Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 3 8300G vs AMD Ryzen 5 3500U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 3 8300G (2024 рік) та AMD Ryzen 5 3500U (2019 рік) — це два мобільні процесори від AMD, які належать до різних поколінь. Незважаючи на молодший індекс, Ryzen 3 8300G демонструє значно вищу продуктивність завдяки свіжій архітектурі. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, енергоефективності та ігрових можливостях, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант для ноутбука.

Короткий висновок. AMD Ryzen 3 8300G випереджає Ryzen 5 3500U за всіма показниками продуктивності: однопотокова швидкість вища вдвічі, а багатопотокова — у 3-4 рази. Це робить його кращим вибором для сучасних завдань, включно з іграми та рендерингом. Однак Ryzen 5 3500U може бути достатнім для базових офісних завдань і веб-серфінгу, особливо якщо ви знайдете ноутбук на ньому за низькою ціною. Якщо бюджет дозволяє, однозначно варто обрати 8300G.

Основні відмінності

  • Ryzen 3 8300G має вдвічі вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2409 проти 1044), що критично для ігор і швидкодії додатків.
  • Багатопотокова продуктивність Ryzen 3 8300G майже втричі вища (Cinebench R23: 9689 проти 2760), що прискорює рендеринг і компіляцію.
  • Ryzen 3 8300G значно швидше обробляє файли (915 MB/s проти 310 MB/s) і веб-сторінки (172 pages/s проти 71 pages/s).
  • Інтегрована графіка Ryzen 3 8300G майже вдвічі потужніша (score 33 проти 16), що дає змогу грати в легші ігри без дискретної відеокарти.
  • Ryzen 5 3500U вийшов у 2019 році, тоді як Ryzen 3 8300G — у 2024, що пояснює технологічний розрив у продуктивності та енергоефективності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1601 765
Cinebench R23 (багатоядерний) 9689 2760

GeekBench v6

File compression 915.3 MB/sec 310.7 MB/sec
Clang compilation 45.4 Klines/sec 19.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 171.9 pages/sec 71.5 pages/sec
PDF Renderer 153.2 Mpixels/sec 92 Mpixels/sec
Text processing 253.1 pages/sec 88.3 pages/sec
Background blur 38.2 images/sec 11.3 images/sec
Photo processing 81.3 images/sec 28 images/sec
Ray tracing 9.24 Mpixels/sec 4.41 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2409 1044
Geekbench 6 (багатоядерний) 7702 2880

PassMark

Integer math 40.6 GOps/sec 25.1 GOps/sec
Floating point math 25.3 GOps/sec 12.6 GOps/sec
Find prime numbers 54M Primes/sec 15M Primes/sec
Random string sorting 20.5M Strings/sec 11.2M Strings/sec
Data encryption 9.4 GBytes/sec 6.1 GBytes/sec
Data compression 163.2 MBytes/sec 95.9 MBytes/sec
Physics 905 Frames/sec 370 Frames/sec
Extended instructions 12.4B Matrices/sec 3.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3840 1947
Passmark CPU (багатоядерний) 14572 6942

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 8 січня 2024 6 січня 2019
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Phoenix) Zen+ (Picasso)
Інтегрована графіка Radeon 740M Radeon Vega 8

Процесор

Ядер 1 4
Потоковий 2 8
Частота 3,4 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 3.7 ГГц
Ядер 3 Немає даних
Потоковий 6 Немає даних
Частота 3.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 34x 21x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Кількість транзисторів 20,9 млрд 4,9 млрд
Техпроцес 4 нанометри 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-65 Вт 12-35 Вт
Сокет AM5 FP5
Критична температура 95°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 740M Radeon Vega 8
Частота GPU 800 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2600 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 256 512
TMUs 16 32
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 4 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,33 терафлопс 1,23 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200 - DDR4-2400
Макс. розмір 256 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 35,76 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 3 8300G Сайт AMD Ryzen 5 3500U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 14 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 3 8300G чи Ryzen 5 3500U?

Ryzen 3 8300G значно кращий завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх.

Чи варто купувати ноутбук з Ryzen 5 3500U у 2025 році?

Тільки якщо бюджет дуже обмежений. Для базових завдань (браузер, офіс) його вистачить, але для продуктивної роботи чи ігор краще обрати Ryzen 3 8300G.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Однак Ryzen 3 8300G досягає вищої продуктивності при тому ж рівні споживання.

На скільки Ryzen 3 8300G швидший у багатопотокових завданнях?

У Cinebench R23 багатоядерний результат Ryzen 3 8300G (9689) майже в 3,5 рази вищий, ніж у Ryzen 5 3500U (2760). Це дає величезну перевагу в рендерингу та компіляції.

Чи підійдуть ці процесори для відеомонтажу?

Ryzen 3 8300G впорається з легким відеомонтажем завдяки вищій продуктивності. Ryzen 5 3500U буде помітно повільнішим, особливо при роботі з 4K-відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.