Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

AMD Ryzen 3 8440U vs AMD Ryzen 7 3700U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

AMD Ryzen 3 8440U та AMD Ryzen 7 3700U — це два мобільні процесори різних поколінь, які часто зустрічаються в ноутбуках середнього та бюджетного сегментів. Перший вийшов у грудні 2023 року на базі архітектури Zen 4, тоді як Ryzen 7 3700U дебютував ще в 2019 році на Zen+. Незважаючи на молодший індекс, Ryzen 3 8440U демонструє значно вищу продуктивність в одно- та багатопотокових завданнях, а також має сучаснішу інтегровану графіку. У цьому порівнянні ми розберемо ключові відмінності, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. AMD Ryzen 3 8440U впевнено випереджає Ryzen 7 3700U за більшістю показників: однопотокова продуктивність вища майже вдвічі (Geekbench 6: 2407 проти 1059), а багатоядерна — у 2-2,5 рази (Cinebench R23: 9089 проти 3807). Незважаючи на молодший номер моделі, новіший техпроцес та архітектура дають змогу Ryzen 3 8440U бути ефективнішим і швидшим у повсякденних завданнях, веб-серфінгу, роботі з документами та навіть легких іграх. Ryzen 7 3700U може бути актуальним хіба що для дуже бюджетних ноутбуків або специфічних завдань, де критична сумісність зі старим ПЗ. Якщо ви обираєте між ними — однозначно варто дивитися в бік Ryzen 3 8440U.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 3 8440U має майже вдвічі вищий одноядерний результат у Geekbench 6 (2407 проти 1059) і значно кращу багатоядерну швидкодію (Cinebench R23: 9089 проти 3807).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ryzen 3 8440U досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання завдяки новішому техпроцесу.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 3 8440U отримав 31 бал за графіку проти 16 у Ryzen 7 3700U, що робить його більш придатним для легких ігор та відтворення відео високої чіткості.
  • Рік випуску: Ryzen 3 8440U (2023) на 4 роки новіший за Ryzen 7 3700U (2019), що означає підтримку сучасних інструкцій, швидшої пам'яті та кращу сумісність із новим ПЗ.
  • Багатопотокові завдання: Ryzen 3 8440U значно швидший у рендерингу, компіляції коду та архівуванні: Passmark багатоядерний — 12805 проти 7150 у Ryzen 7 3700U.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1610 928
Cinebench R23 (багатоядерний) 9089 3807

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2407 1059
Geekbench 6 (багатоядерний) 6980 2921
File compression Немає даних 244.8 MB/sec
Clang compilation Немає даних 22.4 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 60 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 95.5 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 87.2 pages/sec
Background blur Немає даних 13.3 images/sec
Photo processing Немає даних 25.7 images/sec
Ray tracing Немає даних 5.51 Mpixels/sec

PassMark

Integer math 37.5 GOps/sec 25.2 GOps/sec
Floating point math 23 GOps/sec 12.8 GOps/sec
Find prime numbers 43M Primes/sec 16M Primes/sec
Random string sorting 17.7M Strings/sec 11.5M Strings/sec
Data encryption 8 GBytes/sec 6.3 GBytes/sec
Data compression 146.3 MBytes/sec 99.8 MBytes/sec
Physics 685 Frames/sec 389 Frames/sec
Extended instructions 11.1B Matrices/sec 3.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3648 1974
Passmark CPU (багатоядерний) 12805 7150

Загальна інформація

Виробник Amd Amd
Дата виходу 6 грудня 2023 6 січня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Zen 4 (Hawk Point) Zen+ (Picasso)
Інтегрована графіка Radeon 740M Radeon Vega 10

Процесор

Ядер 1 4
Потоковий 2 8
Частота 3.0 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4 ГГц
Ядер 3 Немає даних
Потоковий 6 Немає даних
Частота 2.8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 4 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 30x 23x
Кеш 1-го рівня 64 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Кількість транзисторів 20,9 млрд 4,9 млрд
Техпроцес 4 нанометри 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 15-30 Вт 12-35 Вт
Сокет FP8 FP5
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Radeon 740M Radeon Vega 10
Частота GPU 800 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2500 МГц 1400 МГц
Шейдерні блоки 256 640
TMUs 16 40
ROPs 8 16
Обчислювальні блоки 4 10
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,28 терафлопс 1,79 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
- DDR4-2400
Макс. розмір 256 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 35,76 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт AMD Ryzen 3 8440U Сайт AMD Ryzen 7 3700U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 14 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Чи варто купувати ноутбук з AMD Ryzen 3 8440U замість Ryzen 7 3700U?

Так, Ryzen 3 8440U значно продуктивніший у більшості завдань, має кращу графіку та енергоефективність. Якщо бюджет дозволяє, краще обрати модель з Ryzen 3 8440U.

Який процесор краще підходить для ігор — Ryzen 3 8440U чи Ryzen 7 3700U?

Ryzen 3 8440U має потужнішу інтегровану графіку (31 бал проти 16), тому забезпечує вищий FPS у легких іграх. Для сучасних ігор обидва потребують дискретної відеокарти.

Чи є різниця в енергоспоживанні між Ryzen 3 8440U та Ryzen 7 3700U?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ryzen 3 8440U досягає вищої продуктивності при тому ж рівні TDP, що робить його ефективнішим.

Який процесор краще впорається з відеомонтажем та рендерингом?

Ryzen 3 8440U значно швидший: у Cinebench R23 багатоядерний результат 9089 проти 3807 у Ryzen 7 3700U, що дає приріст до 2,5 разів у рендерингу.

Чи підтримує Ryzen 3 8440U новітні стандарти пам'яті та інтерфейсів?

Так, Ryzen 3 8440U (2023) підтримує DDR5 та PCIe 4.0/5.0, тоді як Ryzen 7 3700U (2019) обмежений DDR4 та PCIe 3.0, що впливає на швидкодію системи в цілому.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.