Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 3 5300G vs AMD Ryzen 5 5500U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 3 5300G та AMD Ryzen 5 5500U — два популярних процесори для ноутбуків та компактних ПК, випущені у 2021 році. Обидва належать до лінійки AMD Ryzen і пропонують високу енергоефективність, але мають різну архітектуру та призначення. Ryzen 3 5300G — це настільний APU з інтегрованою графікою, тоді як Ryzen 5 5500U — мобільний чип для ультрабуків. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 3 5300G випереджає Ryzen 5 5500U за більшістю тестів: однопотокова продуктивність (Geekbench 6: 1797 проти 1502), багатопотокова (Cinebench R23: 8452 проти 7092) та швидкість обробки файлів (621,8 MB/s проти 504,2 MB/s). Він також має вищий загальний рейтинг (47 проти 44). Однак Ryzen 5 5500U пропонує кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів) і може бути вигіднішим у завданнях, де важлива автономність. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для роботи або ігор, обирайте Ryzen 3 5300G. Для тривалої роботи від батареї в мобільному пристрої краще підійде Ryzen 5 5500U.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 3 5300G демонструє вищі результати в однопотокових (Geekbench 6: 1797 проти 1502) та багатопотокових тестах (Cinebench R23: 8452 проти 7092), що робить його швидшим у більшості завдань.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але Ryzen 5 5500U створений для мобільних пристроїв, тому він споживає менше енергії в реальних умовах, забезпечуючи довшу автономність.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 3 5300G має кращу інтегровану графіку (24 бали проти 21), що забезпечує вищу частоту кадрів у іграх без дискретної відеокарти.
  • Обробка даних: Ryzen 3 5300G швидше стискає файли (621,8 MB/s проти 504,2 MB/s), компілює код (38 Klines/s проти 32,5 Klines/s) та рендерить PDF (176 Mpixels/s проти 151,5 Mpixels/s).
  • Багатозадачність: Ryzen 5 5500U має нижчі показники в багатопотокових тестах, але його архітектура оптимізована для мобільних сценаріїв, де важливе балансування продуктивності та тепловиділення.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1280 1172
Cinebench R23 (багатоядерний) 8452 7092

GeekBench v6

File compression 621.8 MB/sec 504.2 MB/sec
Clang compilation 38 Klines/sec 32.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 118.8 pages/sec 103.5 pages/sec
PDF Renderer 176 Mpixels/sec 151.5 Mpixels/sec
Text processing 190 pages/sec 124.6 pages/sec
Background blur 33.5 images/sec 27.2 images/sec
Photo processing 56 images/sec 49.8 images/sec
Ray tracing 9.76 Mpixels/sec 8.97 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1797 1502
Geekbench 6 (багатоядерний) 6189 5266

PassMark

Integer math 44 GOps/sec 46 GOps/sec
Floating point math 24.5 GOps/sec 26.5 GOps/sec
Find prime numbers 31M Primes/sec 26M Primes/sec
Random string sorting 16.3M Strings/sec 19.3M Strings/sec
Data encryption 9.8 GBytes/sec 10.6 GBytes/sec
Data compression 161.8 MBytes/sec 177.2 MBytes/sec
Physics 578 Frames/sec 536 Frames/sec
Extended instructions 11.3B Matrices/sec 11B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3038 2440
Passmark CPU (багатоядерний) 12902 13015

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 13 квітня 2021 12 січня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 3 (Cezanne) Zen 2 (Lucienne)
Інтегрована графіка Radeon RX Vega 6 Radeon RX Vega 7

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 4.0 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц 4 ГГц
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 40x 21x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Кількість транзисторів 10,7 млрд Немає даних
Техпроцес 7 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-65 Вт 10-25 Вт
Сокет AM4 FP6
Критична температура 95°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon RX Vega 6 Radeon RX Vega 7
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1700 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 384 448
TMUs 24 28
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 6 7
TGP 15 Вт 10-45 Вт
IGPU FLOPS 1,31 терафлопс 1,61 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 3 5300G Сайт AMD Ryzen 5 5500U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 24 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 3 5300G кращий для ігор завдяки потужнішій інтегрованій графіці (24 бали проти 21) та вищій однопотоковій продуктивності, що важливо для ігрових застосунків.

Чи варто вибирати Ryzen 5 5500U для роботи в офісних програмах?

Так, Ryzen 5 5500U чудово справляється з офісними завданнями, веб-серфінгом та відео. Його енергоефективність забезпечує тривалу роботу від батареї, що важливо для мобільності.

Який процесор має кращу продуктивність у багатозадачності?

Ryzen 3 5300G показує вищі результати в багатопотокових тестах (Cinebench R23: 8452 проти 7092), тому він краще впорається з одночасним запуском кількох важких програм.

Чи можна використовувати Ryzen 3 5300G для відеомонтажу?

Так, завдяки вищій продуктивності в рендерингу (Ray tracing: 9,76 Mpixels/s проти 8,97 Mpixels/s) та обробці зображень (56 images/s проти 49,8 images/s) він підходить для початкового відеомонтажу.

Який процесор споживає менше енергії?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), але Ryzen 5 5500U, будучи мобільним чипом, зазвичай має нижче TDP, що забезпечує довшу автономність у ноутбуках.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.