Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 3 8300G vs AMD Ryzen 3 8440U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 3 8300G та Ryzen 3 8440U — це два сучасні процесори від AMD, призначені для різних сценаріїв використання. 8300G орієнтований на настільні системи з потужною інтегрованою графікою, тоді як 8440U створений для ультрабуків із акцентом на енергоефективність. Обидві моделі мають однаковий рівень однопотокової продуктивності, але відрізняються в багатопотокових завданнях та графіці. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та допоможемо визначити, який процесор краще підійде для ваших потреб.

Короткий висновок. AMD Ryzen 3 8300G випереджає Ryzen 3 8440U у багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 9689 проти 9089) та інтегрованій графіці (оцінка 33 проти 31). Він також демонструє вищі результати в Geekbench 6 (багатоядерний: 7702 проти 6980) та Passmark CPU. Однак Ryzen 3 8440U має кращу однопотокову продуктивність у Cinebench R23 (1610 проти 1601) і вищу енергоефективність, що робить його ідеальним для ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у стаціонарному ПК з інтегрованою графікою — обирайте 8300G. Для мобільного використання з довшим часом автономної роботи — 8440U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 3 8300G має вищі результати в Cinebench R23 (9689 проти 9089) та Geekbench 6 (7702 проти 6980), що робить його кращим для ресурсоємних завдань.
  • Інтегрована графіка: 8300G отримав оцінку 33 проти 31 у 8440U, що вказує на кращу графічну продуктивність для ігор без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але 8440U оптимізований для ультрабуків, що забезпечує довший час роботи від батареї.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 3 8440U трохи випереджає 8300G у Cinebench R23 (1610 проти 1601), що може дати невелику перевагу в повсякденних завданнях.
  • Результати Passmark: 8300G значно потужніший у багатоядерному тесті (14572 проти 12805) та одноядерному (3840 проти 3648), що підтверджує його загальну перевагу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1601 1610
Cinebench R23 (багатоядерний) 9689 9089

GeekBench v6

File compression 915.3 MB/sec Немає даних
Clang compilation 45.4 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 171.9 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 153.2 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 253.1 pages/sec Немає даних
Background blur 38.2 images/sec Немає даних
Photo processing 81.3 images/sec Немає даних
Ray tracing 9.24 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 2409 2407
Geekbench 6 (багатоядерний) 7702 6980

PassMark

Integer math 40.6 GOps/sec 37.5 GOps/sec
Floating point math 25.3 GOps/sec 23 GOps/sec
Find prime numbers 54M Primes/sec 43M Primes/sec
Random string sorting 20.5M Strings/sec 17.7M Strings/sec
Data encryption 9.4 GBytes/sec 8 GBytes/sec
Data compression 163.2 MBytes/sec 146.3 MBytes/sec
Physics 905 Frames/sec 685 Frames/sec
Extended instructions 12.4B Matrices/sec 11.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3840 3648
Passmark CPU (багатоядерний) 14572 12805

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 8 січня 2024 6 грудня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Phoenix) Zen 4 (Hawk Point)
Інтегрована графіка Radeon 740M Radeon 740M

Процесор

Ядер 1 1
Потоковий 2 2
Частота 3,4 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 3 3
Потоковий 6 6
Частота 3.2 ГГц 2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц 3.3 ГГц
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 34x 30x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Кількість транзисторів 20,9 млрд 20,9 млрд
Техпроцес 4 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45-65 Вт 15-30 Вт
Сокет AM5 FP8
Критична температура 95°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 740M Radeon 740M
Частота GPU 800 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 2600 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 256 256
TMUs 16 16
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 4 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,33 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 256 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 3 8300G Сайт AMD Ryzen 3 8440U
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 14 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 3 8300G чи Ryzen 3 8440U?

AMD Ryzen 3 8300G краще підходить для ігор завдяки вищій оцінці інтегрованої графіки (33 проти 31) та кращій багатопотоковій продуктивності, що важливо в сучасних іграх.

Чи варто вибирати Ryzen 3 8440U для ноутбука?

Так, Ryzen 3 8440U створений для ультрабуків і має високу енергоефективність, що забезпечує тривалий час автономної роботи без значної втрати продуктивності.

Який процесор має вищу продуктивність у багатозадачності?

Ryzen 3 8300G показує кращі результати в багатопотокових тестах, таких як Cinebench R23 (9689 проти 9089), тому він краще справляється з одночасним запуском кількох додатків.

Чи підходить Ryzen 3 8300G для роботи з відео?

Так, завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та інтегрованій графіці, 8300G добре впорається з редагуванням відео та рендерингом на початковому рівні.

Який процесор має краще співвідношення ціни та продуктивності?

Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у настільному ПК, Ryzen 3 8300G пропонує краще співвідношення завдяки вищим балам у бенчмарках. Для мобільних пристроїв 8440U є більш збалансованим варіантом.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.