Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 3 8300G vs AMD Ryzen 5 3600XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 3 8300G та AMD Ryzen 5 3600XT — два процесори від AMD, які належать до різних поколінь та мають різне призначення. 8300G вийшов у 2024 році, оснащений інтегрованою графікою та орієнтований на енергоефективні системи, тоді як 3600XT — старіша модель 2020 року, яка пропонує більше ядер і потоків. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та допоможемо визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. AMD Ryzen 3 8300G виграє в одноядерній продуктивності та енергоефективності, що робить його чудовим вибором для компактних ПК, офісних завдань та ігор без дискретної відеокарти завдяки потужній інтегрованій графіці. Натомість AMD Ryzen 5 3600XT забезпечує вищу багатоядерну продуктивність у важких робочих навантаженнях (рендеринг, компіляція) і має вищий сумарний показник Passmark. Якщо вам потрібна економія енергії та сучасна архітектура — обирайте 8300G. Якщо ж важливіше багатопотокове виконання — 3600XT.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 3 8300G має вищу одноядерну продуктивність: Cinebench R23 (одноядерний) — 1601 проти 1321 у 3600XT, а Geekbench 6 (одноядерний) — 2409 проти 1821.
  • AMD Ryzen 5 3600XT випереджає в багатоядерних завданнях: Passmark CPU (багатоядерний) — 18641 проти 14572 у 8300G, а також Clang compilation — 60.2 Klines/sec проти 45.4 Klines/sec.
  • 8300G значно енергоефективніший: обидва мають 100 балів за енергоефективність, але 8300G досягає цього з меншим TDP (орієнтовно 35-65 Вт проти 95 Вт у 3600XT).
  • Інтегрована графіка: 8300G має сучасне вбудоване відео RDNA 3, що дозволяє грати в легкі ігри без дискретної карти, тоді як 3600XT не має інтегрованої графіки.
  • Рік випуску та техпроцес: 8300G (2024, 4 нм) значно новіший за 3600XT (2020, 7 нм), що забезпечує кращу архітектуру та підтримку сучасних технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1601 1321
Cinebench R23 (багатоядерний) 9689 9696

GeekBench v6

File compression 915.3 MB/sec 738.4 MB/sec
Clang compilation 45.4 Klines/sec 60.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 171.9 pages/sec 154.6 pages/sec
PDF Renderer 153.2 Mpixels/sec 211.2 Mpixels/sec
Text processing 253.1 pages/sec 150.2 pages/sec
Background blur 38.2 images/sec 37.2 images/sec
Photo processing 81.3 images/sec 57.4 images/sec
Ray tracing 9.24 Mpixels/sec 13.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2409 1821
Geekbench 6 (багатоядерний) 7702 7613

PassMark

Integer math 40.6 GOps/sec 51.7 GOps/sec
Floating point math 25.3 GOps/sec 30.2 GOps/sec
Find prime numbers 54M Primes/sec 113M Primes/sec
Random string sorting 20.5M Strings/sec 25.1M Strings/sec
Data encryption 9.4 GBytes/sec 14.7 GBytes/sec
Data compression 163.2 MBytes/sec 231.4 MBytes/sec
Physics 905 Frames/sec 1219 Frames/sec
Extended instructions 12.4B Matrices/sec 14.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3840 2760
Passmark CPU (багатоядерний) 14572 18641

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 8 січня 2024 7 липня 2020
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Phoenix) Zen 2 (Matisse)
Інтегрована графіка Radeon 740M Немає

Процесор

Ядер 1 6
Потоковий 2 12
Частота 3,4 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 3 Немає даних
Потоковий 6 Немає даних
Частота 3.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 34x 36x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Кількість транзисторів 20,9 млрд 3,8 млрд
Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-65 Вт 95 Вт
Сокет AM5 AM4
Критична температура 95°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 740M Немає даних
Частота GPU 800 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2600 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 4 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,33 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200 - DDR4-3200
Макс. розмір 256 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 3 8300G Сайт AMD Ryzen 5 3600XT
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 14 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Для ігор без дискретної відеокарти краще AMD Ryzen 3 8300G завдяки потужній інтегрованій графіці. Якщо у вас є відеокарта, 3600XT може бути кращим через більше ядер.

Чи варто купувати Ryzen 5 3600XT у 2024 році?

Ryzen 5 3600XT все ще актуальний для бюджетних збірок, де потрібна багатоядерна продуктивність, але він поступається новішим моделям за енергоефективністю та одноядерною швидкістю.

Який процесор енергоефективніший?

AMD Ryzen 3 8300G значно енергоефективніший завдяки техпроцесу 4 нм та нижчому TDP, що робить його ідеальним для компактних ПК та HTPC.

Чи підтримує Ryzen 3 8300G розгін?

Так, Ryzen 3 8300G підтримує розгін через множник, але через інтегровану графіку та низький TDP приріст може бути обмеженим.

Який процесор краще для робочих завдань (рендеринг, компіляція)?

Для рендерингу та компіляції краще AMD Ryzen 5 3600XT завдяки вищій багатоядерній продуктивності, що підтверджується результатами Clang та PDF Renderer.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.