Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 3 7320U vs AMD Ryzen 9 7940HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 3 7320U та AMD Ryzen 9 7940HS — це два абсолютно різних процесори, які належать до різних сегментів. Перший орієнтований на бюджетні ультрабуки з акцентом на енергоефективність, тоді як другий — це потужне рішення для продуктивних ноутбуків, здатне впоратися з важкими завданнями. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7940HS значно перевершує Ryzen 3 7320U за всіма показниками продуктивності: багатоядерний Cinebench R23 у 4 рази вищий, а Geekbench 6 — у 3,4 раза. Ryzen 9 також має кращу інтегровану графіку та вищу швидкість обробки даних. Однак Ryzen 3 7320U виграє в енергоефективності та підходить для простих завдань, де не потрібна висока обчислювальна потужність. Якщо ваш бюджет обмежений, а вимоги мінімальні — обирайте Ryzen 3. Для роботи, ігор та творчості однозначно кращий Ryzen 9.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 9 7940HS має показник Cinebench R23 17497 балів проти 4445 у Ryzen 3 7320U, що майже в 4 рази більше.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 9 набирає 1829 балів у Cinebench R23, тоді як Ryzen 3 — лише 1115, різниця становить 64%.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7940HS має значно потужнішу графіку (43 бали проти 19), що дозволяє комфортно грати в сучасні ігри на низьких налаштуваннях.
  • Швидкість обробки даних: Ryzen 9 демонструє 1240 MB/sec у стисненні файлів проти 348 MB/sec у Ryzen 3, що в 3,5 раза швидше.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ryzen 3 7320U споживає менше енергії, що робить його ідеальним для ультрабуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1115 1829
Cinebench R23 (багатоядерний) 4445 17497

GeekBench v6

File compression 348.1 MB/sec 1240 MB/sec
Clang compilation 25.5 Klines/sec 99 Klines/sec
HTML 5 Browser 83.2 pages/sec 261.3 pages/sec
PDF Renderer 115.8 Mpixels/sec 369.9 Mpixels/sec
Text processing 110.3 pages/sec 272.7 pages/sec
Background blur 21.8 images/sec 58.1 images/sec
Photo processing 38.1 images/sec 101.2 images/sec
Ray tracing 6.68 Mpixels/sec 23.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 1184 2603
Geekbench 6 (багатоядерний) 3912 13156

PassMark

Integer math 29.6 GOps/sec 104.3 GOps/sec
Floating point math 14.1 GOps/sec 63.8 GOps/sec
Find prime numbers 20M Primes/sec 92M Primes/sec
Random string sorting 13.9M Strings/sec 41.8M Strings/sec
Data encryption 6.3 GBytes/sec 22.1 GBytes/sec
Data compression 131.7 MBytes/sec 371.8 MBytes/sec
Physics 437 Frames/sec 1465 Frames/sec
Extended instructions 5.9B Matrices/sec 27.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2373 3902
Passmark CPU (багатоядерний) 8833 30384

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 5 січня 2023 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 2 (Mendocino) Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Radeon 610M Radeon 780M

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 2,4 ГГц 4.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц 5,2 ГГц
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 24x 40x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 512КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 4 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 6 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 15 Вт 35-54 Вт
Сокет FP6 FP8
Критична температура 95°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 610M Radeon 780M
Частота GPU 400 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1900 МГц 2800 МГц
Шейдерні блоки 128 768
TMUs 8 48
ROPs 4 32
Обчислювальні блоки 2 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,49 терафлопс 4,3 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-5500 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 16 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 3 7320U Сайт AMD Ryzen 9 7940HS
Версія PCI Express 3.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 4 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 3 7320U чи Ryzen 9 7940HS?

Ryzen 9 7940HS значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці (43 бали проти 19) та вищій продуктивності. Він здатен запускати сучасні ігри на низьких-середніх налаштуваннях, тоді як Ryzen 3 підійде лише для старих або нетребувальних проектів.

Чи варто переплачувати за Ryzen 9 7940HS замість Ryzen 3 7320U?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-моделюванням або виконуєте багатозадачні обчислення. Ryzen 9 забезпечує в 4 рази вищу багатоядерну продуктивність, що значно прискорює рендеринг та компіляцію.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ryzen 3 7320U споживає менше енергії завдяки нижчому TDP. Він краще підходить для ультрабуків з тривалим часом автономної роботи.

Для яких завдань підійде AMD Ryzen 3 7320U?

Ryzen 3 7320U ідеальний для офісних програм, веб-серфінгу, перегляду відео та легких завдань. Він не призначений для важких обчислень або ігор, але забезпечує хорошу автономність.

Чи можна порівнювати Ryzen 3 7320U та Ryzen 9 7940HS за ціною?

Ці процесори належать до різних сегментів: Ryzen 3 — бюджетний, Ryzen 9 — преміальний. Ryzen 9 значно дорожчий, але його продуктивність виправдовує ціну для професійних користувачів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.