Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 3 8300G vs AMD Ryzen 7 3800X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 3 8300G (2024) та AMD Ryzen 7 3800X (2019) — два процесори різних поколінь із різним призначенням. 8300G — це сучасний APU з інтегрованою графікою для компактних систем, тоді як 3800X — потужний 8-ядерний CPU для продуктивних ПК. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 3 8300G виграє в одноядерній продуктивності та енергоефективності завдяки новішій архітектурі, що робить його чудовим вибором для офісних завдань, веб-серфінгу та збірок без дискретної відеокарти. Натомість Ryzen 7 3800X значно потужніший у багатоядерних сценаріях: він удвічі швидший у Clang компіляції та має вищі показники в Passmark (багатоядерний). Якщо вам потрібен CPU для рендерингу, відеомонтажу або ігор з потужною відеокартою — обирайте 3800X. Для енергоефективного ПК з інтегрованою графікою — 8300G.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Ryzen 3 8300G має вищі результати в Cinebench R23 (1601 проти 1346) та Geekbench 6 (2409 проти 1781), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 7 3800X лідирує завдяки 8 ядрам: Cinebench R23 багатоядерний 13848 проти 9689, а Passmark багатоядерний 23142 проти 14572.
  • Енергоефективність: Обидва мають однаковий показник 100 балів, але 8300G новіший і споживає менше енергії завдяки архітектурі Zen 4 (хоча точне TDP не вказано).
  • Інтегрована графіка: 8300G має вбудоване графічне ядро (RDNA 3), що дозволяє грати в легкі ігри без дискретної відеокарти; 3800X потребує окремого GPU.
  • Спеціалізовані завдання: 3800X значно швидший у Clang компіляції (77.2 проти 45.4 Klines/sec) та PDF-рендерингу (270.6 проти 153.2 Mpixels/sec), тоді як 8300G краще справляється з текстовими завданнями (253.1 проти 150.7 pages/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1601 1346
Cinebench R23 (багатоядерний) 9689 13848

GeekBench v6

File compression 915.3 MB/sec 702 MB/sec
Clang compilation 45.4 Klines/sec 77.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 171.9 pages/sec 162.7 pages/sec
PDF Renderer 153.2 Mpixels/sec 270.6 Mpixels/sec
Text processing 253.1 pages/sec 150.7 pages/sec
Background blur 38.2 images/sec 40.5 images/sec
Photo processing 81.3 images/sec 61.6 images/sec
Ray tracing 9.24 Mpixels/sec 17.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2409 1781
Geekbench 6 (багатоядерний) 7702 8592

PassMark

Integer math 40.6 GOps/sec 67.9 GOps/sec
Floating point math 25.3 GOps/sec 39.8 GOps/sec
Find prime numbers 54M Primes/sec 105M Primes/sec
Random string sorting 20.5M Strings/sec 33M Strings/sec
Data encryption 9.4 GBytes/sec 19.4 GBytes/sec
Data compression 163.2 MBytes/sec 305.4 MBytes/sec
Physics 905 Frames/sec 1234 Frames/sec
Extended instructions 12.4B Matrices/sec 20.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3840 2717
Passmark CPU (багатоядерний) 14572 23142

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 8 січня 2024 7 липня 2019
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Phoenix) Немає даних
Інтегрована графіка Radeon 740M Немає

Процесор

Ядер 1 8
Потоковий 2 16
Частота 3,4 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 3 Немає даних
Потоковий 6 Немає даних
Частота 3.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 34x 39x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Кількість транзисторів 20,9 млрд 3,8 млрд
Техпроцес 4 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-65 Вт 105 Вт
Сокет AM5 AM4
Критична температура 95°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 740M Немає даних
Частота GPU 800 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2600 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 4 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,33 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200 - DDR4-3200
Макс. розмір 256 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 3 8300G Сайт AMD Ryzen 7 3800X
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 14 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 3 8300G чи Ryzen 7 3800X?

Для ігор з дискретною відеокартою Ryzen 7 3800X має більше ядер, але в одноядерних тестах 8300G швидший. Якщо ви плануєте грати без відеокарти, 8300G з інтегрованою графікою — кращий вибір.

Чи варто купувати Ryzen 3 8300G у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен енергоефективний процесор для офісних завдань, мультимедіа або бюджетної збірки з інтегрованою графікою. Для важких багатоядерних навантажень краще обрати старшу модель.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Ryzen 7 3800X має вищу багатоядерну продуктивність (Cinebench R23 13848 проти 9689), тому він краще впорається з рендерингом відео та компіляцією.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Ціна не вказана, але Ryzen 3 8300G зазвичай дешевший як новіша модель середнього сегмента, тоді як Ryzen 7 3800X — старший, але потужніший CPU для продуктивних завдань.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але 8300G використовує новішу архітектуру Zen 4, що забезпечує нижче енергоспоживання при вищій продуктивності на ядро.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.