Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 3 7440U vs AMD Ryzen 9 7900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 3 7440U та AMD Ryzen 9 7900 — два абсолютно різних процесори, що належать до різних сегментів. Перший створений для тонких і легких ноутбуків, де ключову роль відіграє енергоефективність, а другий — це потужний десктопний CPU для продуктивної роботи та ігор. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб ви могли зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 3 7440U — чудовий вибір для ультрабуків: він демонструє відмінну енергоефективність (100 балів) і достатню однопотокову продуктивність для повсякденних завдань. Натомість AMD Ryzen 9 7900 — це безумовний лідер за багатопотоковою швидкістю (Cinebench R23 багатоядерний: 24444 проти 8992) та ігровими можливостями. Якщо вам потрібна мобільність і автономність — обирайте 7440U. Для максимальної потужності на робочому столі — 7900.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7900 майже втричі швидший у Cinebench R23 (багатоядерний) — 24444 проти 8992 балів у 7440U.
  • Однопотокова швидкість: Ryzen 9 7900 випереджає в Geekbench 6 (одноядерний) — 2947 проти 2323, що дає перевагу в іграх і програмах, чутливих до частоти.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7900 має значно потужніше вбудоване відео (62 бали проти 26), що дозволяє комфортно працювати з графікою без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів, але Ryzen 3 7440U створений для мобільних пристроїв і споживає значно менше енергії, що критично для ноутбуків.
  • Сфера застосування: Ryzen 3 7440U — це мобільний CPU для ультрабуків, тоді як Ryzen 9 7900 — десктопний процесор для робочих станцій та ігрових ПК.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1599 1959
Cinebench R23 (багатоядерний) 8992 24444

GeekBench v6

File compression 728.4 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 41.6 Klines/sec 149.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 125.1 pages/sec 341.4 pages/sec
PDF Renderer 163.3 Mpixels/sec 481.5 Mpixels/sec
Text processing 235.2 pages/sec 299.8 pages/sec
Background blur 33.6 images/sec 70.3 images/sec
Photo processing 54.6 images/sec 119.8 images/sec
Ray tracing 8.96 Mpixels/sec 31 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2323 2947
Geekbench 6 (багатоядерний) 6571 17401

PassMark

Integer math 36.8 GOps/sec 167.1 GOps/sec
Floating point math 20.3 GOps/sec 99.3 GOps/sec
Find prime numbers 40M Primes/sec 381M Primes/sec
Random string sorting 21.5M Strings/sec 68.2M Strings/sec
Data encryption 9.2 GBytes/sec 35.3 GBytes/sec
Data compression 153.7 MBytes/sec 586 MBytes/sec
Physics 939 Frames/sec 3085 Frames/sec
Extended instructions 10.4B Matrices/sec 42.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 2614 4150
Passmark CPU (багатоядерний) 12991 48844

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 10 жовтня 2023 10 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Phoenix) Zen 4 (Raphael)
Інтегрована графіка Radeon 740M Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 1 12
Потоковий 2 24
Частота 3.0 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 5.4 ГГц
Ядер 3 Немає даних
Потоковий 6 Немає даних
Частота 2.8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 12
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 30x 37x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Кількість транзисторів 20,9 млрд 13,1 млрд
Техпроцес 4 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-30 Вт 65 Вт
Сокет FP8 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 142 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 740M Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 800 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2500 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 16 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 4 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,28 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
- DDR5-5200
Макс. розмір 256 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 3 7440U Сайт AMD Ryzen 9 7900
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 14 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Ryzen 3 7440U чи Ryzen 9 7900?

AMD Ryzen 9 7900 значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності та кращій інтегрованій графіці. Він забезпечить вищий FPS у сучасних іграх, особливо в парі з дискретною відеокартою.

Чи можна використовувати Ryzen 3 7440U для відеомонтажу?

Так, для легкого відеомонтажу та роботи з Full HD-контентом Ryzen 3 7440U підійде завдяки прийнятній багатопотоковій продуктивності. Однак для професійного 4K-монтажу краще обрати Ryzen 9 7900.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Ryzen 3 7440U споживає значно менше енергії (TDP близько 15 Вт), що робить його ідеальним для тривалої роботи від батареї в ноутбуках.

Чи варто переплачувати за Ryzen 9 7900 для офісних завдань?

Ні, для друку документів, серфінгу в інтернеті та перегляду відео потужностей Ryzen 3 7440U цілком достатньо. Ryzen 9 7900 виправданий лише для ресурсомістких завдань.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 9 7900 має значно потужнішу інтегровану графіку (62 бали проти 26), що дозволяє запускати деякі ігри та працювати з графікою без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.