Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 3 5425U vs AMD Ryzen 7 3700U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 3 5425U та AMD Ryzen 7 3700U — це мобільні процесори, які часто зустрічаються в ноутбуках різного цінового сегмента. Ryzen 3 5425U вийшов у 2022 році на архітектурі Zen 3, тоді як Ryzen 7 3700U базується на старішій Zen+ (2019 рік). Обидва мають 4 ядра та 8 потоків, але через різницю в архітектурі та частотах їхня продуктивність суттєво відрізняється. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 3 5425U випереджає Ryzen 7 3700U за більшістю показників завдяки новішій архітектурі Zen 3. Він демонструє значно вищу однопотокову та багатопотокову продуктивність у тестах Geekbench 6 та Passmark, а також кращу швидкість у реальних завданнях, як-от компіляція коду, обробка фото та PDF. Хоча Ryzen 7 3700U має вищий рейтинг серії, його старіша архітектура не дозволяє конкурувати з Ryzen 3 5425U. Якщо обирати між ними, Ryzen 3 5425U буде кращим вибором для сучасних ноутбуків завдяки вищій продуктивності та енергоефективності.

Основні відмінності

  • Ryzen 3 5425U має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 (одноядерний) — 1712 проти 1059 у Ryzen 7 3700U, що на 62% більше.
  • Багатопотокова продуктивність також на користь Ryzen 3 5425U: Geekbench 6 (багатоядерний) — 4951 проти 2921, а Passmark (багатоядерний) — 11317 проти 7150.
  • Ryzen 3 5425U значно швидше обробляє файли: File compression — 521.9 MB/sec проти 244.8 MB/sec у Ryzen 7 3700U, що майже вдвічі більше.
  • У завданнях компіляції коду Ryzen 3 5425U також попереду: Clang compilation — 31.3 Klines/sec проти 22.4 Klines/sec.
  • Ryzen 3 5425U вийшов у 2022 році, тоді як Ryzen 7 3700U — у 2019, що пояснює кращу енергоефективність та архітектурні переваги новішої моделі.

GeekBench v6

File compression 521.9 MB/sec 244.8 MB/sec
Clang compilation 31.3 Klines/sec 22.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 93.4 pages/sec 60 pages/sec
PDF Renderer 157.4 Mpixels/sec 95.5 Mpixels/sec
Text processing 180.7 pages/sec 87.2 pages/sec
Background blur 17.5 images/sec 13.3 images/sec
Photo processing 44.3 images/sec 25.7 images/sec
Ray tracing 8.28 Mpixels/sec 5.51 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1712 1059
Geekbench 6 (багатоядерний) 4951 2921

PassMark

Integer math 41.5 GOps/sec 25.2 GOps/sec
Floating point math 22.7 GOps/sec 12.8 GOps/sec
Find prime numbers 27M Primes/sec 16M Primes/sec
Random string sorting 14.2M Strings/sec 11.5M Strings/sec
Data encryption 8.6 GBytes/sec 6.3 GBytes/sec
Data compression 136.2 MBytes/sec 99.8 MBytes/sec
Physics 485 Frames/sec 389 Frames/sec
Extended instructions 9.1B Matrices/sec 3.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2921 1974
Passmark CPU (багатоядерний) 11317 7150

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 4 січня 2022 6 січня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Інтегрована графіка Radeon Vega 6 (Ryzen 4000) Radeon Vega 10
Кодове ім'я Немає даних Zen+ (Picasso)

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 8
Частота 2.7 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц 4 ГГц
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 27x 23x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Кількість транзисторів 10,7 млрд 4,9 млрд
Техпроцес 7 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 12-35 Вт
Сокет FP6 FP5
Критична температура 95°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка AMD Radeon Vega 6 (Ryzen 4000) Radeon Vega 10
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 1400 МГц
Шейдерні блоки 384 640
TMUs 24 40
ROPs 8 16
Обчислювальні блоки 6 10
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,23 терафлопс 1,79 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-2400
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 35,76 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 3 5425U Сайт AMD Ryzen 7 3700U
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 12

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 928
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 3807

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 3 5425U чи Ryzen 7 3700U?

Ryzen 3 5425U кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та новішій архітектурі. Він забезпечує вищий FPS у більшості сучасних ігор, хоча обидва процесори покладаються на інтегровану графіку.

Чи варто купувати ноутбук з Ryzen 7 3700U у 2025 році?

Не рекомендується, оскільки Ryzen 7 3700U вже застарів. Ryzen 3 5425U пропонує кращу продуктивність у більшості завдань, а також новіші технології, що робить його більш вигідним вибором.

Який процесор енергоефективніший: Ryzen 3 5425U чи Ryzen 7 3700U?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ryzen 3 5425U забезпечує вищу продуктивність при тому ж рівні споживання енергії завдяки архітектурі Zen 3.

Чи підходить Ryzen 3 5425U для роботи з відео та фото?

Так, Ryzen 3 5425U добре справляється з обробкою фото (44.3 images/sec) та PDF (157.4 Mpixels/sec), що робить його придатним для легкого редагування зображень та документів.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Ryzen 3 5425U має вищий показник інтегрованої графіки (23 бали проти 16), що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях та легких іграх.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.