Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 5 4600G vs AMD Ryzen 9 7900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 5 4600G і AMD Ryzen 9 7900X — це два процесори різних поколінь та цінових категорій. 4600G вийшов у 2020 році як бюджетне рішення з потужною інтегрованою графікою, тоді як 7900X (2022 рік) — флагманський CPU для ентузіастів. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків, енергоефективність та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити свідомий вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900X значно перевершує Ryzen 5 4600G за всіма показниками продуктивності: багатоядерний Cinebench R23 у 3 рази вищий (29300 проти 9348), а одноядерний — на 65% кращий. Він також має вищі результати в Geekbench, Passmark та обробці даних. Однак Ryzen 5 4600G має кращу енергоефективність (100 балів) та інтегровану графіку, що робить його ідеальним для бюджетних ПК без дискретної відеокарти. Якщо вам потрібна максимальна потужність для робочих станцій або ігор — обирайте 7900X. Для офісних завдань та легких ігор — 4600G.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 9 7900X має в 3,1 рази вищий результат у Cinebench R23 (29300 проти 9348) та в 2,7 рази в Geekbench 6 (18246 проти 6725).
  • Одноядерна продуктивність: 7900X випереджає 4600G на 65% у Cinebench R23 (2016 проти 1221) та на 76% у Geekbench 6 (2873 проти 1633).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 4600G має потужнішу вбудовану графіку (25 балів проти 65), що дозволяє грати в легкі ігри без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва мають 100 балів, але 4600G споживає значно менше енергії (65W TDP проти 170W TDP у 7900X), що робить його економнішим.
  • Дата виходу та покоління: Ryzen 5 4600G (2020, Zen 2) застаріліший, тоді як Ryzen 9 7900X (2022, Zen 4) підтримує новіші технології (DDR5, PCIe 5.0).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1221 2016
Cinebench R23 (багатоядерний) 9348 29300

GeekBench v6

File compression 535.2 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 48.4 Klines/sec 175.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 139.6 pages/sec 360.8 pages/sec
PDF Renderer 199.9 Mpixels/sec 535.6 Mpixels/sec
Text processing 141.2 pages/sec 299.8 pages/sec
Background blur 37.3 images/sec 52.2 images/sec
Photo processing 54.5 images/sec 121.8 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 39.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1633 2873
Geekbench 6 (багатоядерний) 6725 18246

PassMark

Integer math 51 GOps/sec 171 GOps/sec
Floating point math 30.1 GOps/sec 104.8 GOps/sec
Find prime numbers 32M Primes/sec 388M Primes/sec
Random string sorting 24.3M Strings/sec 74.2M Strings/sec
Data encryption 13.7 GBytes/sec 37.6 GBytes/sec
Data compression 232.7 MBytes/sec 637.2 MBytes/sec
Physics 678 Frames/sec 3087 Frames/sec
Extended instructions 15.3B Matrices/sec 48B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2658 4255
Passmark CPU (багатоядерний) 16066 51717

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 21 липня 2020 29 вересня 2022
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 2 (Renoir) Zen 4 (Raphael)
Інтегрована графіка Radeon Vega 7 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 6 12
Потоковий 12 24
Частота 3.7 ГГц 4,7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 5,6 ГГц
Кількість ядер 6 12
Кількість потоків 12 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 47x
Кеш 1-го рівня 96КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Кількість транзисторів 4,9 млрд 13,14 млрд
Техпроцес 7 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-65 Вт 170 Вт
Сокет AM4 AM5
Критична температура 95°C 95°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 230 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Radeon Vega 7 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1900 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 448 128
TMUs 28 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 7 2
TGP 10-45 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,7 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 43,71 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 5 4600G Сайт AMD Ryzen 9 7900X
Версія PCI Express 3.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 12 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 5 4600G чи Ryzen 9 7900X?

Ryzen 9 7900X значно потужніший завдяки вищій одноядерній продуктивності (на 65-76% за бенчмарками), що критично для ігор. Однак без дискретної відеокарти 4600G може бути кращим вибором через інтегровану графіку.

Чи варто купувати Ryzen 5 4600G у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен бюджетний ПК для офісних завдань, веб-серфінгу та легких ігор. Він має хорошу енергоефективність та інтегровану графіку, але поступається сучасним моделям у багатоядерній продуктивності.

Який процесор краще для відеомонтажу?

Ryzen 9 7900X значно кращий завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23: 29300 проти 9348). Він швидше обробляє рендеринг, компіляцію та інші ресурсоємні завдання.

Чи підтримують ці процесори DDR5?

Ryzen 5 4600G підтримує лише DDR4, тоді як Ryzen 9 7900X працює з DDR5. Це дає 7900X перевагу в швидкості роботи з пам'яттю та майбутньому апгрейді.

Який процесор енергоефективніший?

Ryzen 5 4600G споживає значно менше енергії (65W TDP проти 170W у 7900X), що робить його ідеальним для економних збірок. Однак обидва мають однаковий бал енергоефективності (100) у нашому рейтингу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.