Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 3 5425U vs AMD Ryzen 5 5600U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Обидва процесори належать до лінійки AMD Ryzen U-серії, створеної для тонких та легких ноутбуків. Ryzen 3 5425U (2022 рік) та Ryzen 5 5600U (2021 рік) базуються на архітектурі Zen 3, але мають різну кількість ядер та частотні характеристики. У цьому порівнянні ми детально розберемо, який з них краще впорається з повсякденними завданнями, іграми та рендерингом, спираючись на об'єктивні тести.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 5600U випереджає Ryzen 3 5425U за багатопотоковою продуктивністю завдяки 6 ядрам та 12 потокам (проти 4 ядер та 8 потоків). У тестах Geekbench 6 багатоядерний результат 5600U (6371) на 29% вищий, ніж у 5425U (4951). Також 5600U демонструє кращу швидкість у компресії файлів, компіляції коду та обробці графіки. Однак Ryzen 3 5425U має вищий рейтинг енергоефективності (100) та може бути дешевшим, що робить його гарним вибором для офісних завдань. Якщо вам потрібна більша обчислювальна потужність – обирайте Ryzen 5 5600U.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: Ryzen 5 5600U має 6 ядер / 12 потоків, тоді як Ryzen 3 5425U – 4 ядра / 8 потоків. Це дає 5600U значну перевагу в багатозадачності.
  • Багатопотокова продуктивність: У Geekbench 6 (багатоядерний) 5600U набирає 6371 бал, що на 29% більше, ніж 4951 у 5425U. У Passmark багатоядерний результат 5600U (15431) на 36% вищий.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 5 5600U також попереду в одноядерному тесті Geekbench 6 (1834 проти 1712), що забезпечує кращу швидкість у більшості застосунків.
  • Інтегрована графіка: Хоча обидва мають вбудоване графічне ядро Radeon, 5600U отримав вищий рейтинг (25 проти 23) та кращу швидкість у тестах Background blur (29.9 проти 17.5 зображень/сек).
  • Дата виходу: Ryzen 3 5425U вийшов у січні 2022 року, а Ryzen 5 5600U – у січні 2021 року. Незважаючи на старший вік, 5600U залишається потужнішим.

GeekBench v6

File compression 521.9 MB/sec 670.8 MB/sec
Clang compilation 31.3 Klines/sec 45.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 93.4 pages/sec 123.2 pages/sec
PDF Renderer 157.4 Mpixels/sec 169.3 Mpixels/sec
Text processing 180.7 pages/sec 183.2 pages/sec
Background blur 17.5 images/sec 29.9 images/sec
Photo processing 44.3 images/sec 53.1 images/sec
Ray tracing 8.28 Mpixels/sec 10.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1712 1834
Geekbench 6 (багатоядерний) 4951 6371

PassMark

Integer math 41.5 GOps/sec 57.9 GOps/sec
Floating point math 22.7 GOps/sec 31 GOps/sec
Find prime numbers 27M Primes/sec 48M Primes/sec
Random string sorting 14.2M Strings/sec 19.3M Strings/sec
Data encryption 8.6 GBytes/sec 11.7 GBytes/sec
Data compression 136.2 MBytes/sec 182.4 MBytes/sec
Physics 485 Frames/sec 700 Frames/sec
Extended instructions 9.1B Matrices/sec 11.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2921 2918
Passmark CPU (багатоядерний) 11317 15431

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 4 січня 2022 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Інтегрована графіка Radeon Vega 6 (Ryzen 4000) Radeon RX Vega 7
Кодове ім'я Немає даних Zen 3 (Cezanne)

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 2.7 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц 4,2 ГГц
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 27x 23x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Кількість транзисторів 10,7 млрд Немає даних
Техпроцес 7 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 10-25 Вт
Сокет FP6 FP6
Критична температура 95°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка AMD Radeon Vega 6 (Ryzen 4000) Radeon RX Vega 7
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 384 448
TMUs 24 28
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 6 7
TGP 15 Вт 10-45 Вт
IGPU FLOPS 1,23 терафлопс 1,61 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 3 5425U Сайт AMD Ryzen 5 5600U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 12

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 1372
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 7582

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Ryzen 3 5425U чи Ryzen 5 5600U?

Ryzen 5 5600U краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. У тесті Background blur він обробляє 29.9 зображень/сек проти 17.5 у 5425U, що свідчить про кращу графічну обробку.

Чи варто доплачувати за Ryzen 5 5600U замість Ryzen 3 5425U?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, компіляцією коду або іншими багатопотоковими завданнями. Ryzen 5 5600U на 29-36% швидший у багатоядерних тестах. Для простих офісних завдань Ryzen 3 5425U буде достатньо.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100). Ryzen 3 5425U споживає трохи менше завдяки меншій кількості ядер, але різниця в реальному використанні незначна.

Чи підтримують обидва процесори оперативну пам'ять DDR4?

Так, обидва процесори підтримують DDR4-3200 та LPDDR4-4266. Це стандартна специфікація для мобільних Ryzen U-серії.

Який процесор краще для роботи з графікою та фото?

Ryzen 5 5600U показує кращі результати в тестах Photo processing (53.1 проти 44.3 зображень/сек) та Ray tracing (10.7 проти 8.28 Mpixels/сек), тому він краще впорається з обробкою зображень.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.