Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 3 4300G vs AMD Ryzen 7 3700U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 3 4300G і AMD Ryzen 7 3700U — два популярні процесори від AMD, які часто порівнюють при виборі ноутбука або компактного ПК. Ryzen 3 4300G (2020 рік) належить до серії 4000G для настільних систем, тоді як Ryzen 7 3700U (2019 рік) — це мобільний чип для ультрабуків. Обидва мають інтегровану графіку та підтримують енергоефективність на 100%, але суттєво відрізняються за продуктивністю в одно- та багатопотокових завданнях.

Короткий висновок. AMD Ryzen 3 4300G випереджає Ryzen 7 3700U за більшістю бенчмарків: Geekbench 6 (одноядерний 1767 проти 1059, багатоядерний 6551 проти 2921) та Passmark CPU (одноядерний 2556 проти 1974, багатоядерний 10922 проти 7150). Він також значно швидший у компресії файлів (694.1 MB/s проти 244.8 MB/s) та обробці фото (75.6 images/s проти 25.7 images/s). Ryzen 7 3700U, хоч і має вищий рейтинг енергоефективності, програє в чистій потужності. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для роботи або ігор — обирайте Ryzen 3 4300G.

Основні відмінності

  • Ryzen 3 4300G має значно вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 1767 проти 1059) та багатопотокову (6551 проти 2921), що робить його кращим для більшості завдань.
  • Ryzen 7 3700U випущений у січні 2019 року, тоді як Ryzen 3 4300G — у липні 2020 року, що частково пояснює технологічну перевагу новішої моделі.
  • У тестах Passmark CPU Ryzen 3 4300G набирає 10922 бали проти 7150 у Ryzen 7 3700U, що свідчить про кращу загальну продуктивність.
  • Ryzen 3 4300G демонструє вищу швидкість у компресії файлів (694.1 MB/s проти 244.8 MB/s) та рендерингу PDF (191.4 Mpixels/s проти 95.5 Mpixels/s).
  • Ryzen 7 3700U має однакову з Ryzen 3 4300G енергоефективність (100 балів), але поступається в інтегрованій графіці (16 проти 21 балів) та багатопотоковій продуктивності (7 проти 20 балів).

GeekBench v6

File compression 694.1 MB/sec 244.8 MB/sec
Clang compilation 40.6 Klines/sec 22.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 153.1 pages/sec 60 pages/sec
PDF Renderer 191.4 Mpixels/sec 95.5 Mpixels/sec
Text processing 143.1 pages/sec 87.2 pages/sec
Background blur 36.9 images/sec 13.3 images/sec
Photo processing 75.6 images/sec 25.7 images/sec
Ray tracing 9.26 Mpixels/sec 5.51 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1767 1059
Geekbench 6 (багатоядерний) 6551 2921

PassMark

Integer math 32.8 GOps/sec 25.2 GOps/sec
Floating point math 19.3 GOps/sec 12.8 GOps/sec
Find prime numbers 22M Primes/sec 16M Primes/sec
Random string sorting 15.9M Strings/sec 11.5M Strings/sec
Data encryption 9.1 GBytes/sec 6.3 GBytes/sec
Data compression 150.5 MBytes/sec 99.8 MBytes/sec
Physics 526 Frames/sec 389 Frames/sec
Extended instructions 10B Matrices/sec 3.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2556 1974
Passmark CPU (багатоядерний) 10922 7150

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 21 липня 2020 6 січня 2019
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 2 (Renoir) Zen+ (Picasso)
Інтегрована графіка Radeon Vega 6 Radeon Vega 10

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 8
Частота 3.8 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц 4 ГГц
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 38x 23x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Кількість транзисторів 4,9 млрд 4,9 млрд
Техпроцес 7 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-65 Вт 12-35 Вт
Сокет AM4 FP5
Критична температура 95°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon Vega 6 Radeon Vega 10
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1700 МГц 1400 МГц
Шейдерні блоки 384 640
TMUs 24 40
ROPs 8 16
Обчислювальні блоки 6 10
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,31 терафлопс 1,79 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR4-2400
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 43,71 ГБ/с 35,76 ГБ/с
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 3 4300G Сайт AMD Ryzen 7 3700U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 12 12

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 928
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 3807

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 3 4300G чи Ryzen 7 3700U?

Ryzen 3 4300G кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та інтегрованій графіці (21 бал проти 16). Він швидше обробляє графіку та має вищі показники в бенчмарках.

Чи варто купувати Ryzen 7 3700U у 2024 році?

Ryzen 7 3700U може бути варіантом для бюджетних ноутбуків, але його продуктивність значно нижча за Ryzen 3 4300G. Якщо важлива енергоефективність і автономність, він ще актуальний, але для роботи краще обрати новіший чип.

Який процесор швидше обробляє фото та відео?

Ryzen 3 4300G значно швидший: обробка фото — 75.6 images/s проти 25.7 images/s, фоновий розмиття — 36.9 images/s проти 13.3 images/s. Для редагування зображень він кращий.

Чи підходять ці процесори для роботи з офісними програмами?

Обидва підходять для офісних завдань, але Ryzen 3 4300G швидше працює з текстовими документами (143.1 pages/s проти 87.2 pages/s) та браузером (153.1 pages/s проти 60 pages/s).

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності — 100 балів. Ryzen 7 3700U споживає менше енергії в мобільному сегменті, але Ryzen 3 4300G пропонує більше продуктивності на ват.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.