Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 3 8440U vs AMD Ryzen 5 6600H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 3 8440U та AMD Ryzen 5 6600H — два представники різних поколінь мобільних процесорів. Перший вийшов у грудні 2023 року та орієнтований на енергоефективність, тоді як другий, випущений на початку 2022 року, робить акцент на багатопотоковій потужності. Порівняємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб визначити оптимальний вибір для вашого ноутбука.

Короткий висновок. AMD Ryzen 3 8440U виграє в одноядерних тестах та енергоефективності, що робить його ідеальним для щоденних завдань і тривалої роботи від батареї. Натомість Ryzen 5 6600H демонструє кращу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний: 10226 проти 9089) і вищі результати в Passmark, що важливо для відеомонтажу або рендерингу. Якщо вам потрібна мобільність та економія енергії — обирайте 8440U; для інтенсивних обчислень — 6600H.

Основні відмінності

  • Ryzen 3 8440U має вищу одноядерну продуктивність: Geekbench 6 одноядерний 2407 проти 1954 у 6600H, що дає перевагу в швидкодії повсякденних додатків.
  • Ryzen 5 6600H лідирує в багатоядерних завданнях: Passmark багатоядерний 18693 проти 12805, що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена в 100 балів, але 8440U використовує новішу архітектуру, що дозволяє довше працювати без підзарядки в тонких ноутбуках.
  • Ryzen 3 8440U показує кращі результати в тестах на шифрування даних (8 GB/s) і обробку фізики (685 Frames/s), тоді як 6600H сильніший у стисненні файлів (857 MB/s).
  • Інтегрована графіка в 8440U отримала 31 бал проти 29 у 6600H, що забезпечує трохи кращу продуктивність у легких іграх без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1610 1458
Cinebench R23 (багатоядерний) 9089 10226

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2407 1954
Geekbench 6 (багатоядерний) 6980 8529
File compression Немає даних 857 MB/sec
Clang compilation Немає даних 62.5 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 169.7 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 223.8 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 208.8 pages/sec
Background blur Немає даних 41.6 images/sec
Photo processing Немає даних 73.7 images/sec
Ray tracing Немає даних 14.8 Mpixels/sec

PassMark

Integer math 37.5 GOps/sec 65.3 GOps/sec
Floating point math 23 GOps/sec 36.8 GOps/sec
Find prime numbers 43M Primes/sec 51M Primes/sec
Random string sorting 17.7M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 8 GBytes/sec 14.4 GBytes/sec
Data compression 146.3 MBytes/sec 231.4 MBytes/sec
Physics 685 Frames/sec 886 Frames/sec
Extended instructions 11.1B Matrices/sec 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3648 3177
Passmark CPU (багатоядерний) 12805 18693

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 6 грудня 2023 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Hawk Point) Zen 3+ (Rembrandt)
Інтегрована графіка Radeon 740M Radeon 660M

Процесор

Ядер 1 6
Потоковий 2 12
Частота 3.0 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 3 Немає даних
Потоковий 6 Немає даних
Частота 2.8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 30x 33x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Кількість транзисторів 20,9 млрд Немає даних
Техпроцес 4 нанометри 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-30 Вт 45 Вт
Сокет FP8 FP7
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 740M AMD Radeon 660M
Частота GPU 800 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2500 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 256 384
TMUs 16 24
ROPs 8 16
Обчислювальні блоки 4 6
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,28 терафлопс 1,46 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
- DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 256 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 3 8440U Сайт AMD Ryzen 5 6600H
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 14 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Ryzen 3 8440U чи Ryzen 5 6600H?

Для ігор важливіша одноядерна продуктивність та інтегрована графіка. Ryzen 3 8440U має вищий одноядерний показник (Geekbench 2407) та кращий бал графіки (31 проти 29), тому він забезпечить більш плавний геймплей у нетребувальних іграх.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальну оцінку енергоефективності (100 балів), але Ryzen 3 8440U побудований на новішій архітектурі, що дозволяє йому споживати менше енергії при виконанні типових завдань, подовжуючи час автономної роботи ноутбука.

Чи підходить Ryzen 5 6600H для відеомонтажу?

Так, завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний 10226) та кращим результатам у рендерингу (Ray tracing 14.8 Mpixels/s), Ryzen 5 6600H краще справляється з відеомонтажем і 3D-моделюванням.

Який процесор вийшов пізніше?

AMD Ryzen 3 8440U вийшов у грудні 2023 року, тоді як Ryzen 5 6600H — у січні 2022 року. Новіша модель отримала оновлену архітектуру та оптимізації.

Чи варто переплачувати за Ryzen 5 6600H замість Ryzen 3 8440U?

Якщо ваші завдання вимагають інтенсивних багатопотокових обчислень (рендеринг, компіляція), то 6600H виправдовує вищу ціну. Для офісних завдань, серфінгу та навчання достатньо продуктивності 8440U.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.