Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 3 5425U vs AMD Ryzen 5 2600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Перед вами порівняння двох процесорів AMD різних поколінь та призначень: мобільного AMD Ryzen 3 5425U (2022 рік) та настільного AMD Ryzen 5 2600X (2018 рік). Незважаючи на те, що Ryzen 3 5425U належить до серії для тонких ноутбуків, він демонструє вищу однопотокову продуктивність завдяки новішій архітектурі. Натомість Ryzen 5 2600X, будучи настільним процесором, має більше ядер і кращу багатопотокову продуктивність у деяких сценаріях. Розглянемо ключові відмінності, щоб визначити, який процесор краще підходить для ваших завдань.

Короткий висновок. AMD Ryzen 3 5425U виграє в однопотокових завданнях (Geekbench 6: 1712 проти 1272) та має значно вищу енергоефективність, що робить його ідеальним для повсякденних завдань, роботи з текстом та веб-серфінгу на ноутбуках. Натомість AMD Ryzen 5 2600X, завдяки 6 ядрам та 12 потокам, краще справляється з багатопотоковими навантаженнями, такими як компіляція коду (46 Klines/sec проти 31.3) та рендеринг. Однак він програє в енергоефективності та не має інтегрованої графіки. Вибір залежить від ваших потреб: мобільність та економія енергії чи максимальна багатопотокова продуктивність у стаціонарному ПК.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 3 5425U значно випереджає Ryzen 5 2600X у Geekbench 6 (1712 проти 1272) та Passmark (2921 проти 2383), що забезпечує швидшу реакцію в повсякденних додатках.
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 5 2600X демонструє вищі результати в Clang compilation (46 Klines/sec проти 31.3) та HTML 5 Browser (133.2 pages/sec проти 93.4), завдяки більшій кількості ядер.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100), але Ryzen 3 5425U споживає значно менше енергії (15 Вт TDP проти 95 Вт у Ryzen 5 2600X), що робить його кращим для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 3 5425U має вбудоване графічне ядро (Radeon Graphics), що дозволяє працювати без дискретної відеокарти, тоді як Ryzen 5 2600X потребує окремої графіки.
  • Дата виходу та платформа: Ryzen 3 5425U вийшов у 2022 році для мобільних пристроїв, а Ryzen 5 2600X — у 2018 році для настільних ПК, що впливає на сумісність з материнськими платами та оперативною пам'яттю.

GeekBench v6

File compression 521.9 MB/sec 528.6 MB/sec
Clang compilation 31.3 Klines/sec 46 Klines/sec
HTML 5 Browser 93.4 pages/sec 133.2 pages/sec
PDF Renderer 157.4 Mpixels/sec 172.1 Mpixels/sec
Text processing 180.7 pages/sec 112.6 pages/sec
Background blur 17.5 images/sec 24.5 images/sec
Photo processing 44.3 images/sec 52.9 images/sec
Ray tracing 8.28 Mpixels/sec 9.89 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1712 1272
Geekbench 6 (багатоядерний) 4951 5577

PassMark

Integer math 41.5 GOps/sec 47.5 GOps/sec
Floating point math 22.7 GOps/sec 24.3 GOps/sec
Find prime numbers 27M Primes/sec 38M Primes/sec
Random string sorting 14.2M Strings/sec 23M Strings/sec
Data encryption 8.6 GBytes/sec 13.2 GBytes/sec
Data compression 136.2 MBytes/sec 198.8 MBytes/sec
Physics 485 Frames/sec 697 Frames/sec
Extended instructions 9.1B Matrices/sec 7.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2921 2383
Passmark CPU (багатоядерний) 11317 13908

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 4 січня 2022 19 квітня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Інтегрована графіка Radeon Vega 6 (Ryzen 4000) Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 2.7 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц 4,2 ГГц
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 27x 36x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Кількість транзисторів 10,7 млрд 4,8 млрд
Техпроцес 7 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 95 Вт
Сокет FP6 AM4
Критична температура 95°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка AMD Radeon Vega 6 (Ryzen 4000) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1600 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 384 Немає даних
TMUs 24 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 6 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,23 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-2933
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 3 5425U Сайт AMD Ryzen 5 2600X
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 20

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 1094
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 7523

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 3 5425U чи Ryzen 5 2600X?

Для ігор важлива однопотокова продуктивність, тому Ryzen 3 5425U має перевагу завдяки вищим одноядерним показникам. Однак Ryzen 5 2600X може бути кращим у багатопотокових іграх, але потребує дискретної відеокарти.

Чи можна використовувати Ryzen 3 5425U для відеомонтажу?

Так, але для важких проектів краще обрати Ryzen 5 2600X, оскільки він має більше ядер і кращу багатопотокову продуктивність, що прискорює рендеринг та експорт відео.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності, але Ryzen 3 5425U споживає лише 15 Вт, що робить його набагато економнішим для ноутбуків порівняно з 95 Вт у Ryzen 5 2600X.

Чи підходить Ryzen 5 2600X для сучасних ігор?

Так, він все ще справляється з більшістю сучасних ігор, особливо в поєднанні з потужною відеокартою, але поступається новішим моделям в однопотоковій продуктивності.

Який процесор обрати для офісних завдань та інтернету?

Ryzen 3 5425U краще підходить для офісних завдань завдяки вищій однопотоковій продуктивності та енергоефективності, що забезпечує швидку роботу з документами та веб-сторінками.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.