Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 3 8300G vs AMD Ryzen 5 7640HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 3 8300G та AMD Ryzen 5 7640HS — два сучасних процесори від AMD, орієнтовані на різні сегменти. Перший вийшов у 2024 році та пропонує інтегровану графіку для компактних ПК, тоді як другий, представлений у 2023 році, призначений для потужних ноутбуків. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові відмінності: кількість ядер, частоти, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 5 7640HS випереджає Ryzen 3 8300G за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 13029 проти 9689) та однопотоковою швидкістю (1715 проти 1601). Він також має вищі показники в Geekbench 6 та більшості синтетичних тестів. Однак Ryzen 3 8300G демонструє кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів у цій категорії) і може бути вигіднішим для бюджетних збірок. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для роботи чи ігор — обирайте Ryzen 5 7640HS. Для базових завдань та економії енергії підійде Ryzen 3 8300G.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 5 7640HS значно потужніший — 13029 балів у Cinebench R23 (багатоядерний) проти 9689 у Ryzen 3 8300G, що на 34% більше.
  • Однопотокова швидкість: Ryzen 5 7640HS має вищий одноядерний результат Cinebench R23 (1715 проти 1601), що дає перевагу в щоденних завданнях.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 3 8300G отримує 33 бали за інтегровану графіку, тоді як Ryzen 5 7640HS — 36 балів, що робить його трохи кращим для ігор без дискретної відеокарти.
  • Синтетичні тести: Ryzen 5 7640HS виграє в Geekbench 6 (багатоядерний: 10193 проти 7702), компіляції Clang (76.6 Klines/sec проти 45.4) та трасуванні променів (17.3 Mpixels/sec проти 9.24).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але Ryzen 3 8300G споживає менше енергії завдяки архітектурі Phoenix, що робить його ідеальним для енергоощадних систем.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1601 1715
Cinebench R23 (багатоядерний) 9689 13029

GeekBench v6

File compression 915.3 MB/sec 1000 MB/sec
Clang compilation 45.4 Klines/sec 76.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 171.9 pages/sec 188.1 pages/sec
PDF Renderer 153.2 Mpixels/sec 254.4 Mpixels/sec
Text processing 253.1 pages/sec 263.2 pages/sec
Background blur 38.2 images/sec 52.6 images/sec
Photo processing 81.3 images/sec 75.4 images/sec
Ray tracing 9.24 Mpixels/sec 17.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2409 2466
Geekbench 6 (багатоядерний) 7702 10193

PassMark

Integer math 40.6 GOps/sec 73.8 GOps/sec
Floating point math 25.3 GOps/sec 45.5 GOps/sec
Find prime numbers 54M Primes/sec 78M Primes/sec
Random string sorting 20.5M Strings/sec 30.1M Strings/sec
Data encryption 9.4 GBytes/sec 15.9 GBytes/sec
Data compression 163.2 MBytes/sec 272.4 MBytes/sec
Physics 905 Frames/sec 1173 Frames/sec
Extended instructions 12.4B Matrices/sec 20.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3840 3633
Passmark CPU (багатоядерний) 14572 22998

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 8 січня 2024 4 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Phoenix) Zen 4 (Phoenix)
Інтегрована графіка Radeon 740M Radeon 760M

Процесор

Ядер 1 6
Потоковий 2 12
Частота 3,4 ГГц 4,3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 5 ГГц
Ядер 3 Немає даних
Потоковий 6 Немає даних
Частота 3.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 34x 43x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Кількість транзисторів 20,9 млрд 25 млрд
Техпроцес 4 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45-65 Вт 35-54 Вт
Сокет AM5 FP8
Критична температура 95°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 740M Radeon 760M
Частота GPU 800 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 2600 МГц 2600 МГц
Шейдерні блоки 256 512
TMUs 16 32
ROPs 8 16
Обчислювальні блоки 4 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,33 терафлопс 2,66 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 256 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 3 8300G Сайт AMD Ryzen 5 7640HS
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 14 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 3 8300G чи Ryzen 5 7640HS?

Ryzen 5 7640HS має вищий бал за інтегровану графіку (36 проти 33) і кращу однопотокову продуктивність, що забезпечує більшу кількість кадрів у сучасних іграх. Для ігор без дискретної відеокарти він є кращим вибором.

Чи варто вибирати Ryzen 3 8300G для офісних завдань?

Так, Ryzen 3 8300G чудово справляється з текстовими редакторами, браузером та PDF-рендерингом. Його енергоефективність робить його ідеальним для бюджетних ПК, де не потрібна висока багатопотокова потужність.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

Ryzen 5 7640HS значно випереджає Ryzen 3 8300G у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 13029 проти 9689, Passmark багатоядерний — 22998 проти 14572. Це робить його кращим для відеомонтажу та компіляції.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Ryzen 3 8300G, як правило, споживає менше енергії завдяки меншій кількості ядер і нижчим частотам, що підходить для компактних систем.

Чи підходить Ryzen 5 7640HS для професійної роботи?

Так, завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний 13029) та швидкості компіляції (76.6 Klines/sec), він добре справляється з 3D-моделюванням, рендерингом та аналізом даних.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.