Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 3 4300G vs AMD Ryzen 5 8540U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 3 4300G (2020) і AMD Ryzen 5 8540U (2023) — два процесори різних поколінь: перший створений для настільних ПК із потужною вбудованою графікою, другий — енергоефективний мобільний чип для сучасних ноутбуків. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові відмінності: однопотокову та багатопотокову продуктивність, результати бенчмарків (Geekbench 6, Passmark), а також можливості інтегрованої графіки. Це допоможе вам визначити, який процесор краще підходить для ваших завдань — від повсякденної роботи до ігор та ресурсомістких додатків.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 8540U значно випереджає Ryzen 3 4300G за однопотоковою продуктивністю (на ~38% вищий показник у Geekbench 6) та багатопотоковою (на ~40% у Passmark). Він також пропонує кращу інтегровану графіку та новішу архітектуру, що забезпечує вищу енергоефективність при меншому TDP. Ryzen 3 4300G залишається гідним вибором для бюджетних настільних збірок завдяки хорошій вбудованій графіці, але Ryzen 5 8540U є більш сучасним і продуктивним рішенням для ноутбуків.

Основні відмінності

  • Ryzen 5 8540U має вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 (одноядерний) — 2447 проти 1767 у 4300G, що на 38% більше.
  • Багатопотокова продуктивність також на боці 8540U: Passmark (багатоядерний) — 18433 проти 10922, різниця ~69%.
  • Ryzen 5 8540U виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів, але 8540U досягає цього з меншим TDP, що важливо для ноутбуків).
  • Інтегрована графіка краща у Ryzen 5 8540U (33 бали проти 21), що забезпечує плавнішу роботу в іграх та мультимедіа.
  • Ryzen 3 4300G вийшов у 2020 році, тоді як Ryzen 5 8540U — у 2023, що означає новішу архітектуру та підтримку сучасних технологій.

GeekBench v6

File compression 694.1 MB/sec 1010 MB/sec
Clang compilation 40.6 Klines/sec 62.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 153.1 pages/sec 179.9 pages/sec
PDF Renderer 191.4 Mpixels/sec 226.9 Mpixels/sec
Text processing 143.1 pages/sec 247.2 pages/sec
Background blur 36.9 images/sec 42.7 images/sec
Photo processing 75.6 images/sec 74.8 images/sec
Ray tracing 9.26 Mpixels/sec 13.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1767 2447
Geekbench 6 (багатоядерний) 6551 9174

PassMark

Integer math 32.8 GOps/sec 58.1 GOps/sec
Floating point math 19.3 GOps/sec 35.4 GOps/sec
Find prime numbers 22M Primes/sec 72M Primes/sec
Random string sorting 15.9M Strings/sec 23.7M Strings/sec
Data encryption 9.1 GBytes/sec 12.3 GBytes/sec
Data compression 150.5 MBytes/sec 212.9 MBytes/sec
Physics 526 Frames/sec 1059 Frames/sec
Extended instructions 10B Matrices/sec 15.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2556 3700
Passmark CPU (багатоядерний) 10922 18433

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 21 липня 2020 6 грудня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 2 (Renoir) Zen 4 (Hawk Point)
Інтегрована графіка Radeon Vega 6 Radeon 740M

Процесор

Ядер 4 2
Потоковий 8 4
Частота 3.8 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 4,9 ГГц
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 38x 32x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost Немає даних 3.7 ГГц

Пакет

Кількість транзисторів 4,9 млрд 20,9 млрд
Техпроцес 7 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45-65 Вт 15-30 Вт
Сокет AM4 FP7
Критична температура 95°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon Vega 6 Radeon 740M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1700 МГц 2800 МГц
Шейдерні блоки 384 256
TMUs 24 16
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 6 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,31 терафлопс 1,43 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 43,71 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 3 4300G Сайт AMD Ryzen 5 8540U
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 12 14

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 1801
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 10492

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 3 4300G чи Ryzen 5 8540U?

Ryzen 5 8540U має кращу інтегровану графіку (33 бали проти 21) і вищу однопотокову продуктивність, що дає перевагу в більшості сучасних ігор. Однак для серйозного геймінгу обидва потребують дискретної відеокарти.

Чи варто купувати Ryzen 3 4300G у 2024 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний настільний ПК із вбудованою графікою. Проте для ноутбуків або завдань, що потребують високої продуктивності, краще обрати Ryzen 5 8540U.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності (100), але Ryzen 5 8540U створений для мобільних пристроїв із нижчим TDP, тому в ноутбуках він споживає менше енергії.

Чи підходить Ryzen 5 8540U для відеомонтажу?

Так, завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний — 10492) він краще впорається з рендерингом та обробкою відео, ніж Ryzen 3 4300G.

Який процесор має кращі результати в бенчмарках?

Ryzen 5 8540U перевершує 4300G у всіх ключових тестах: Geekbench 6 (одноядерний — 2447 проти 1767), Passmark (багатоядерний — 18433 проти 10922) та File compression (1010 MB/s проти 694 MB/s).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.