона не призначена для ігор.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів у категорії енергоефективності, однак 7700X споживає значно більше (TDP 105W проти 65W), але й віддача в роботі набагато вища.
  • Бенчмарки: у Geekbench 6 багатоядерний результат 7700X (15478) в 4,6 раза вищий за 3200G (3364). У Passmark багатоядерний скор 7700X (36000) перевершує 3200G (7129) у 5 разів.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 945 2006
Cinebench R23 (багатоядерний) 3317 19872

GeekBench v6

File compression 356.2 MB/sec 1560 MB/sec
Clang compilation 21.3 Klines/sec 120.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 74.4 pages/sec 298 pages/sec
PDF Renderer 109.6 Mpixels/sec 437.3 Mpixels/sec
Text processing 97.9 pages/sec 300.6 pages/sec
Background blur 17.1 images/sec 72.1 images/sec
Photo processing 36.7 images/sec 114.7 images/sec
Ray tracing 4.67 Mpixels/sec 26.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1109 2931
Geekbench 6 (багатоядерний) 3364 15478

PassMark

Integer math 20.5 GOps/sec 114.2 GOps/sec
Floating point math 13.3 GOps/sec 69.7 GOps/sec
Find prime numbers 23M Primes/sec 186M Primes/sec
Random string sorting 10.6M Strings/sec 48.8M Strings/sec
Data encryption 4.6 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 86.8 MBytes/sec 424 MBytes/sec
Physics 408 Frames/sec 2094 Frames/sec
Extended instructions 4.7B Matrices/sec 32.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2206 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 7129 36000

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 30 вересня 2019 29 вересня 2022
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen+ (Picasso) Zen 4 (Raphael)
Інтегрована графіка Radeon Vega 8 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 3.6 ГГц 4.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 5.4 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 4 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 36x 45x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Кількість транзисторів 4,9 млрд 6,57 млрд
Техпроцес 12 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-65 Вт 105 Вт
Сокет AM4 AM5
Критична температура 95°C 95°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 142 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Radeon Vega 8 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 512 128
TMUs 32 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 8 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,28 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-2933 - DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 43,71 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 3 3200G Сайт AMD Ryzen 7 7700X
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 3 3200G чи Ryzen 7 7700X?

Ryzen 7 7700X значно потужніший і забезпечує високий FPS у сучасних іграх з дискретною відеокартою. Ryzen 3 3200G підходить лише для нетребувальних ігор без відеокарти завдяки вбудованій графіці Vega.

Чи варто купувати Ryzen 3 3200G у 2024 році?

Тільки якщо ви збираєте максимально бюджетний ПК для офісних завдань та старих ігор. Для сучасних застосунків його 4 ядра без Hyper-Threading вже недостатньо.

Який процесор краще для відеомонтажу?

Однозначно Ryzen 7 7700X. Його 8 ядер і висока частота забезпечують швидкий рендеринг та експорт відео. Ryzen 3 3200G буде гальмувати навіть у простому монтажі.

Чи можна використовувати Ryzen 7 7700X без відеокарти?

Так, але лише для роботи з документами та перегляду відео. Вбудована графіка RDNA 2 не підходить для ігор. Для ігор обов'язково потрібна дискретна відеокарта.

Який процесор енергоефективніший?

За даними тестів, обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів). Однак Ryzen 7 7700X споживає більше енергії (105W TDP), але й виконує набагато більше роботи за одиницю часу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.