Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 3 5425U vs AMD Ryzen 7 4800H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 3 5425U і AMD Ryzen 7 4800H — два процесори від AMD, що належать до різних лінійок: перший — енергоефективний чип для тонких ноутбуків (2022 рік), другий — потужний мобільний процесор для ігрових і робочих станцій (2020 рік). Незважаючи на різницю в поколіннях, обидва CPU мають високу енергоефективність (100 балів), але суттєво відрізняються за багатопотоковою продуктивністю та графікою. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків і допоможемо визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 4800H значно потужніший у багатопотокових завданнях: його показники Geekbench 6 (багатоядерний) — 7307 проти 4951 у Ryzen 3 5425U, а Passmark (багатоядерний) — 18501 проти 11317. Він також удвічі швидший у компіляції Clang (60,6 проти 31,3 Klines/sec) і рендерингу PDF (239,3 проти 157,4 Mpixels/sec). Однак Ryzen 3 5425U трохи випереджає в одноядерному Geekbench 6 (1712 проти 1624) і Passmark (2921 проти 2614), що робить його привабливішим для повсякденних завдань із кращою енергоефективністю. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у відеомонтажі, програмуванні чи іграх — обирайте Ryzen 7 4800H. Для офісних завдань, навчання та тривалої автономності — Ryzen 3 5425U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 7 4800H має майже вдвічі вищий результат у Cinebench R23 (багатоядерний) — 11135, тоді як Ryzen 3 5425U не має цього тесту, але його Geekbench 6 (багатоядерний) — 4951 проти 7307 у 4800H.
  • Одноядерна швидкість: Ryzen 3 5425U трохи швидший в одноядерних тестах Geekbench 6 (1712 проти 1624) і Passmark (2921 проти 2614), що дає перевагу в швидкодії браузера та легких додатках.
  • Компіляція та рендеринг: Ryzen 7 4800H значно швидший у Clang compilation (60,6 проти 31,3 Klines/sec) і PDF Renderer (239,3 проти 157,4 Mpixels/sec), що важливо для розробників і дизайнерів.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 4800H має вищий показник інтегрованої графіки (26 балів проти 23), що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх і відео.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але Ryzen 3 5425U новіший (2022) і споживає менше енергії, що робить його ідеальним для ультрабуків.

GeekBench v6

File compression 521.9 MB/sec 525.2 MB/sec
Clang compilation 31.3 Klines/sec 60.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 93.4 pages/sec 141.9 pages/sec
PDF Renderer 157.4 Mpixels/sec 239.3 Mpixels/sec
Text processing 180.7 pages/sec 136.2 pages/sec
Background blur 17.5 images/sec 37.4 images/sec
Photo processing 44.3 images/sec 53.7 images/sec
Ray tracing 8.28 Mpixels/sec 15.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1712 1624
Geekbench 6 (багатоядерний) 4951 7307

PassMark

Integer math 41.5 GOps/sec 64.8 GOps/sec
Floating point math 22.7 GOps/sec 37.8 GOps/sec
Find prime numbers 27M Primes/sec 34M Primes/sec
Random string sorting 14.2M Strings/sec 29.7M Strings/sec
Data encryption 8.6 GBytes/sec 15.9 GBytes/sec
Data compression 136.2 MBytes/sec 273.9 MBytes/sec
Physics 485 Frames/sec 763 Frames/sec
Extended instructions 9.1B Matrices/sec 17.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2921 2614
Passmark CPU (багатоядерний) 11317 18501

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 4 січня 2022 6 січня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Інтегрована графіка Radeon Vega 6 (Ryzen 4000) Radeon Vega 7
Кодове ім'я Немає даних Zen 2 (Renoir)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 2.7 ГГц 2.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц 4,2 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 27x 29x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Кількість транзисторів 10,7 млрд Немає даних
Техпроцес 7 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 35-54 Вт
Сокет FP6 FP6
Критична температура 95°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка AMD Radeon Vega 6 (Ryzen 4000) Radeon Vega 7
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 384 448
TMUs 24 28
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 6 7
TGP 15 Вт 10-45 Вт
IGPU FLOPS 1,23 терафлопс 1,43 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
- LPDDR4X-4266
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 68,27 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 3 5425U Сайт AMD Ryzen 7 4800H
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 16

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 1253
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 11135

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Ryzen 3 5425U чи Ryzen 7 4800H?

Ryzen 7 4800H кращий для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці (26 балів проти 23). Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ryzen 3 5425U новіший (2022) і розрахований на менше енергоспоживання (15 Вт TDP), що робить його кращим вибором для тривалої автономної роботи.

Чи варто обирати Ryzen 3 5425U для програмування?

Для базового програмування та компіляції невеликих проєктів Ryzen 3 5425U підійде, але Ryzen 7 4800H значно швидший у складних завданнях (Clang compilation: 60,6 проти 31,3 Klines/sec), тому для серйозної розробки краще обрати 4800H.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

Ryzen 3 5425U трохи випереджає Ryzen 7 4800H в одноядерних тестах: Geekbench 6 — 1712 проти 1624, Passmark — 2921 проти 2614. Це дає невелику перевагу в повсякденних завданнях, як-от робота з браузером і офісними програмами.

Який процесор кращий для відеомонтажу?

Ryzen 7 4800H значно кращий для відеомонтажу завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Geekbench 6 багатоядерний: 7307 проти 4951) і швидшому рендерингу (PDF Renderer: 239,3 проти 157,4 Mpixels/sec). Ryzen 3 5425U підійде лише для легкого монтажу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.