Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 3 7440U vs AMD Ryzen 7 5800HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 3 7440U та AMD Ryzen 7 5800HS — це два процесори від AMD, орієнтовані на різні сегменти ноутбуків. Перший належить до новітньої серії 7040 на архітектурі Zen 4, а другий — до перевіреної серії 5000 на Zen 3. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант для ваших завдань.

Короткий висновок. AMD Ryzen 3 7440U виграє за одноядерною продуктивністю та енергоефективністю завдяки свіжішій архітектурі, що робить його чудовим вибором для повсякденних завдань і роботи в браузері. Натомість AMD Ryzen 7 5800HS має більше ядер і помітно вищу багатоядерну продуктивність, що важливо для ресурсомістких завдань, як-от компіляція коду або рендеринг. Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність — обирайте 5800HS, а для автономності та швидкої реакції — 7440U.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Ryzen 3 7440U значно випереджає Ryzen 7 5800HS у Cinebench R23 (1599 проти 1339) та Geekbench 6 (2323 проти 1892), що забезпечує швидшу роботу в більшості додатків.
  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 7 5800HS демонструє кращі результати в багатоядерних тестах (Cinebench R23: 10472 проти 8992), завдяки більшій кількості ядер і потоків.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100), але 7440U, будучи новішим на 7-нм техпроцесі, потенційно споживає менше енергії в легких сценаріях.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 5800HS має трохи вищий бал за інтегровану графіку (29 проти 26), що може дати невелику перевагу в іграх без дискретної відеокарти.
  • Бенчмарки компіляції: Ryzen 7 5800HS значно швидший у Clang compilation (69.7 проти 41.6 Klines/sec), що робить його кращим вибором для розробників.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1599 1339
Cinebench R23 (багатоядерний) 8992 10472

GeekBench v6

File compression 728.4 MB/sec 473.2 MB/sec
Clang compilation 41.6 Klines/sec 69.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 125.1 pages/sec 106.3 pages/sec
PDF Renderer 163.3 Mpixels/sec 187.5 Mpixels/sec
Text processing 235.2 pages/sec 192.8 pages/sec
Background blur 33.6 images/sec 26.6 images/sec
Photo processing 54.6 images/sec 46.7 images/sec
Ray tracing 8.96 Mpixels/sec 18.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2323 1892
Geekbench 6 (багатоядерний) 6571 7109

PassMark

Integer math 36.8 GOps/sec 81.5 GOps/sec
Floating point math 20.3 GOps/sec 44.6 GOps/sec
Find prime numbers 40M Primes/sec 43M Primes/sec
Random string sorting 21.5M Strings/sec 27.4M Strings/sec
Data encryption 9.2 GBytes/sec 16.7 GBytes/sec
Data compression 153.7 MBytes/sec 269.3 MBytes/sec
Physics 939 Frames/sec 694 Frames/sec
Extended instructions 10.4B Matrices/sec 18.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2614 3025
Passmark CPU (багатоядерний) 12991 20066

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 10 жовтня 2023 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Phoenix) Zen 3 (Cezanne)
Інтегрована графіка Radeon 740M Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 1 8
Потоковий 2 16
Частота 3.0 ГГц 2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 3 Немає даних
Потоковий 6 Немає даних
Частота 2.8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 30x 28x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Кількість транзисторів 20,9 млрд 10,7 млрд
Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-30 Вт 35 Вт
Сокет FP8 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 740M Radeon RX Vega 8
Частота GPU 800 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2500 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 256 512
TMUs 16 32
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 4 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,28 терафлопс 2,05 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
- DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 256 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 68,3 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 3 7440U Сайт AMD Ryzen 7 5800HS
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 14 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 3 7440U чи Ryzen 7 5800HS?

Для ігор важливіша одноядерна продуктивність, тому Ryzen 3 7440U має невелику перевагу. Однак різниця невелика, і обидва процесори потребують дискретної відеокарти для сучасних ігор.

Чи підходить Ryzen 7 5800HS для відеомонтажу?

Так, завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 10472) він краще справляється з рендерингом та експортом відео, ніж Ryzen 3 7440U.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Ryzen 3 7440U на новішій архітектурі Zen 4 може бути економнішим у легких завданнях, що подовжує час автономної роботи.

Чи варто вибирати Ryzen 3 7440U замість Ryzen 7 5800HS для офісних завдань?

Так, для роботи з документами, браузером та електронною поштою Ryzen 3 7440U є оптимальним вибором завдяки вищій одноядерній швидкості та енергоефективності.

Який процесор кращий для програмування?

Для компіляції коду кращий Ryzen 7 5800HS (69.7 Klines/sec у Clang), тоді як для швидкої роботи з IDE та інтерпретованими мовами Ryzen 3 7440U буде достатньо.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.