Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 3 8300G vs AMD Ryzen 9 7845HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 3 8300G та AMD Ryzen 9 7845HX — два процесори від AMD, які належать до різних сегментів. Ryzen 3 8300G (січень 2024) — це енергоефективний APU з інтегрованою графікою, орієнтований на компактні системи та базові завдання. Ryzen 9 7845HX (січень 2023) — потужний мобільний процесор для ігрових ноутбуків і робочих станцій, який пропонує значно більше ядер і вищу багатопотокову продуктивність. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 3 8300G — ідеальний вибір для бюджетних ПК або HTPC, де важлива енергоефективність та інтегрована графіка, але не потрібна висока багатопотокова потужність. Ryzen 9 7845HX, навпаки, створений для максимальної продуктивності в іграх, рендерингу та багатозадачності. Він має значно вищі показники в Cinebench R23 (багатоядерний: 26647 проти 9689) та Geekbench 6. Однак Ryzen 3 8300G виграє в енергоефективності та має свіжішу архітектуру. Якщо ваш бюджет обмежений або ви збираєте компактну систему — обирайте Ryzen 3 8300G. Для серйозних навантажень і майбутнього запасу потужності — Ryzen 9 7845HX.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7845HX майже втричі потужніший за Ryzen 3 8300G у Cinebench R23 (26647 проти 9689) та Passmark (45644 проти 14572), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 9 7845HX також випереджає в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2927 проти 2409), хоча різниця менш значна.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 3 8300G має вищий бал за інтегровану графіку (33 проти 58), але це не означає переваги — обидва процесори призначені для різних сценаріїв, і Ryzen 9 7845HX зазвичай використовується з дискретною відеокартою.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий максимальний бал енергоефективності (100), але Ryzen 3 8300G споживає значно менше енергії, що робить його кращим для компактних і автономних систем.
  • Дата виходу та архітектура: Ryzen 3 8300G вийшов у січні 2024 року, тоді як Ryzen 9 7845HX — у січні 2023 року. Новіша архітектура Ryzen 3 8300G може запропонувати кращу оптимізацію для сучасних застосунків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1601 1871
Cinebench R23 (багатоядерний) 9689 26647

GeekBench v6

File compression 915.3 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 45.4 Klines/sec 120.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 171.9 pages/sec 312.5 pages/sec
PDF Renderer 153.2 Mpixels/sec 392.8 Mpixels/sec
Text processing 253.1 pages/sec 269.8 pages/sec
Background blur 38.2 images/sec 64.2 images/sec
Photo processing 81.3 images/sec 107.2 images/sec
Ray tracing 9.24 Mpixels/sec 16.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2409 2927
Geekbench 6 (багатоядерний) 7702 15129

PassMark

Integer math 40.6 GOps/sec 158.6 GOps/sec
Floating point math 25.3 GOps/sec 96.4 GOps/sec
Find prime numbers 54M Primes/sec 330M Primes/sec
Random string sorting 20.5M Strings/sec 62.6M Strings/sec
Data encryption 9.4 GBytes/sec 33.5 GBytes/sec
Data compression 163.2 MBytes/sec 555.6 MBytes/sec
Physics 905 Frames/sec 2325 Frames/sec
Extended instructions 12.4B Matrices/sec 41.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3840 3963
Passmark CPU (багатоядерний) 14572 45644

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 8 січня 2024 4 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Phoenix) Zen 4 (Dragon Range)
Інтегрована графіка Radeon 740M Radeon 610M

Процесор

Ядер 1 12
Потоковий 2 24
Частота 3,4 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 5,2 ГГц
Ядер 3 Немає даних
Потоковий 6 Немає даних
Частота 3.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 12
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 34x 30x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Кількість транзисторів 20,9 млрд 13,1 млрд
Техпроцес 4 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-65 Вт 45-75 Вт
Сокет AM5 FL1
Критична температура 95°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 740M Radeon 610M
Частота GPU 800 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2600 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 16 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 4 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,33 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200 - DDR5-5200
Макс. розмір 256 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 3 8300G Сайт AMD Ryzen 9 7845HX
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 14 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Для ігор з дискретною відеокартою краще обрати Ryzen 9 7845HX завдяки вищій однопотоковій і багатопотоковій продуктивності. Ryzen 3 8300G підійде для легких ігор без відеокарти.

Чи можна використовувати Ryzen 3 8300G для рендерингу?

Так, але його багатопотокова продуктивність значно нижча (Cinebench R23: 9689 проти 26647 у Ryzen 9 7845HX). Для професійного рендерингу краще обрати Ryzen 9.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності, але Ryzen 3 8300G споживає менше енергії, що робить його кращим для компактних систем і ноутбуків з тривалою автономністю.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

За даними балів, Ryzen 9 7845HX має вищий показник інтегрованої графіки (58 проти 33), але на практиці обидва APU поступаються дискретним відеокартам.

Чи варто переплачувати за Ryzen 9 7845HX?

Якщо ви займаєтеся відеомонтажем, 3D-моделюванням або іграми на високих налаштуваннях — так. Для офісних завдань, веб-серфінгу та медіа Ryzen 3 8300G буде достатньо.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.