Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 3 5425U vs AMD Ryzen 9 5900HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 3 5425U та AMD Ryzen 9 5900HX — це два абсолютно різних за призначенням процесори від одного виробника. Перший створений для тонких та легких ультрабуків з акцентом на енергоефективність, тоді як другий — флагманське рішення для потужних ігрових та робочих ноутбуків. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та допоможемо визначитись, який з них краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 5900HX значно випереджає Ryzen 3 5425U за багатопотоковою продуктивністю (Geekbench 6 багатоядерний: 8506 проти 4951, Passmark багатоядерний: 22533 проти 11317) та однопотоковими показниками (Geekbench 6 одноядерний: 2027 проти 1712). Він також демонструє кращі результати в обробці графіки, компіляції та рендерингу. Однак Ryzen 3 5425U виграє в енергоефективності, що робить його ідеальним для автономних робочих станцій. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте Ryzen 9 5900HX. Для повсякденних завдань та тривалої роботи від батареї — Ryzen 3 5425U.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 9 5900HX має майже вдвічі вищий багатоядерний показник Passmark (22533 проти 11317) та Geekbench 6 (8506 проти 4951), що робить його значно потужнішим для ресурсоємних завдань.
  • Енергоефективність: Ryzen 3 5425U споживає значно менше енергії (TDP 15 Вт проти 45+ Вт у 5900HX), що забезпечує довшу автономність та менше нагрівання в тонких ноутбуках.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 5900HX має кращу інтегровану графіку (32 бали проти 23), що дозволяє комфортніше працювати з графікою та легкими іграми без дискретної відеокарти.
  • Обробка даних: Ryzen 9 5900HX значно швидше виконує компіляцію коду (69 Klines/sec проти 31.3 Klines/sec) та архівацію файлів (734.8 MB/sec проти 521.9 MB/sec), що важливо для розробників та професіоналів.
  • Рендеринг та графіка: Ryzen 9 5900HX майже вдвічі швидше обробляє зображення (61 проти 44.3 images/sec) та трасування променів (17.1 проти 8.28 Mpixels/sec), що робить його кращим вибором для 3D-моделювання та відеомонтажу.

GeekBench v6

File compression 521.9 MB/sec 734.8 MB/sec
Clang compilation 31.3 Klines/sec 69 Klines/sec
HTML 5 Browser 93.4 pages/sec 145.5 pages/sec
PDF Renderer 157.4 Mpixels/sec 256.9 Mpixels/sec
Text processing 180.7 pages/sec 206.4 pages/sec
Background blur 17.5 images/sec 40.2 images/sec
Photo processing 44.3 images/sec 61 images/sec
Ray tracing 8.28 Mpixels/sec 17.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1712 2027
Geekbench 6 (багатоядерний) 4951 8506

PassMark

Integer math 41.5 GOps/sec 88 GOps/sec
Floating point math 22.7 GOps/sec 48 GOps/sec
Find prime numbers 27M Primes/sec 54M Primes/sec
Random string sorting 14.2M Strings/sec 30.3M Strings/sec
Data encryption 8.6 GBytes/sec 18.4 GBytes/sec
Data compression 136.2 MBytes/sec 290.6 MBytes/sec
Physics 485 Frames/sec 912 Frames/sec
Extended instructions 9.1B Matrices/sec 19.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2921 3194
Passmark CPU (багатоядерний) 11317 22533

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 4 січня 2022 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Інтегрована графіка Radeon Vega 6 (Ryzen 4000) Radeon RX Vega 8
Кодове ім'я Немає даних Zen 3 (Cezanne)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 2.7 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц 4,6 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 27x 33x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Кількість транзисторів 10,7 млрд Немає даних
Техпроцес 7 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 35-54 Вт
Сокет FP6 FP6
Критична температура 95°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка AMD Radeon Vega 6 (Ryzen 4000) Radeon RX Vega 8
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 2100 МГц
Шейдерні блоки 384 512
TMUs 24 32
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 6 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,23 терафлопс 2,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 68,27 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 3 5425U Сайт AMD Ryzen 9 5900HX
Версія PCI Express 3.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 16 16

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 1486
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 12827

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 9 5900HX значно потужніший завдяки вищій однопотоковій та багатопотоковій продуктивності. Він забезпечує вищі кадрові частоти в сучасних іграх, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою.

Чи підійде Ryzen 3 5425U для офісних завдань?

Так, цього процесора цілком достатньо для роботи з браузером, текстовими редакторами, електронними таблицями та перегляду відео. Його перевага — низьке енергоспоживання та тривалий час автономної роботи.

Який процесор краще для відеомонтажу та 3D-моделювання?

AMD Ryzen 9 5900HX значно краще справляється з відеомонтажем, рендерингом та 3D-моделюванням завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 12827). Ryzen 3 5425U для таких завдань не підходить.

У чому різниця в енергоспоживанні між цими процесорами?

Ryzen 3 5425U має TDP 15 Вт, що робить його надзвичайно енергоефективним. Ryzen 9 5900HX має TDP 45 Вт і вище, що потребує потужнішого охолодження та зменшує час автономної роботи ноутбука.

Який процесор обрати для програмування?

Для компіляції коду, роботи з віртуальними машинами та інтенсивних обчислень краще обрати Ryzen 9 5900HX (Clang compilation: 69 Klines/sec). Для написання коду, роботи з базами даних та легких завдань підійде Ryzen 3 5425U.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.